Autor Téma: Obutí na Canyona?  (Přečteno 5924 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Choze

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 927
Re: Obutí na Canyona?
« Odpověď #15 kdy: Středa, 28/02/2007, 21:39 »
Tobě vydrželi Pirellky 26tis km? Tak to jsi asi hodně slušnej řidič :) U mě byly druhý v pořadí nejmíň najetejch km (11 000km), ještě míň jsem najel s Dunlopama D604 Trailmax (8900km). Ty taky nebyly špatný, ale pak jsem přesedlal na Metzeler Tourance a nedám na ně dopustit. První sada mě vydržela 14 450km a na druhé sadě už mám najeto 10 000km a ještě na nich tak 5-7tis najedu. Na mokru jsou super, ještě lepší jak Pirellky, ale na suchu měli Pirellky zas lepší čitelnost na hraně. Mitas jsem nikdy nejezdil, tak je nebudu komentovat. Metzeler se dá pořídit sada za 6 000,-Kč
Yamaha FZ6S-S2 2007  45 200km (Canyon 500 '99 44 400km prodáno duben 2007)

Offline Boris

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 535
Re: Obutí na Canyona?
« Odpověď #16 kdy: Čtvrtek, 01/03/2007, 07:57 »
Možná je to tím, že nejezdím na hraně, ale Mitas E-08 mám už 2 roky a naprosto bez výhrad.
Originální pirelli byly míň hlučný.
BMW F650 CS '04

Brunduch Osko?ínek

  • Host
Re: Obutí na Canyona?
« Odpověď #17 kdy: Čtvrtek, 01/03/2007, 22:04 »
Tobě vydrželi Pirellky 26tis km? Tak to jsi asi hodně slušnej řidič :) U mě byly druhý v pořadí nejmíň najetejch km (11 000km), ještě míň jsem najel s Dunlopama D604 Trailmax (8900km). Ty taky nebyly špatný, ale pak jsem přesedlal na Metzeler Tourance a nedám na ně dopustit. První sada mě vydržela 14 450km a na druhé sadě už mám najeto 10 000km a ještě na nich tak 5-7tis najedu. Na mokru jsou super, ještě lepší jak Pirellky, ale na suchu měli Pirellky zas lepší čitelnost na hraně. Mitas jsem nikdy nejezdil, tak je nebudu komentovat. Metzeler se dá pořídit sada za 6 000,-Kč

26 000km, je to tak a né jinak. No a zadní tam ještě na takovejch 5 až deset tisíc km nechám. Ty gumy jsem nikdy moc nešetřil, furt s tim někde hrabu a ustřelenej předek při brždění u mě taky není nic neobvyklýho. Možná je to tím že jsem relativně lehkej(75kg) a jezdím už většinou sám, ty pneu se pode mnou prostě neprosednou ani když je mám třeba na jedný a půl atmosféře. Ale pravdu máš v tom že Pirelli MT80RS jsou perfektně čitelný a přesně poznáš kde mají meze. Kdybych neměl  jiný výdaje tak bych je bez řečí koupil, takhle "musím" vzít tu Mitasku E- 08(pak dám kdyžtak vědět jakej je to rozdíl). Ale Pirellku nevyhodím, pověsím jí na čestnej hřebík a bude vystavena v garáži, několikrát mě fakt podržela... škoda že není živá...
BájDWej: Kamarád má R1(2004), tu se stodvaasedmdesáti koníky,  najeto 10 tisíc km a jeho pneu jsou taky jak nový... nevím co je to přesně za značku a typ ale jsou to ty co tam montovala Yamaha v tom roce 04. Asi se oba vyhejbáme žravejm asfaltům :)). Fakt nechápu že tobě ty Pirellky vydržely jen jedenáct tisíc, možná ti v tu dobu blbnul odometr :)-

Offline Choze

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 927
Re: Obutí na Canyona?
« Odpověď #18 kdy: Pátek, 02/03/2007, 13:19 »
Odometr byl v pohodě :) Tak asi jezdím trošku rychlejc  :-[ Prej mě tady považujou za druhýho Godziho :) Godzi to kapitola sama pro sebe :)
Yamaha FZ6S-S2 2007  45 200km (Canyon 500 '99 44 400km prodáno duben 2007)

