Autor Téma: Elektro problem  (Přečteno 2119 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Johnny

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
Elektro problem
« kdy: Sobota, 30/03/2013, 18:05 »
Ahojte lidi, dneska mě Riverka nechala na jižní spojce. přestali fungovat blinkry a potom zakuckala a chcipla. vypnul sem světla a všechno a rozlačil, dojel sem domu asi 10km. A ted se ptám čim to muže být? Na motorku sem sedal a nechtěla chytit, tak sem roztlačil, OK jel sem, ujel asi 15km, chcipnul. Pote zas nechtěla naskočit (ani se neotočil starter) tak sem ji zas roztlačil a pak mě nechala na spojce... před necelym měsícem jak bylo těch 10° tak sem plně nabil baterku, a jelikož moto dlouho stala tak trvalo než chytila, nakonec chytla. (baterka točila jak divá bez problému pár desítek sekund dohromady) Myslite že to mohlo byt přiliš vybitou baterkou že by ani alternátor nenabudil? nebo je v haji altik či baterka? díky.

ještě mohl by mi někdo poslat schema jak to má vypadat pod sedlem? mam tam nějakou oválnou věc do který vedou dva drátky, z toho myslim jeden nebo oba jsou modrý, a jeden modrej tam vysí a neni nikam zapojenej. Za další jedna z pojistek je uplně roztavená (ale na motor fungovalo vše kromě palivoměru, ten ukazuje pořád plnou) na co je? díky

Offline Mahdi

  • Sponzor CC 2013
  • Pokročilý
  • *****
  • Příspěvků: 56
  • Pohlaví: Mužské
Re:Elektro problem
« Odpověď #1 kdy: Neděle, 31/03/2013, 10:10 »
Kup si novou baterku a máš po starostech!  ;)

Offline Johnny

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
Re:Elektro problem
« Odpověď #2 kdy: Neděle, 31/03/2013, 12:16 »
Díky to udělám, nicméně ještě mam dotaz. Mam pod sedlem dvě pojistky. Jedna modrá ta je OK a vedle je nebo spíš byla zelená a ta je uplně rozteklá. Tak sem vydloubal jeji zbytky a vše bez ní funguje... k čemu je neví někdo?

Offline Mahdi

  • Sponzor CC 2013
  • Pokročilý
  • *****
  • Příspěvků: 56
  • Pohlaví: Mužské
Re:Elektro problem
« Odpověď #3 kdy: Neděle, 31/03/2013, 12:25 »
Jedna ovládá světla a tak a bez druhé nenastartuješ... Aspoň u mě to tak bylo.

Offline Johnny

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
Re:Elektro problem
« Odpověď #4 kdy: Neděle, 31/03/2013, 19:44 »
Tak bez té pojistky nastartuju bez problemu a vše i funguje, akorad teda nevim proč byla uplně rozteklá. Jinak sem dal novou baterku, a altík dává cca 13,8V na volnoběh a 14.4V při zvýšených otáčkách

Offline Mahdi

  • Sponzor CC 2013
  • Pokročilý
  • *****
  • Příspěvků: 56
  • Pohlaví: Mužské
Re:Elektro problem
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 02/04/2013, 18:57 »
Tak paráda.  ;) Tu pojistku nevím. Něco nebude fungovat. Já osobně, bych jí tam dal novou a zkoušel....

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Re:Elektro problem
« Odpověď #6 kdy: Středa, 03/04/2013, 09:51 »
Canyony  trpěli an to že s e pod sedlem na  chladiči(vypada jako chladič počítače uklepala kostra a pak to blblo.. Dál doporučuji dotáhnout a  promazat vodivou vazelínou kontakty co jdou na relé pod sedlem...
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline Johnny

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
Re:Elektro problem
« Odpověď #7 kdy: Čtvrtek, 18/04/2013, 13:35 »
Mam pod sedačkou nějakej modrej konektor a za boha nevím od čeho je. Nevíte někdo?