Autor Téma: Cagiva River 500 - Spotřeba  (Přečteno 7602 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hary

  • Host
Cagiva River 500 - Spotřeba
« kdy: Pondělí, 23/07/2007, 11:03 »
Rád bych se zeptal jestli má někdo nějakou zkušenost se spotřebou u Rivera. Mám najeto 6000 km. Prvních tisíc km se spotřeba pohybovala kolem 4,5 l/100km. pak jsem se s ní položil a zlomil si nohu. Odstavil jsem jí na dobu kdy jsem měl sádru u prodejce (opravil mi jí-výměna  řidítek a zlomené stupačky...) a od té doby jezdím za 6,5-6,8 L/100 km(a to jezdím s hodně lehkou rukou na plynu).Navíc při přidání plynu se z výfuku vyvalí černý kouř jak ze starého diesela.Byl bych rád kdyby se mi ozval někdo kdo má podobnou zkušenost případně někdo kdo by mi poradil jak seřídit nebo vyčistit kaburátor.Návod od výrobce je k ničemu protože se týká Rivera 600 a ten má podle všeho jiný karburátor.

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Cagiva River 500 - Spotřeba
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 23/07/2007, 20:21 »
No mam stejnou storjovnu a za 4,5 se da jezdit s hodne hodne lehkou rukoua k tem sedmi mi to vylezlo treba kdyz sem jel za kamosem do orlickej a drzel sem furt plnej a akorat radil :) jinak by tomu napovidalo ze mas bohatou smes . jinak karbus teda aspon ja mam stejnej, ale bylo by zajiamvvi je porovnat . nemas tam este nastavenou jehlu na zabeh? na bohatsi smes?
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

doomik

  • Host
Re: Cagiva River 500 - Spotřeba
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 24/07/2007, 08:15 »
Jak ti to startuje pri teplem motoru?
Koukni jestli nemas nekde zasekly sytic, nebo neni lanko prilis pritahnute u packy na riditkach.

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Cagiva River 500 - Spotřeba
« Odpověď #3 kdy: Úterý, 24/07/2007, 18:33 »
tak to se da zjisit dost snadno staci akorat sundat karbus zavrit skrtici klapku a zkusit trochu nasat vzduch dyz to de tak je sitic otevrenej kdyz ne tak ne :D
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

Hary

  • Host
Re: Cagiva River 500 - Spotřeba
« Odpověď #4 kdy: Čtvrtek, 21/08/2008, 05:12 »
zdá se, že jsem přišel na to proč mi vzrostla spotřeba takřka skokem....protože nevěřím autorizovánému servisu Nespěšný, nechal jsem seřídit ventily amatérům co spravují motorky po práci ve volném čase a hoši přišli na zajímavé věci....tvrdili mi , že na ventily nikdo od novotí nesáhl(platil jsem seřízení u Nespěšného) a opotřebení jehly v karburátoru a nějakého pouzdra ve kterém běhá...asi se nevyjadřuju přesně....neodpovídá 8000 km co má motorka naběháno.Tak mě napadlo, že jsem asi za odměnu, že jsem motorku u nich nechal opravit...vyfasoval nějaký starší karburátor.

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Cagiva River 500 - Spotřeba
« Odpověď #5 kdy: Čtvrtek, 21/08/2008, 07:57 »
hele..to je pravej výraz pro DPH - daň z přidané hodnoty  ;D  ;D  ;D Hele normálně je tam di postavit do latě...
Řekni jim, že ti neseděj výrobní čísla...sice na to ty nepřijdeš, ale oni na to třeba skočej...Prostě sis něco objednal, přišlo ti to, a najednou jsi zjistil, že ti to tam nepasuje, tak sis zajel do MotoRobert, tam ti to kuchli a přišli na to...Jasný jako facka...trošku jim to tam řekli od plic a bude...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Re: Cagiva River 500 - Spotřeba
« Odpověď #6 kdy: Čtvrtek, 21/08/2008, 12:51 »
kdo by co delkal s karbcem z rivera?
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Cagiva River 500 - Spotřeba
« Odpověď #7 kdy: Čtvrtek, 21/08/2008, 13:40 »
Vole.... skoro kazdej dneska ma doma sekacku na travu tam dily z rivera urcite uzivis
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

