Autor Téma: Obutí na Canyona?  (Přečteno 5924 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Guest

  • Host
Obutí na Canyona?
« kdy: Pátek, 15/08/2003, 09:02 »
Zdravím v?echny! Mám "nového" jetého Canyona a na n?m u? hor?í Pirelli MT80 a zva?uji nové obutí? Máte n?jaká doporu?ení? M? se líbí pneu Mitas, mimo jiné kv?li dobré cen?, viz http://www.obnovabrno.cz/cenik_mitas_moto.htm
Máte s t?mito pneu n?jaké zku?enosti?
Díky
Boris

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Obutí na Canyona?
« Odpověď #1 kdy: Pátek, 15/08/2003, 11:59 »
Jezdil jsem na Canyonovi s Dunlopkama D604 http://www.dunlopmotorcycle.com/tirecatalog_tire.asp?id=18 Mitas je temhe pneu dezenove velmi podobny :-).Dunlopka ma tvrdsi smes ale drzela jak pribita az do platna.Potom jsem si poridil dopredu Continental Escape,je to dost mekka smes,ale jsem s ni velice spokojenej,urcite je lepsi nez ta D604ka.A vzadu jsem mel zase Dunlop Trailmax,ale s trosku hrubsim vzorkem byla lepsi na sterku,ale vubec nic nevydrzela,odrocvnal jsem ji snad za 5tis. Km. :-(.
Ted mam takovou zvlastni kombinaci predek Continental Escape a dozadu jsem si poridil Mitas E08.Proste jsem ji chtel zkusit,slysel jsem ze je dobra a je to pravda.Vzal jsem si zase 140ku.Mitas 140 vypada ale uzsi nez ty Dunlopky :-?.
Canyon je s ni najednou takovej ovladatelnejsi,lip se naklapi do zatacek a sedi ja k pribitej na suchym povrhu.Mam ji jen kratce,takze jsem jeste nevyzkousel jizdu na mokru.
Mitas je podle me dobra volba odvede stejnou praci jako drazsi sestricky,dokonce ne li lepsi...
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Guest

  • Host
Obutí na Canyona?
« Odpověď #2 kdy: Pondělí, 18/08/2003, 08:15 »
Díky za zprávu. Není nad osobní zku?enost. Kdy? porovnám ceny Mitasu s ?ímkoliv ostatním, pak mi Mitasy p?ipadají o 50% a více levn?j?í a necht?lo se mi v??it, ?e bych za p?lku pen?z dostal srovnatelnou kvalitu...

Guest

  • Host
Obutí na Canyona?
« Odpověď #3 kdy: Pondělí, 18/08/2003, 15:11 »
Ahoj, já jsem m?l ve p?edu Dunlop treilmax.V ?ervnu jsem tam obul mitasku - ten hrub?í vzorek (te? si nejsem jistej ?íselným ozna?ením).Hned od za?átku jsem m?l stejnej pocit, jako Roebuck.Nechá se mnohem líp p?ekláp?t a zatím neuklouzla ani v terénu.
V zadu mám Continentál enduro pro a zdá se to jako solidní kombinace, ale a? ji sjedu pujde tam taky mitaska.
Je?t? jedna v?c: kamarád co jezdí transalpa m? ty hrub?í doporu?il, ale varoval m? p?ed t?ma jemn?j?íma.Ty prej dost klou?ou a nejen za mokra.

M?j se  

Hajnej

Guest

  • Host
Obutí na Canyona?
« Odpověď #4 kdy: Úterý, 19/08/2003, 08:08 »
@hajnej: Díky za dal?í referenci, Mitas má tady http://www.obnovabrno.cz/katalogy/moto.pdf p?kný katalog. Pokud jsem t? správn? pochopil, pak asi má? E-08 (strana 12 toho katalogu) a klouzavej by mohl být vzorek H-14 a H-15 (strana 9), ale to je silni?ní pneu...
Hodn? km bez problém? p?eje Boris

Guest

  • Host
Obutí na Canyona?
« Odpověď #5 kdy: Středa, 20/08/2003, 13:09 »
Zdar pane,
ty gumy o kterých jsem psal jsou E 07 a E 08, ale po?ád nevim, která je která:-))
Mám ten hrubej vzorek, jakoby do ?ípu.
M?j se   Hajnej

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Obutí na Canyona?
« Odpověď #6 kdy: Pondělí, 03/11/2003, 15:39 »
ja mam pirelki  a jsem spokojenej ale az je sjedu jdou tam mitasi
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Obutí na Canyona?
« Odpověď #7 kdy: Neděle, 16/11/2003, 17:20 »
Jo Mitasky jsou dobry uz tam asi nic jinyho nedam.
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Obutí na Canyona?
« Odpověď #8 kdy: Úterý, 18/11/2003, 15:00 »
a sedej teda v pohode_??
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Guest