Brunduch Osko?ínek

  • Host
Re: Obutí na Canyona?
« Odpověď #19 kdy: Úterý, 06/03/2007, 07:42 »
Odometr byl v pohodě :) Tak asi jezdím trošku rychlejc  :-[ Prej mě tady považujou za druhýho Godziho :) Godzi to kapitola sama pro sebe :)

vy dva musíte lítat jak draci... páč jinak jsou ty pirellky nezničitelný... dneska v šest jsem zrovna vyjel z Proseka do Újezda nad Lesy, teplota dost nízká, asfalt mokrej, docela jsem pospíchal nu a ty gumy neprojevily jakejkoliv náznak nejistoty a dokonce když jsem přijel tak byly dost zahřátý, což mi příjde vzhledem k "teplotě" asfaltu až vtipný :)...

Marti_B

  • Host
Re: Obutí na Canyona?
« Odpověď #20 kdy: Úterý, 06/03/2007, 12:26 »
Mel jsem na Canyonu take Pirelli po dlouhem zvazovani a serfovani na internetu jsem nakonec zakoupil Metzeler Tourance odkaz: http://www.motoobchod.cz/data/advertisement/detail_39.jpg
po cca 500km mohu doporucit jako vsestranou gumu zejmena na silnici ale do kazdeho pocasi.Mitas jsem videl v servisu s vyrvanym kusem dezenu.Tez se rika ze Mitasky nejsou idealni na caste kazdodenni jezdeni zejmena pak na mokre silnici.Ale nemel jsem moznost to sam vyzkouset.

Brunduch Osko?ínek

  • Host
Re: Obutí na Canyona?
« Odpověď #21 kdy: Pátek, 16/03/2007, 14:16 »
tak od úterka už se na přednim kole mýho canyona otáčí Mitas E- 08. Vypadá skvěle, jen je jaksi opticky nižší a užší než předchozí pirelka. Najel jsem zatím asi jen sto km, mitaska krásně píská, zatím mě moc baví to poslouchat a řekl bych, že je lepší v zatáčkách když není potřeba při průjezdu vyvíjet dodatečnej tlak na řidítka aby mě to nevyneslo někam ven ze zatáčky. Zatím teda spokojenost, a po dnešních 30km byla guma rozteklá jak zmrzlina a pak že je to extra tvrdá směs.
bohužel nejsem schopnej přesně porovnat mt80rs a e- 08, protože ty časy kdy jsem měl pirelku novou a neoskákanou, jsou dávno pryč a je dost možný že se chovala stejně dobře jako současná mitaska... by mě jenom zajímalo jak a kde v Mitasu testujou tyhle gumy pro cestovní endura.?...

Offline rimmer

  • Člen CC
  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Mužské
Re: Obutí na Canyona?
« Odpověď #22 kdy: Pondělí, 26/01/2009, 20:43 »
Ahoj. Já mám sice Suzuki Freewind, ale je to taky cestovní endurko, takže přihodím své moudo. Když jsem moto koupil, byly tam Mitas E08. Byly skoro nový. Najel jsem na nich 6000km a zadní má pořád cca 6mm vzorku, přední je taky pořád v pořádku. Protože ale zadní guma na mokru docela cestovala (přední ani ne) a v trávě, blátíčku atd to bylo opravdu rodeo, tak jsem si dnes obul dozadu Heidenau K 60. Má fakt pěknej dezén, za 1380kč, rozměr 130/80. Je na omak měkká, ale čet jsem že vydrží kolem 15 i 20 tisíc, podle jezdce. Tak uvidím a dám na jaře vědět jaká je.
Edit: Po neúspěšných studiích na VŠ sem si hned po nastoupení do práce koupil Suzuki Freewind 650 (vypadá jako Canyon).
Zavítal jsem sem, protože až začnu přemýšlet o něčem jiném, budu koukat hlavně po Gran Canyonu. Ducati Desmo má prostě charisma.

Offline JacobHot

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
Re:Obutí na Canyona?
« Odpověď #23 kdy: Úterý, 11/03/2014, 18:48 »
Zdarec lidi, jen by mě zajímalo, jestli něčemu vadí když dám na zadek pneu 130/70 misto 140/80 . Jaký rozměry jsou na Canyona použitelný?