Autor Téma: Cagiva River 600 - stočené kilometry?  (Přečteno 5891 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

BigFoot

  • Host
Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« kdy: Pátek, 28/09/2007, 11:22 »
Ahoj. Mám možnost koupit tuto motorku. Včera jsem se byl na ni podívat a teď mám brouka v hlavě. Ona totiž nevypadá vůbec špatně a po mechanické stránce na tom byla vcelku taky dobře, ale co mě překvapilo, byl počet ujetých kilometrů. Je to ročník 97 a má nejato pouze 14 000 km - v roce 2005 byla dovezena z Německa. Servisní knížku samozřejmě nemá. Tak jsem koukal, jak jsou ošoupané gumy na stupačkách, řadičce a rukojetích. Ty byly ale dost neopotřebované, ale to asi není problém vyměnit. Znám pár případů, kdy i dovežená motorka měla skutečně najeto tak málo kilometrů, jenomže já jsem velkej smolař a nerad bych se spálil. Zase ale kdyby někdo stáčel km, proč by to stočil až tak moc. Dá se ještě podle něčeho aspoň trochu poznat, kolik může přibližně mít tak najeto? Kolik vůbec tento motor je schopen najet kilometrů, když se k němu člověk dobře chová? Předem díky za Odpovědi.

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Re: Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« Odpověď #1 kdy: Pátek, 28/09/2007, 11:32 »
Na kilometry koukat nemuzes. Poradne to prohlidni po mechanicky strance. Pises ze to vypada dobre, tak bych se toho nebal. I kdyz do motoru nevidis no. Tezko radid, stoceny je kde co.
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Re: Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« Odpověď #2 kdy: Pátek, 28/09/2007, 11:46 »
Cus mrkni na koutouce loziska... atd.
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« Odpověď #3 kdy: Pátek, 28/09/2007, 15:14 »
já bejt tebou, tak si pořádně poslechnu motor... je to vzducháč, tak bude asi malinko hlučnější. Poslechni si,jestli rázy startéru po "chcípnutí" nejsou moc velké... Co by taky napodídalo, že mašina má najeto víc, než je na tacho je opotřebení kotoučů... po 14 by to nemělo bejt moc obroušení... Jestli jsou o dost užší, tak se to bude mít víc... dá se to jednoduše změnřit, na každym je napsaná šířka... Dál si motorku zkus hodit jakoby na bok a hodně ji nahni, řekni někomu ať ti zatlačí do vidlic - pak poznáš, jestli není špatní ložisko...
Jak píšou kluci... ty km jsou divný, ale tím se fakt nedá řídit... Jinak hodně štěstí při nákupu novýho stroje :)
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« Odpověď #4 kdy: Pátek, 28/09/2007, 21:13 »
Souhlasím s předchozími příspěvky.Jen bych dodal:Myslíš,že u stroje této cenové kategorie  by mělo cenu přetáčet tacho,přezouvat gumičky a jiné drobnosti?Ber to spíš tak,že je poslední dobou solidní přetlak,a kdo chce prodat starší ročník,musí dovézt solidní stroj.Vyskytují se stroje s takovým r.v./km,na pár takových jsem narazil.
Pokud nemá moc orezlý rám,dobouchané a zašlé ráfky,ošoupané plasty,tlumiče netečou a motor je v kondici,tak bych tomu věřil a neřešil to.
Zkušenosti z praxe:Letos jsem si obstaral dva přírůstky-obě z roku 1993,obě na tachometru 20tisíc.Na jedné jsem jen vyčistil karburátor a odpojil poškozené čidlo stojánku a jezdím.Druhá je rozdělaná do šroubku v dílně,čeká mě generálka naprosto všech komponentů...Je to taky o předchozím majiteli a jeho přístupu k moto...

