Autor Téma: Startovanie - nestartuje pomoc !!!  (Přečteno 1747 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline johnnyklada

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
Startovanie - nestartuje pomoc !!!
« kdy: Neděle, 21/12/2014, 16:07 »
Ahojte, mam River 500 a standartny problem so startovanim, no neviem dojst na pricinu.
Pri druhej polohe a stlaceni startovania rele cvakalo, starter tocil ale ako keby nevedel pretlacit tu kompresiu resp. kolisala rychlost startu(startoval som cez hrube autokable s nastartovanym motorom auta).
Rozmontoval som volnobezku vsetko mi prislo ok ako fungl nove, tak som to poslal starter dal do opravy na kontrolu udajne je ako novy-nadherny ;D rozmontoval som karburator a precistil, ihlu mam na 4drazke zicherku(smerom od uzsiej casti ihli pocitane). Kupil som aj novu sviecku NGK DPRX8 podla tej co tam bola predtym. Poskladal som vsetko dokopy.
Pri dlhom pokuse o nastartovanie (pristrekoval som aj do karbecu Starter gas) motorka nabehla ale hned zhasla to sa par krat opakovalo az som pocul kovovy zvuk a teraz sa mi zda ako keby tocil naprazdno starter... :'(
Pri startovani som mal minimalne 11V, po case mi trosku zacal dymit +spoj medzi motorkou a start.kablom  ;D

Offline johnnyklada

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
Re:Startovanie - nestartuje pomoc !!!
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 12/01/2015, 20:35 »
Tak som to konecne rozmotoval a moc som sa nepotesil, v strede volnobezky boli predtym take valceky v takej koliske niekde som sa docital ze srdce volnobezky, tak vsetky tie valceky sa vysypali von, nakolko ta pruzinka sa roztrhla, otazka znie ako sa to odborne vola, je to vobec zohnatelne len tato cast alebo to treba celu volnobezku zohnat?

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re:Startovanie - nestartuje pomoc !!!
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 13/01/2015, 07:25 »
Koukni na toto téma  http://www.cagiva-club.com/forum/index.php?topic=2422.0
Pasuje z KTM a je tam uvedeno i číslo toho dílu.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline johnnyklada

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
Re:Startovanie - nestartuje pomoc !!!
« Odpověď #3 kdy: Středa, 14/01/2015, 20:34 »
Drtic, diky moc, cize som pochopil spravne ze to je vlastne ta volnobezka (motorky som moc nerozoberal a niesom ani mechanik :) ). Dnes mi to pozeral jeden chalan a ta tenka pruzinka sa vraj da nahradit ale ten hrubsi drat-klietka na tie valceky je prasknuty a ked to poskladal tak je obrusena ta cast do ktorej by to malo cele zapadnut tak uz ostava zajtra jedine to KTM snad budu mat aj u nas za normalne €

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re:Startovanie - nestartuje pomoc !!!
« Odpověď #4 kdy: Pátek, 16/01/2015, 07:03 »
Jj jeto to ložisko volnoběžky, pokud bys jej skládal, tak pružinku nahradíš pružinkou co je na Guferech, jen musí být dostatečně dlouhá a správného průměru, taky si musíš dát pozor na směr skládání kamenů, aby Ti šli v správném směru do záběru, jinak to budeš rozdělávat dvakrát.
Hodně zdaru.
Drtič.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!