Autor Téma: koupě rivera 600???????  (Přečteno 2762 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ldamik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
koupě rivera 600???????
« kdy: Neděle, 28/04/2013, 11:20 »
ahojda vsem  chci vas poprosit o radu doted jsem jezdil na skutrovi piaggio 200 to jsem prodal a  ted mam moznost koupit rivera 500kilo r.v. 2000 ma najeto okolo 30 000 stoji mu doma uz 7 let  v garazi kdyz si koupil jinou tak to odstavil udela mne tam novou techniskou gumy baterku oleje jeste jsem ji nevydel je to kolega z prace a chci vas poprosit o nejakou radu jak se nenapalit na co se podivat jak se to ma chovat v zatackach chce za to 20 000 kc koukal jsem na par inzeratu a jsou tam drazší ale jak rikam neznam tyhle typy motorek tak bych byl vdecny za kazdou radu mockrat dekuji lukáš

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re:koupě rivera 600???????
« Odpověď #1 kdy: Neděle, 28/04/2013, 20:32 »
pokud máš dost peněz, dost volnýho času, velkou trpělivost a nelpíš na ježdění na motorce, taxi to kup...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Johnny

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
Re:koupě rivera 600???????
« Odpověď #2 kdy: Pondělí, 29/04/2013, 13:10 »
Koupil sem rivera za 20 000 padlýho na obě strany. Motor šlape ač je hlučnější ale podle všeho co sem viděl je to v pořádku, viz to že mam zatim najeto přes 2000km bez problému (krom špatné baterky, ale za to sem mohl sám). Osobně počítám s tím že muže odejít volnoběžka, ale kluk od kterého sem Rivera kupoval mi rovnou řekl že mi i předchozí majitel řekl že se nesmí startovat s plynem, takže u té mé to nebylo děláno takže doufám že volnoběžka vydrží. Kup si ji za 20 000 ale dej si stranou tak 5000kč kdyby cokoli nahodou at pak nejsi nasranej. Já dal jen nový destičky, motorový olej, filtr, seřidil ventily a jezdim s úsměvem :)

Offline ldamik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:koupě rivera 600???????
« Odpověď #3 kdy: Pondělí, 29/04/2013, 19:07 »
mhh tak ze samozrejmne ze je mne jasne ze to neni novej stroj ze se kdykoli muze neco posrat ale kdyz uz tedy jsem nad tim premyslel a trapy mne spise ze stala 7 let co gufera atd asi nejspis za chvilu potecou ne???a co se tyce te volnobezky to znamena co da se to poznat treba pri startovani ??? ze je spatna ??? spise by mne zajimalo na co si dat pozor pri koupy co zkontrolovat atak moc dekujiiiii lukas

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re:koupě rivera 600???????
« Odpověď #4 kdy: Pondělí, 29/04/2013, 20:48 »
hlavně si zkontroluj vin jestli sedí...to co se ti na tom posere, se ti určitě posere...nemá cenu hledat žádný moudrosti...cagiva je prostě značka za zenitem, která se nezabejvá distribucí nd atd....takže kámo, pokud kupuješ jebku, na tkerý toho je hodně v háji, taxe na to vykašli, bo potom budeš v háji z toho, že nejezdíš a jen se v tom hrabeš...to že někdo ujede na motorce 2000 km "bez problémů" to je jako bys psal, že nejezdíš...je hovadina psát po dvou tisích km nějaký moudrosti...jsou tady lidi, včetně mě, který měli s cagivou dobrý zkušenosti i špatný zkušenosti...já nejsem skeptik, ale už bych tudle motorku nechtěl... Drtič ti napíše pravej opak, ale to je tím, že on je moravák a ještě k tomu z kopečků, tzn, že jeho nevyvede z míry ani slepá bába na přechodu... ;)
Hayabusa 1,3 MPi

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re:koupě rivera 600???????
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 30/04/2013, 07:34 »
Godzi Godzi Godzi!!!!  ;D
Ty jeden můůůůůůj kamaráááde!!!  :D
Takže já nebudu chválit ani hanit, přesně jak bylo už psáno, prvně si zkontroluj vše co se týká evidenčních prvků, VIN, majitel je ten kdo prodává. Co se týká stavu, jasný že budeš kupovat očima, takže koukni zda nebyla bouraná, plasty lepené či prasklé, když Ti motku podrží ve svislé poloze, koukni přes kola na souměrnost, to znamená že jsou pohledově v zákrytu, odklon jednoho od druhého (jakoby motka dělala dvě stopy) svědčí o nehodě motorky, pohlej rám nebo přední šavle. Co se týče startéru a volnoběžky, start by měl být bez kovového rachotu, náznaku prokluzu a už vůbec né s prokluzem a nějakým škubaním, jinak to svědčí o přípravě na výměnu volnoběžky, táhlý a pomalý start, jako když už se mu nechce a baterka je ve výborné kondici je problém ve stártéru, uhlíky či vynutí. No a co se týká kroužků a gufer, tak to je to poslední co by tě mělo trápit. Ještě sem je neměnil a ani asi nebudu, koukni vůle zadní kyvky, kol, brejlí, řetězu, stav kotoučů a tak všeho kolem. Canyon 500, r.v.1999.
No a je to Cagiva a to znamená stáááááále buď připraven s finanční jistinou kdyby coby!!!!
Drtič.

