Autor Téma: River elektrika  (Přečteno 1501 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline kotzitzaq

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
  • Pohlaví: Mužské
River elektrika
« kdy: Pondělí, 08/08/2011, 12:50 »
Krasny den vsem!

Po delsi dobe mi na Riveru pripomnela elektrika zemi puvodu a trochu si zastavkovala. Konkretne jde o to, ze nefunguje zadni spinac brzd. svetla a blinkry blikaji pouze v kombinaci se sepnutym prednim i zadnim spinacem brzdoveho svetla (ackoliv zadni sam o sobe zdanlive nefunguje). V minulosti jsem mel podobny problem a byl zpusoben vadnym zadnim spinacem brzdoveho svetla, ktery jsem nyni vymenil za novy, ale v tom chyba neni. Nasledovala kompletni kontrola zapojeni konektoru (+ cisteni Kontaktolem), kontrola vsech pojistek, zarovek atd... Vse se zda byt O.K. Jinak motorka jede, zrejme dobiji (jinak receno baterka se nevybiji), startuje bez problemu (coz je u Cag.500/600 pomerne zazrak  ;) ) a vsechna svetla funguji tak jak maji. Nesetkal se nekdo s podobnym problemem? Kde muze byt chyba - dobijeni, baterka, ovladac na levem riditku (spojeni brzdoveho svetla a blinkru), nebo me ceka kompletni rozborka/vymena kabelovych svazku, kde je chyba ??? ? Diky za vsechny napady!

doomik

  • Host
Re: River elektrika
« Odpověď #1 kdy: Úterý, 09/08/2011, 07:28 »
To co pises vypada na spatne ukostreni zarovek zadni lampy. Podivej se na drat, ktrey vede
na kostru, bude urcite uchycen nekde pobliz.

Offline kotzitzaq

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
  • Pohlaví: Mužské
Re: River elektrika
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 09/08/2011, 19:55 »
Čau...díky za první feedback.
Nevim, jestli si nekdo z predchozich majitelu elektriku po svem nepotunil, ale do zadního svetla jdou tri "kabely/svazky" (zluta - svetlo + 2xzelená - brzdove svetlo + 2xmodra - ukostření?). S kostrou jsou spojeny kabely jen u baterky, kde je - pol baterky + 2 modré kabely (ono ukostření světel?). Nic neni povolene a nikde neni oxidace. Zkusim to jeste jednou projit a uvidim.
Zvlastni ale je, ze pokud vytahnu ze zadniho svetla onen kontakt s 2. modrými kabely, tak zadní světlo nefunguje (pochopitelně), ale brzdové světlo funguje i nadále...

doomik

  • Host
Re: River elektrika
« Odpověď #3 kdy: Středa, 10/08/2011, 07:15 »
Mne myslim na minus baterky nejde zaden jiny kabel jen minusak cerny.
Promer konektory pri odpojeni.
Az pujdu do garaze tak na to kouknu.