Autor Téma: klouzava spojka  (Přečteno 3272 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

riveros

  • Host
klouzava spojka
« kdy: Úterý, 24/03/2009, 16:42 »
cau..mam prosbu,,při nastartovani,rozjezdu a při zařazeni většího rychlostního stupně vše funguje jak ma,,ale jakmile za to chci poradne zatahnout tak zacne zabirat spojka,,jako bych jel na skutru,,tak sem se zajel optat do servisu a tam maj lamely v replice ferodo za 2150kc,,,ale rekl mi zebych mel koupit plechy a i ty přitlačny pružiny..a to uš by byla docela palka,,,,myslite ze budou stačit koupit jen ty lamely?         

a další vec ;)asi tak z deseti pokusu startovani mi jde jednou starter jakoby naprazdno,,,,mate na to tady kráásně udělany tema..i kdyš mě neznate tak bych chtel moc poprosit nekoho z vas jesli by mi nemohl pujcit ty dva specialni připravky na stazeni setrvaku,,samozřejme za flašku čeho si jen budete přát :)prosim

riveros

  • Host
Re: klouzava spojka
« Odpověď #1 kdy: Úterý, 24/03/2009, 20:41 »
a jeste jsem se zapoměl zeptat jestli budu při ty demontáži spojky potřebovat zase nakej ten spešl přípravek..diky za odpoved

Offline Štarmik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
Re: klouzava spojka
« Odpověď #2 kdy: Sobota, 14/05/2011, 09:24 »
na spojku nepotřebuješ stahovák, ale dobrého kamaráda co ti bude při demontáži a montáži držet motorku. spojka je pod pravim kritem motoru, ten sundaš ale až po vypuštění oleje!! a hned uvidíš koš spojky. povolíš těch 6 šroubu nebo kolyk jich tam je a už se to posype :D

Offline Cipís

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 82
  • Pohlaví: Mužské
Re: klouzava spojka
« Odpověď #3 kdy: Sobota, 14/05/2011, 18:23 »
Taky to nemusí bejt spojkou ale olejem. Jestli tam leješ castrol tak ten nestojí ta nic, možná na řetěz do motorový pily. Mě to na něj klouzalo taky. Nalil jsem tam obyčejnej motul 20w50 minerál, motor se ztišil a spojka přestala klouzat ihned. Dělalo to prakticky stejně jak píšeš.
Cipís
yamaha 750 supertenere, canyon 600, skútr čezeta 502, ČZ 175 Sport, stadion S11

Offline tunel6

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Mužské
Re: klouzava spojka
« Odpověď #4 kdy: Úterý, 24/05/2011, 14:02 »
Mě ted taky začala prokluzovat spojka, mam olej valvoline 10w40 a dolival sem cca 3deci 10w40 co mam do felicie. Tak 400km po doliti mě jednou na volnoběh chcipla na křižovatce tak sem ji v pohode zase nastartoval rozjezdy v pohodě ale při akceleraci začina klouzat - navic mě chod pačky tak trochu změkl a mam větši vuli tak to zkusim vymezit ale myslim že to na to vliv nema. mam vyměnit olej nebo shodit viko a mrknout na lamely jak to vypada. motorka ma najeto 50t.

Offline taxik

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 154
Re: klouzava spojka
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 24/05/2011, 14:56 »
Záleží na tom, jaký olej do auta si tam přesně dal, ale s největší pravděpodobností to klouže kvůli tomu. Protože oleje do aut se nehodí pro mokré spojky.
Suzuki Bandit 600S -> Suzuki SV1000 -> KTM 690 SM -> Husaberg FS 570 -> Yamaha FZ6 Fazer

Offline tunel6

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Mužské
Re: klouzava spojka
« Odpověď #6 kdy: Středa, 25/05/2011, 11:13 »
Tak nakonec to  bylo roztřepené lanko které se už skoro nevracelo, vyměnil sem ho a vše v pohodě  ;D

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: klouzava spojka
« Odpověď #7 kdy: Pátek, 10/06/2011, 22:53 »
Olej do auta nepatří do motorky! Má jiné vlastnosti než olej určený pro motorky, mohl by jsi ho tam nalít pokud by jsi měl suchou spojku, jinak ne.
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1