  • Host
Obutí na Canyona?
« Odpověď #9 kdy: Středa, 19/11/2003, 08:12 »
Zdar, Mám  E 07, u? sem to zjistil :-))
Za sucha s p?ehledem, za mokra musí? opatrn?jc, ale to asi z ka?dou gumou.Sou to tvrdý sm?si, proto nelep?j tolik jako cizý gumy, ale vydr?ej 2x tolik

07- mám, spokojenost na silnici i v terénu
08-p?es kamarády, za sucha super, za mokra klou?ou asi nejvíc, do terénu spí? nic ne? moc
09-z doslechu,v terénu super, na silnici pohoda, ale moc se mi tomu nechce v??it, p?eci jen to sou ?punty

?us

Brunduch Osko?ínek

  • Host
Re: Obutí na Canyona?
« Odpověď #10 kdy: Úterý, 27/02/2007, 00:02 »
 ho ho, tak to jste mi udělali radost s těma mitaskama E-08. Zítra jdu objednávat gumu do předu a možná i na zadek a rozhoduju se mezi novou Continental Conti Escape a Mitas E- 08 (jsou nejlevnější). Pořád jsem tý Mitasce moc nevěřil ale když píšete že je super tak není důvod si jí za těch dvanáct stovek nekoupit ne? Moje staré kamarádky Pirellli MT80RS(26 000km) sice nejsou ani zdaleka sjeté, přední bohužel připomíná spíš než kolo tisícihran(strašně oskákaná) a tak bude muset pryč, už z toho jde docela strach a nechci ani pomyslet co by bylo kdyby mě s tim lapili policajti. Nejspíš bych tam ty Pirellky hodil znova, vony jsou i dost pěkný, jenže ta cena je prostě strašná...

Offline Džony

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 199
  • Pohlaví: Mužské
Re: Obutí na Canyona?
« Odpověď #11 kdy: Úterý, 27/02/2007, 08:15 »
ahoj Brunduch
s těma Mitaskama je to taky o terenu. Mám E 08 a ted mě kamarád taha taky trochu na polní cesty protože je bejvalej endurák. A s těma E 08 jsi hotovej. Trochu vlhko a stojíž nebo ležíš. Tak přejdu po sezoně na e 07. A má se dávat předek stejnej jako zadek protože tě tvoří stopu.
http://www.motohroch.cz/enduro.htm

Brunduch Osko?ínek

  • Host
Re: Obutí na Canyona?
« Odpověď #12 kdy: Úterý, 27/02/2007, 09:22 »
ahoj Brunduch
s těma Mitaskama je to taky o terenu. Mám E 08 a ted mě kamarád taha taky trochu na polní cesty protože je bejvalej endurák. A s těma E 08 jsi hotovej. Trochu vlhko a stojíž nebo ležíš. Tak přejdu po sezoně na e 07. A má se dávat předek stejnej jako zadek protože tě tvoří stopu.
http://www.motohroch.cz/enduro.htm

ahoj Džony,
 ten terén mě už snad ani netrápí protože letos jsem canyona vytáhl do bažin či na polňačku třikrát a ve dvou případech z toho málem byla totálka. Prostě jsem vyměnil průlety "terénem" za takový pomalý průjezdy taky už jen proto, že je na to canyon moc hezkej abych ho rozdrtil někde v lese- a na to by měla ta E-08 stačit(na pomalý průjezdy). No a navíc si to s takovou motorkou ani moc neužívám, kroska je kroska, canyon je silniční hezoun.
Každopádně díky za varování, budu na to myslet, ale tuším že bude lepší než ta moje osm let stará pirellka a to dost možná i na tý polňačce po dešti.
Počkej proč se mají dávat obě gumy stejný, teda ne že bych byl proti ale jak jako tvoří stopu, já mám za to že zadní kolo stejně tu stopu předního kola dycky zvalchuje :)

Offline Paolo

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 406
  • Pohlaví: Mužské
Re: Obutí na Canyona?
« Odpověď #13 kdy: Úterý, 27/02/2007, 22:02 »
Když je tu toto téma, tak za sebe musím říct, že konkrétně na Canyonu a na silniční použití nedám na Pirelli MT 80 dopustit. Za Mitasky bych je rozhodně neměnil, ale je to jen můj názor, každý z nás preferuje něco.
Suzuki DL 650 V-Strom, dříve Cagiva Canyon 500
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože může přijít blb, který neví, že to nejde a udělá to.

Brunduch Osko?ínek

  • Host
Re: Obutí na Canyona?
« Odpověď #14 kdy: Středa, 28/02/2007, 19:23 »
Když je tu toto téma, tak za sebe musím říct, že konkrétně na Canyonu a na silniční použití nedám na Pirelli MT 80 dopustit. Za Mitasky bych je rozhodně neměnil, ale je to jen můj názor, každý z nás preferuje něco.

Pirelli MT80 RS jsou skvělý gumy ale v současný době si je prostě nemůžu dovolit. Nemáte v JP moto nějaký mírně ojetý? :))