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« Odpověď #5 kdy: Pátek, 28/09/2007, 23:50 »
NO čéče tyhle kousky z Deutchlandu jsou tam docela dost vytížený, ale zase fašisti jim věnujou docela péči... tak nevim...Musiš vidět sám... ale jestli si chceš předejít problémům, tak si k tomu vem někoho zkušenýho...
Hayabusa 1,3 MPi

BigFoot

  • Host
Re: Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« Odpověď #6 kdy: Sobota, 29/09/2007, 09:56 »
Chlapi, díky za rady. Kotouče vypadaly jako nové, sice jsem neměřil jejich tloušťku, ale neměly žádný rantlík. Ráfky vypadaly taky dobře - žádné pobouchání ani odřeniny. Na ložiska se tedy podívám. Motor po nastartování lehce cvakal v oblasti ventilů, ale to je asi normální. Neměl jsem možnost ji ale ještě projet, protože motor jsme podruhé nenastartovali. Prodejce ji trochu přechlastal. Je v bazaru, ale ten chlapík co mi ji ukazoval, je taky motorkář a nehustil do mě takové ty bazarové kecy. Tak mi slíbil, že kontaktuje majitele, ať koupí ještě novou svíčku. K tomu všemu byle ještě vybitá baterie, takže jsem se s ním domluvil, že ji nabije. Jinak rám je jako nový, jenom pod sedlem a konce řidítek jsou lehce orezlé. No a plasty, tak lehounce zašlá nádrž a trochu odřen přední blatník. Ale jak jsem psal, vzhledově vypadá na ty roky moc dobře, takže ještě vyzkoušet ten motor a pořádně ji projet a jestli to bude Ok, tak do ni půjdu. Jenom mě překvapuje, že už je v tom bazaru asi rok.

BigFoot

  • Host
Re: Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« Odpověď #7 kdy: Sobota, 29/09/2007, 10:03 »
Jo a tlumiče nikde netekly.

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« Odpověď #8 kdy: Sobota, 29/09/2007, 11:17 »
že by...italský syndrom???  ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« Odpověď #9 kdy: Neděle, 30/09/2007, 09:16 »
River zas není stroj,o který by byl enormní zájem.A někdy stojí i solidní stroj dlouho v bazaru.Podle toho,jak to píšeš to má nejspíš ty kilometry,je tu příliš ukazatelů dobrého stavu,než aby se to někdo pokoušel omladit.Pokud je za rozumnou stranu,a při jízdě to nedělá žádné psí kusy,šel bych do toho...

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« Odpověď #10 kdy: Pondělí, 01/10/2007, 09:55 »
hmmmm... já nevim.... já bych omrknul i nějakou tu konkurenci... GS,ER-5, nebo nějakej Banďour... dit je to skoro za stejní šušně...
 :)
Hayabusa 1,3 MPi

BigFoot

  • Host
Re: Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« Odpověď #11 kdy: Úterý, 02/10/2007, 14:20 »
Tak jsem ji nakonec nevzal. Při projížďce několikrát začala škubat a to hodně. Několikrát mi i chcípla. Když začala škubat, tak nepomáhalo nic. Zkoušel jsem podřadit, přeřadit i s rukojetí plynu jsem si hrál a nic. Když škabala, tak jsem zkoušel i zmáčknout spojku a protůrovat ji (to ale šlo dobře), ale když jsem zase spojku pustil a přidal plyn, tak opět škubala. Přitom svíčka tam byla prý nová, benzínu dost a baterie úplně vybitá také nebyla. Možná to je jenom nějaká blbost. Ona ta motorka dost dlouho stála. Ale riskovat jsem nechtěl.

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« Odpověď #12 kdy: Úterý, 02/10/2007, 21:15 »
Možná už víš,proč tam byla...
Jetý stroj je vždy sázka do loterie.Mašina,kterou jsem bral letos.Měla taky zajímavý chod motoru.Naštěstí jsem dokázal diagnostikovat zanesený karburátor,a dostal i slevu.Ale poznal jsem to hlavně díky tomu,že sem kupoval typ motorky který jsem znal.Ale ne vždy to je jen otázka zaneseného karburátoru.Asi jsi udělal dobře.
« Poslední změna: Úterý, 02/10/2007, 21:29 od Anti »

BigFoot

  • Host
Re: Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« Odpověď #13 kdy: Neděle, 14/10/2007, 11:31 »
for godzi:
Tak jsem nakonec koupil Japonce a to Yamahu XJ 600N v parádním stavu i se serviskou a o moc dražší nebyla.

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Cagiva River 600 - stočené kilometry?
« Odpověď #14 kdy: Neděle, 14/10/2007, 19:08 »
za skoro stejný love more love  ;D  ;D  ;D
Hayabusa 1,3 MPi