Hary

  • Host
Re: Cagiva River 500 - Spotřeba
« Odpověď #8 kdy: Čtvrtek, 21/08/2008, 20:26 »
Nevím kdo by co dělal s karbcem od Rivera, ale předpokládám, že by jehla měla vydržet více než 2500 km (to mi vzrostla ta potřeba) a , že pravděpodobně nezarezne šroub na štelování volnoběhu po tak krátkém čase. Prostě River.... nebo Cagiva obecně je krok špatným směrem, asi jsem měl chvíli počkat a koupit japonce.

Offline Pastell

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 494
  • Pohlaví: Mužské
  • Ducati S2R 1000
Re: Cagiva River 500 - Spotřeba
« Odpověď #9 kdy: Čtvrtek, 21/08/2008, 20:41 »
Nesud Italy podle Rivera a radší si projdi nějake kluby japonskych moto.Uvidis ze zavady se objevuji uplně stejně  ;)
ho visto,ho preso,comperare ... per amore ...Ducati

Hary

  • Host
Re: Cagiva River 500 - Spotřeba
« Odpověď #10 kdy: Pátek, 22/08/2008, 01:56 »
nesoudím italy....soudím Cagivu...její zastoupení u nás....její dealery (moravskoslezský kraj)....nejsem schopen k té motorce nic sehnat...návod existuje jen k 600 ce...montážní příručka...sci fi...katalog náhradních dílů...

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Cagiva River 500 - Spotřeba
« Odpověď #11 kdy: Pátek, 22/08/2008, 08:59 »
Hele...tydle kecy fakt žeru!
Někdo si koupí motorku značky, o který je známo že je to xindl největší. Každej ví, že je problém na ni sehnat i přiblblej šroubek, nebo já nevim co... Potom, když se mu něco pokazí, tak se ohromě diví, že se to nedá sehnat, i když mu tady každej radí, ať si raději koupí něco jinýho, ale to ne, díky jedincům, který svou zabedněností, sebeuspokojováním a já nevim čim raděj lidem neznalejm, aby si tydlety xindly kupovali dál potom maj akorád problémy s tím, že po počáteční menší investici nestíhaj splácet, kupovat atd... náhradní díly... Prostě Cagivu maj rádi jenom majitelé sběrných surovin... FInito, capito, Benito...Mussoliny...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Darkness

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 536
  • Pohlaví: Mužské
Re: Cagiva River 500 - Spotřeba
« Odpověď #12 kdy: Pátek, 22/08/2008, 12:06 »
Není ironií, že právě Godzi pořádá nejbližší sraz Cagiva-Clubu? :D
Suzuki DL 650 V-STROM (Týna :) )
bejvalky: Kawasaki ZZR 600, Cagiva Canyon 500, Jawa 350-634, Jawa 350-639, Simson S51 enduro, Gilera skutr

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Cagiva River 500 - Spotřeba
« Odpověď #13 kdy: Pátek, 22/08/2008, 15:31 »
jo...beru to jako službu lidu...každou vteřinou budu lidem tydlety šroty vymlouvat  ;D ;D ;D ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Hary

  • Host
Re: Cagiva River 500 - Spotřeba
« Odpověď #14 kdy: Pátek, 22/08/2008, 18:57 »
For godzi: No asi jsem ten zabedněnec co se diví , že mu v autorizovaném servisu vymění nový karbec za starý...Prostě jsem člověk, který nedělá prasárny a automaticky počítá s tím, že se podobně chovají i ostatní lidé v okolí. Suzuki nemá svůj klub nebo bys tam nebyl za odborníka? Mám motorku jakou mám a tady jsem zašel proto, že předpokládám účast lidí se zkušenostma...nepředpokládám, že na všechno musím přijít sám