Autor Téma: výfuk  (Přečteno 2952 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Knichal.M

  • Host
výfuk
« kdy: Středa, 13/06/2007, 21:05 »
můžu nějak upravit výfuk na Cagive Elefant 125 ??? ??? ??? ???

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: výfuk
« Odpověď #1 kdy: Středa, 13/06/2007, 22:38 »
Koupit s k nim lepsi motorku???? ne prdel si delam . u 2T se to vetsinou moc nevyplaci za predpokladu ze tma sou dvo komorovi . kazdopadne to neni mocna domaci kuteni protoze to uz je docela veda . takze bud koupit lepsi nebo asi nic moc.
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: výfuk
« Odpověď #2 kdy: Čtvrtek, 14/06/2007, 17:35 »
Doporučuji neupravovat,leda že bys byl frajer.U dvoutaktů a ještě k tomu malejch musíš vědět přesně co děláš!Pokud ti nevyhovuje zkus zaměnit za jiný určený na stejný typ a objem motoru...

Offline rimmer

  • Člen CC
  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Mužské
Re: výfuk
« Odpověď #3 kdy: Pátek, 15/06/2007, 08:24 »
Jj maji pravdu, je to věda a záleží opravdu na milimetrech, vnitřní prostor musí bejt tvarovanej přesně tak, aby se tlaková vlna spálenejch plynů ideálně odrazila a zamezila vyfouknutí plnícího se válce palivem před uzavření vůfukovýho kanálku.
Vyrobil jsem laďák na fichtla, podle přesných rozměrů z nějakého clubu závodníků a 1. s kroucením plechů do všelijakých jen ne rovných tvarů je děsná práce 2. stejně se to nepovede udělat tak přesně jak by bylo ideální.
Ale fichtl jezdil o 100% líp než s původním zakarbonovaným vejfukem :-) Než se něco stalo s motorem, na co nemám čas :-D
Edit: Po neúspěšných studiích na VŠ sem si hned po nastoupení do práce koupil Suzuki Freewind 650 (vypadá jako Canyon).
Zavítal jsem sem, protože až začnu přemýšlet o něčem jiném, budu koukat hlavně po Gran Canyonu. Ducati Desmo má prostě charisma.

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: výfuk
« Odpověď #4 kdy: Pátek, 15/06/2007, 09:53 »
No hele, nevim jestli ta mašina má přivěru, ale někdy se stane, že se zanese a pak pořádně nedovírá a to způsobuje pokles výkonu v nízkých otáčkách. Já osoboně bych se do nějaký výroby výfuku asi nepouštěl, spíš bych se mrknul, jestli nebude původní výfuk zanesenej a po případě ho vyčistil...  ;D  ;D  ;D
Souhlasím s rimmerem.... je pakárna vyrábět výfuk pro dvoubuchy... :o  :o  :o já se o to pokoušel u babety... :)  :)  :)
Hayabusa 1,3 MPi

Offline rimmer

  • Člen CC
  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Mužské
Re: výfuk
« Odpověď #5 kdy: Středa, 20/06/2007, 12:53 »
Ale pokud byses s tím chtěl opravdu dělat, třeba bys měl víc trpělivosti než já, tak tady je link na prográmek. Zadáš parametry motoru a ono ti to vybleje výkres výfuku :-)

http://pincek.mysteria.cz/downloads/ExhaustCalculator2.zip
Edit: Po neúspěšných studiích na VŠ sem si hned po nastoupení do práce koupil Suzuki Freewind 650 (vypadá jako Canyon).
Zavítal jsem sem, protože až začnu přemýšlet o něčem jiném, budu koukat hlavně po Gran Canyonu. Ducati Desmo má prostě charisma.

Offline MorbiDrak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Pohlaví: Mužské
Re: výfuk
« Odpověď #6 kdy: Středa, 23/09/2009, 21:22 »
čus hej schanim vejfuk na cagivu 125?mam tam nějakej jinej kulatej a s tim mi odlezaj plasty nevite o nějakem placatem?kdyš tak pisněte