Autor Téma: Vynechávání motoru ?  (Přečteno 2781 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

FOTOBIKER

  • Host
Vynechávání motoru ?
« kdy: Pondělí, 23/04/2007, 20:47 »
Zdravím všechny.

PROSÍM O PŘEČTENÍ CELÉ ZPRÁVY (NEOMEZUJTE SE JENOM NA NÍŽE UVEDENÝ TYP MOTO)!!!
jAKÁKOLIV RADA JE VELICE ŽÁDANÁ


Vlastním AR350 (Ala Rossa), 4T endurko 1válec. karburátor Dell'Orto

Řeším následující problém:  Motorka bez problému startuje, na místě motor běží bez sebemenšího vynechání.

Jakmile se rozjedu tak je prvních cca 3-5 km naprosto bez problému. Potom ale začne docházet k vynechávání motoru?
Pokud nechám motocykl na volnoběhu tak okamžitě zhasíná. Potom nejde cca 5-10min. nastarovat. Když vyšroubím svíčku
tak je černá (jsou na ni saze)!!!. Pokud ale moto trápím na místě (různý režim otáček) tak k závadě nedochází.

V karburátoru je vyměněna kompletní sada těsnění včetně membrány akcelerační pumpičky.

PROSÍM o RADU.

Díky ???

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vynechávání motoru ?
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 23/04/2007, 22:55 »
tak to vem jako slavny Dr. House z americkyho serialu (mimochodem ten bylbec si koupil CBRko) cerna svicka ukazuje na prilis bohatou smes( nastaveni karburatoru , vzduchovi filtr) a ten casovej interval uakzuje na to ze se to deje pri zahratym motoru. takze to muze bejt bud tim nastavenim nebo taky ( a to se stava casto aspon me) to muze bejt naprosta prkotina viz priskripnuta palivova hadaicka pricpanej pailovevej filtr.......... a tisice a tisice jinechj prkotinek. ja bych zkusil promrknout ty filtr( vzduchovej i palivovej). a dotaz to vynechavani je jako ze ti to prestane jit za plynem a moto ztraci dech a pak chcipne treba pri nizkejch otackach(razeni krizovatka...) nebo to je raz naraz z niceho nic ?
Hlavne ghlavu vzhuru vsecko se da vetsinou v poho vyresit
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

FOTOBIKER

  • Host
Re: Vynechávání motoru ?
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 24/04/2007, 07:15 »
Filtry jsou všechny nový, odvětrání nádrže v pořádku (dělá to i když jedu bez zátky), ventil v nádrži vyčištěnej (nádrž bez bordelu), palivový vedení včetně karbce v naprosté čistotě.
Projevuje se to tak, že jedu a nejednou mám pocit že mě někdo chytne za mašinu a zpomalí, pak se to zas rozjede a znovu a znovu.
Jako kdyby docházelo k výpadku zapalování.

Offline Radim-CC

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vynechávání motoru ?
« Odpověď #3 kdy: Úterý, 24/04/2007, 11:57 »
Tak přesně takové problémy mám s canyonem. Při řazení, nebo na semaforu chcípá (ale jen někdy) Motorka netahne, když otočím plynem tak to poznám jenom na zesilujcím zvuku a skoro netahne. Když ju vyčistím, tak dva dny tahne pěkně a pak to začne nanovo. To cukání se děje jen při určitých rychlostech (nejvíc když jedu na 3 těsně pod padesát kolem 4000 ot. a po přeřazení na 4 se to cukání skoro vytratí) na dvojku při pomalejší jízdě to škube, jak kdyby mě to chtělo zhodit))) A aby toho nebylo málo, tak mně občas nedobíjí, ve čtvrtek na benzince sem zostal vyset, nastartoval jsem to přes auto a zy chvílu to chcíplo. Tak sme tam šaškovali hodinu, vždycky sem ujel pár metrů a u řazení chcípl. Nemože to byt vadná řídící jednotka??? -sakra to je sloh))))
Jezdím si jen tak pro radost.... tak mě vy ostatní řidiči neštvěte!!!

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vynechávání motoru ?
« Odpověď #4 kdy: Úterý, 24/04/2007, 13:40 »
no hele me to dalo taky. proste jak dyz te nekdo drzi a pak chcip na volnobeh ( razeni...) nejdriv to bylo fatalne zasvinenym filtrem na benal( promejval si ji kdyz si menil filtr? jestli tam nemas dalsi bordel) a pak to bylo zpusobeny tim ze sem si dal delsi hadicku z nadrze a ta se m e tam dicinky skripla . jinak nevim jak moc poradit . ridici jednotkou bych rekl ze to nebude to by nedal az po zahrati.
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vynechávání motoru ?
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 24/04/2007, 13:42 »
a nebo se este podivej na ten vzduchovje tomu by napovidala ta cerna svicka ( proste ti tam de moc benalu a kdyz se to zahreje tak to uz proste nezkousne) mozna by nebylo na skodu se projet bez nej a misto nej si dat treba jenom puncochu nebo si zkus ho vymejt( jestli to je molitan) a jet s nenaolejovanym to ti ochudi smes. ev to nastaveni karbusu
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
Re: Vynechávání motoru ?
« Odpověď #6 kdy: Úterý, 24/04/2007, 14:34 »
http://galerie.cagiva-club.com/albums/userpics/svicky.jpg  - možná se něco dá vyčíst tady podle té svíčky. Snad ta adresa funguje - je to v galeriích.

Offline Bergr

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 229
Re: Vynechávání motoru ?
« Odpověď #7 kdy: Středa, 25/04/2007, 07:12 »
Mě se to taky takhle stalo, natankoval jsem nějaký laciný benzín a konec, jak jsem natankoval u normální pumpy, bylo všechno ok.
Suzuki V Strom DL 1000

Offline Radim-CC

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vynechávání motoru ?
« Odpověď #8 kdy: Středa, 25/04/2007, 14:36 »
Benzínem to není, aspon ne u mě. Tankuju u OMV a každé 3 tankování dávám Shell V-Power. Nemože to být špatnou membránou v karbci??? Mně ju totiž na podzim v servisu přivřeli pod víčko karbce a byla tak slisovaná, že nešla skoro rozlepit.
Jezdím si jen tak pro radost.... tak mě vy ostatní řidiči neštvěte!!!

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vynechávání motoru ?
« Odpověď #9 kdy: Středa, 25/04/2007, 14:58 »
mozny to je ale ja kdyz sem si ji spatne nasadil ( zmacknul a trosku zdeformoval) tak me to slo desme pomalu z otacek a projevovalo se tu uz od nastartovani od uplne studenyho motoru.
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.