Autor Téma: Anketa-Mašina dle vašich představ?  (Přečteno 3320 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Anketa-Mašina dle vašich představ?
« kdy: Pátek, 27/06/2008, 18:43 »
Celkem by mě zajímalo,jak jste na tom.Esli vám vaši miláčci vyhovují maximálně,nebo by jste rádi něco upravili?
Tak třeba já:
Moje mašina snů-Vizáž ve stylu KLR650.Vepředu dva kotouče,USD vidle s velkým zdvihem tlumiče plně stavitelné.Sedlo alespoň 90cm vysoko,nádrž vyšší ale úzkou.V tom litrový vidlicový vodník se spodkem jako choper a lineárním průběhem výkonu i krouťáku,s programovatelným vstřikováním a přepínačem palivových map.Spotřeba do 4litrů,váha tak cca 180Kg.
Když to shrnu,ještě se nic takového nevyrobilo a v dohledné době nevyrobí.Takže si budu muset pomoci sám...
A co vy,máte nějaké takové představy,nebo vám stačí co máte?

Offline changes

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
Re: Anketa-Mašina dle vašich představ?
« Odpověď #1 kdy: Pátek, 27/06/2008, 19:11 »
Hm... Nejblíž bude asi KTM superenduro, až na tu spotřebu. Mě by v mojí garáži potěšil Tiger 1050, ale jinak jsem spokojenej, kromě strašné mechanické přístupnosti.

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Anketa-Mašina dle vašich představ?
« Odpověď #2 kdy: Pátek, 27/06/2008, 19:27 »
No jo,ale KTM,to je ranec,a na můj vkus dost zbrklé...Navigátor byl také v užším výběru,ale po zkušenosti z jeho předchůdcem(Gran Caynon) jsem usoudil že potřebuji něco více do terénu...

Offline Ice

  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 1 000
    • motogang
Re: Anketa-Mašina dle vašich představ?
« Odpověď #3 kdy: Pátek, 27/06/2008, 23:10 »
Celkem by mě zajímalo,jak jste na tom.Esli vám vaši miláčci vyhovují maximálně,nebo by jste rádi něco upravili?
Tak třeba já:
Moje mašina snů-Vizáž ve stylu KLR650.Vepředu dva kotouče,USD vidle s velkým zdvihem tlumiče plně stavitelné.Sedlo alespoň 90cm vysoko,nádrž vyšší ale úzkou.V tom litrový vidlicový vodník se spodkem jako choper a lineárním průběhem výkonu i krouťáku,s programovatelným vstřikováním a přepínačem palivových map.Spotřeba do 4litrů,váha tak cca 180Kg.
Když to shrnu,ještě se nic takového nevyrobilo a v dohledné době nevyrobí.Takže si budu muset pomoci sám...
A co vy,máte nějaké takové představy,nebo vám stačí co máte?


A teď bych rád tu o červené Karkulce  ;D
Suzuki Bandit 1250 SA r.v. 08, Jawa 350 r.v. 66, dříve Cagiva Canyon 500 r.v. 2000 (vzpomínám v dobrém)

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Anketa-Mašina dle vašich představ?
« Odpověď #4 kdy: Sobota, 28/06/2008, 13:56 »
Pokud by se trochu umravnilo KTM nebo Krapet přestavěl V-Strom,tak to vůbec nemusí být pohádka.Ty nároky nejsou nereálné,jen jsou trochu specifické.Počkej až vyhraju sportku,tak ti ukážu,co všechno se dá postavit...

Offline Choze

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 927
Re: Anketa-Mašina dle vašich představ?
« Odpověď #5 kdy: Sobota, 28/06/2008, 21:28 »
 ;D
Yamaha FZ6S-S2 2007  45 200km (Canyon 500 '99 44 400km prodáno duben 2007)

Offline Pastell

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 494
  • Pohlaví: Mužské
  • Ducati S2R 1000
Re: Anketa-Mašina dle vašich představ?
« Odpověď #6 kdy: Sobota, 28/06/2008, 22:27 »
Pěkné plány,ale z čeho vemeš ten motor? Litrovy vodnik z čopera??? To bys musel vyhrat hodně  ;),ale proč ne!
ho visto,ho preso,comperare ... per amore ...Ducati

