Autor Téma: Canyon a roztlačení  (Přečteno 3693 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline pavlik1122oo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Canyon a roztlačení
« kdy: Čtvrtek, 28/03/2013, 22:56 »
Ahoj lidi, chci se zeptat - chytne Canyon 500 na roztlačení? Starter KO :-( Zkoušel jste to někdo, neni to fichtl za kterým jsem se za mlada naběhal, tak se radši ptám. Díky za info

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re:Canyon a roztlačení
« Odpověď #1 kdy: Pátek, 29/03/2013, 06:55 »
Zdar.
Samo že chytne, jenže na to musíš jít od trojky, protože kompres je taková, že dvojkou to nerozhejbeš, no a základ je fest kopec a nebo mooooooc velká tlačná síla, taky v nádrži aspoň půlku paliva.
Občas to dělám, většinou při problematickém jarním startu, abych ulevil startéru a volnoběžce.
Hodně zdaru.
Drtič.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline tunel6

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Mužské
Re:Canyon a roztlačení
« Odpověď #2 kdy: Pátek, 29/03/2013, 07:51 »
Taky už sem musel kvuli volnoběžce roztlačet a v pohodě ale bylo to v letě stačilo jedno otočeni motorem a chytla v zimě to bude horší.......

Offline Mahdi

  • Sponzor CC 2013
  • Pokročilý
  • *****
  • Příspěvků: 56
  • Pohlaví: Mužské
Re:Canyon a roztlačení
« Odpověď #3 kdy: Pátek, 29/03/2013, 09:11 »
Opravdu si připrav velkej kopec.... Jinak nemáš šanci.

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re:Canyon a roztlačení
« Odpověď #4 kdy: Sobota, 30/03/2013, 21:06 »
Hoši hoši hoši...krom drtiče jste všechno docenti coooo, jináč byste takovouhle hovadinu asi ani neřešili...
Pokud budeš kánoj roztláčet, taxi v první řadě nabij baterku, nebo aspoň ověř, zda je nabitá, protože jináč se ti neotevřou palivový kanály. Mě to vždycky chytlo v pohodě na dvojku...ale vážím něco okolo 120 kg, teda v době kdy jsem měl kánoj, tak jsem byl ještě hubenej, cca 95 kg, ale i tak to šlo naprosto v pohodě.
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Mahdi

  • Sponzor CC 2013
  • Pokročilý
  • *****
  • Příspěvků: 56
  • Pohlaví: Mužské
Re:Canyon a roztlačení
« Odpověď #5 kdy: Neděle, 31/03/2013, 10:09 »
A nezapomeň na dva metry. Ty na to skočíš jak na koloběžku a canyon jen hekne.... ;D

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re:Canyon a roztlačení
« Odpověď #6 kdy: Neděle, 31/03/2013, 11:02 »
na jaky dva metry?
Hayabusa 1,3 MPi

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Re:Canyon a roztlačení
« Odpověď #7 kdy: Neděle, 31/03/2013, 11:36 »
Nejspíš myslel asi ty dva délkový, když ležíš.
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re:Canyon a roztlačení
« Odpověď #8 kdy: Úterý, 02/04/2013, 15:42 »
když ležim, tak neroztlačuju...  ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline pavlik1122oo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re:Canyon a roztlačení
« Odpověď #9 kdy: Pátek, 05/04/2013, 00:09 »
Tak už mám startér v kupě, zkouším nastartovat a nic! Je pravda, že to celou zimu stálo, v nádrži asi 7l benzínu. Jak to startujete vy ostatní po zimě?  Je pravda, že baterka byla vybitá, asi 3 hod jsem ji měl na nabíječce, startér točí a nic. Je tam gelovka, nestane se ji nic když zkusim nastartovat a budu mít baterku připojenou k nabíječce?

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Re:Canyon a roztlačení
« Odpověď #10 kdy: Pátek, 05/04/2013, 07:24 »
Baterku nech nabít doplna, to je základ. A určitě nestartuj s připojenou nabíječkou, je to oničem. Nabíječka ti dává proud nula nula nic, takže si s tím nepomůžeš. Nemusí se ti tam také dostávat benzín, ventily na nádrži jsou elektromagnetické a je slyšet po otočení klíčku cvaknutí, zkus zkontrolovat, jeslti se otevírají.
« Poslední změna: Pátek, 05/04/2013, 07:36 od sejrac »
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re:Canyon a roztlačení
« Odpověď #11 kdy: Pátek, 05/04/2013, 09:00 »
hele taková malá blbá poznámka, pokud je baterka zcela vybitá, a nemel jsi ji připojednou přes zimu na udržováku, tak bude hodně v háji. Já koupil loni baterku novou, a jelikož jsem mašinu strčil v listopadu do garáže a nechal baterku v motorce, taxe baterka vybila nasra.ku a musel jsem ji mít tejden na nabíječce, než se mi vůbec chytla. Takže nějaký tři hodiny, jsou absolutně k prdu. Pokud máš nabíječku, která je chytrá a má startovací program, tak ji můžeš nechat připojednou, ale pokud máš nějakej klasickej strojek, kterej jenom pere proud do baterky, tak je to k ničemu, jak píše ostatně kolega Sejráč, toho času polovodič  ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline pavlik1122oo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re:Canyon a roztlačení
« Odpověď #12 kdy: Pátek, 05/04/2013, 16:45 »
Tak už konečně chytla, trvalo jí to teda ale běží  :) Každopádně jde jen na plný sitič, otáčky lehce po zahřátí cca 1900, jakmile chci vypnout sitič, hned chcípne (ohřátý motor) případně stačí lehce přidat plyn, spíš se jen dotknout rukojeti a chcípne též  >:( Čím by to mohlo být?

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re:Canyon a roztlačení
« Odpověď #13 kdy: Pátek, 05/04/2013, 21:59 »
Zdarec.
Problém je karbec. Pravděpodobně zůstal vyset ventilek plováku a je tam málo benálu a nebo je přicpaná tryska. Pokud je karbec bez benálu, tak se v něm na suchém povrchu vytváří ze zinku oxid a ten je pak problém přicpávání trysek. Ještě zkus odpojit hadičku od nádrže a foukni přes ni do karbecu, třeba i slabším tlakem kompresoru a zkus znova start. Jinak karbec ven, už jsem to taky dělal, no prostě italská zábava pro moje nervíííííííky!!!!!
Drtič.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline pavlik1122oo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re:Canyon a roztlačení
« Odpověď #14 kdy: Sobota, 06/04/2013, 11:48 »
Tak jsem konečně vydoloval karbec, nevím jak to děláte vy ostatní, ale rozebral jsem skoro půl motorky abych ho vyndal :-D Každopádně ho celý pročistím, a půl dne montáž zpět a pak dám vědět jak to dopadlo. Ale toho prostoru všude, zlatý "kývačky"  ;D