P.S.: GODZÍÍÍÍÍÍÍÍÍ, ty voe jeden, tak kuwa když jsem z těch kopečků asi opustím řady jednostopích a pudu do offroudrů!!!!  :-X
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re:koupě rivera 600???????
« Odpověď #6 kdy: Středa, 01/05/2013, 12:27 »
hele co máš na ofroudu? já jezdím ofroud každej den a nevim co na tom lidi viděj  ;) tenhle tejden prodělává můj "gazik" GO bo už má najeto 205 tisíc a to denně po poli a cestách necestách, takže jestli si něco koupíš, tax tím doval a můžeme si dát nějakej pořádnej terén, gde projede stěží i stará vejda  ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re:koupě rivera 600???????
« Odpověď #7 kdy: Středa, 01/05/2013, 13:29 »
Zdar Godzi.
Zatím si jen mladej pořídil Samíka, s motorem 1,6 z Vitary, já nic, ale šilhám po Patrolu GR 60, ale jen kraťas páč Wagon nikam nevyjede.
No a co na tom vidím, že se s tím dá vyrazit kdykoli a kamkoli, za jákeho chceš počasí a přiměřené vrstvě sněhu, v jakém si zrovna oblečení a co se týká oprav a údržby skoro bez problému, vše se dá zvládnout na koleni a né jako věhlasná Cagiva.(hlavně podstatný rozdíl v ceně oprav)
Zatím dík za pozvání, budu mu tlumočit, třeba někdy joooooo a hlavně pořádný bahno, někdy když se vrací, tak nevíš jestli jede dopředu a nebo couvá jak je zapráskanej.

V květnu je v Mohelnici Truck triál a to 25 - 26. května, tak se tam můžem sejít pokud tam náhodou budeš, my určo jo.

Jinak máša mě nejede, po jarním startu a následném pokusu asi kaput volnoběžka, startér točí dobře, ale motor se ani nehne, můj typ je ta pružinka co přitlačuje kameny ve volnoběžce asi prdla. Není čas to rozhodit a už nějak ani chuti.

Našel jsem jen foto ze zimy.
Drtič.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline Pavlusha

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=76847
Re:koupě rivera 600???????
« Odpověď #8 kdy: Středa, 01/05/2013, 22:37 »
Rivera.......  aby nakonec z toho nebyl  :'(     Cagiva a nd nefunguje. Jak něco odejde,tak ti to bude stát doma. Dyť je tady natahanejch tolik motorek a tuctovek. Přišetři a vem něco co stojí za to a v případě problémů seženeš díl do týdne a ne do 3/4roku >:(   
Podonou motku bych asi hledal nějakou Hondu CB 500   - tady se neřeší jestli bez závady ujede 2000km,ale jestli to má nejeto přes100 000km. Kamoška co s náma jezdí ji měla s těmato km nažduchanejma a jen to  vrnělo. Taky Yamaha XJ 600,Kawa ZR5 atd. co jsou tomuto Riverovi podobný a navícto nejsou jednobuchy............. je toho plno k výběru :)

Offline veliz

  • Sponzor CC 2013
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 9
  • Pohlaví: Mužské
Re:koupě rivera 600???????
« Odpověď #9 kdy: Čtvrtek, 02/05/2013, 13:04 »
Problém Rivera tkví v tom, že značka Cagiva v podstatě přestala existovat. Dovozce do ČR od ní dal ruce pryč a dokonce se kvůli tomu přejmenoval (Cagiva s.r.o. na Motoprestige s.r.o.). Problém je sehnat díly a jsou drahé. Já mám Rivera 500 od novoty od 2006. V podstatě od začátku se s tím nikdo (co se servisu týče) nechtěl zybývat. Loni při 6300 km se mi začala protáčet volnoběžka. Bohužel při demontáži jsem vyprasil i magneto. Tady v Čechách jsem se na díly raději ani neptal. Objevil jsem je na www.oemmotorparts.com, ale srdce volnoběžky stojí 150 eur a magneto 600 eur. Šrouby (ty jsem měl dobré) 0,50 eur / ks a těsnění 8,50 eur. Takže díly za 20000 Kč. Protože jsem nechtěl zmeškat další sezonu, raději jsem přikoupil dalšího Rivera za 30000 Kč. Sice staršího (2002), ale najeto jen 2500 km. Ten potřebuje jen olej, filtr, brzdovou kapalinu, možná dám i vzduchový filtr. Mám už ho na skladě několik let, stál asi 1200 Kč u firmy Moto Robert. Ano, kousek molitanu opravdu stál 1200 Kč. Olejový filtr jsem jednou platil u Motoprestige 450 Kč. Teď jsem si koupil 3 u firmy Elit po 243 Kč.
modrá Cagiva River 500 r.v.2005 (3/2006-dosud, nejede, sháním rotor magneta a srdce volnoběžky);
červená Cagiva River 500 r.v.2001 (5/2013-dosud, jede);