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Anketa-Mašina dle vašich představ?
« Odpověď #7 kdy: Neděle, 29/06/2008, 11:23 »
Takže moje představa je následovná: Motor dvouválec V 18000ccm(yamaha MT 01) bezúdržbový spotřeba max. 3 litry, výkon tak 250 kobyl krouták aspon 200Nm a samozřejmě vodní chlazení, styl moto naháč, šíře zadní gumy tak 300-350, uložení kyvky letmo, pohodlný sedlo a vynikající jízdní vlastnosti a ještě pořádnej otevřenej vejfuk aby to dělalo bordel, tot je asi zatim vše prozatím se spokojim s tim co mám  ;D
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Anketa-Mašina dle vašich představ?
« Odpověď #8 kdy: Neděle, 29/06/2008, 13:06 »
No koukam jenik taky neni troskar, kdyz jmenuje parametry slusnyho osobniho auta.... Slysel si jendo o FGR????????? to ma bejt 2,5 litr vidlovej 6 val a udajne pres 250 koni tak to by se ti mohlo libit ne? akorat jim napis do Usti at ti tam udelj letmac a zacni setrit tech par mega co to bude stat :)
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Anketa-Mašina dle vašich představ?
« Odpověď #9 kdy: Neděle, 29/06/2008, 13:43 »
Motor nemusí být z choppera.Dost parametrů se dá doladit nastavením.Stačí prostudovat hodnoty kroutícího momentu u škrcené a neškrcené verze.
Třeba má oblíbená KLR600:
V neškrcené verzi má 48Nm při 5500ot.
Ve škrcené verzi má sice jen 40Nm,ale při 3000ot.!
A přitom jde o vcelku krátkozdvihový dvouvačkový motor.
Další věc je to,že mi nejde o koně.Pokud bych třeba upravil motor z SV(TL,DL) a místo tech 98 koní si vystačil třeba se 70,okamžitě spadnou otáčky při kterých dosahuje nejvyššího krouťáku.Jde mi o průběh,nepotřebuji ani 100koní,ani 200Nm.
To Jeník,ten už by problémy měl.250koní a 200Nm dostat z "čoproidního" motoru už by byl problém,a pak by to určitě nebralo tři litry... ;)

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Anketa-Mašina dle vašich představ?
« Odpověď #10 kdy: Neděle, 29/06/2008, 19:36 »
No nevim kerej expert tady psal, že není možný mít vodníka z choppera...Hele co třeba motor z HD-VRod??? Toje docela Bombézní motor...i ta mašina by mě bavila...
Mašina podle mojeho Gustava je BMW GS 1200R...až todle budu mít, tak budu uspokojenej a budu mít neustálej orgazmus  ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Anketa-Mašina dle vašich představ?
« Odpověď #11 kdy: Neděle, 29/06/2008, 20:31 »
No požadavky jsou sice přehnaný ale má to bejt vysněný moto, jo a ta FGR sídlí kousíček od mojí školy tak se tam stavim a všecko domluvim  8),jinak Godzi jak řikáš s tim bramborákem tak přesně tenhle typ má soused a nemůže si ho vynachválit.
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline Pastell

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 494
  • Pohlaví: Mužské
  • Ducati S2R 1000
Re: Anketa-Mašina dle vašich představ?
« Odpověď #12 kdy: Pondělí, 30/06/2008, 09:52 »
TL1000R ma solidni kroutak netřeba ladit  :)
ho visto,ho preso,comperare ... per amore ...Ducati

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Anketa-Mašina dle vašich představ?
« Odpověď #13 kdy: Pondělí, 30/06/2008, 11:30 »
si taky myslim, TL je dle mojeho názoru ten pravej, dravej dvouvál bez kompromisů...to co je okolo, jsou napodobeniny...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Boris

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 535
Re: Anketa-Mašina dle vašich představ?
« Odpověď #14 kdy: Pondělí, 30/06/2008, 13:59 »
Pro mě je celkem snovej strojek R1150R Rockster  8)

Small | Large


http://www.bmbikes.co.uk/schemepages/schemer1150rrockster.htm

a to nejlépe Green metallic and Black  ;D
BMW F650 CS '04