Autor Téma: jazdený canyon  (Přečteno 5410 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

divoch

  • Host
jazdený canyon
« kdy: Pátek, 21/02/2003, 11:22 »
kupujem jazdený Canyon r.v. 98, najazdené cca 15 000 km,nepadnutý podla obhliadky a jazdy v slu?nom stave. Sú poruchy startéra pravidlo alebo je to len podla zaobchádzania s motocyklom? na co si mám da» pozor? poradí mi niekto?

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
jazdený canyon
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 24/02/2003, 11:18 »
Ahoj.
Je to zatím tak trochu pravidlo. V?t?inou to pozná? podle neoriginální baterie nebo podle toho, ?e to baterii vybíjí, a to p?esto, ?e dobíjení funguje. Pokud kupuje? rok 98, pak si zkontroluj v TP jestli kupuje? 500 ccm. Ty byly trochu modernizovaný a jsou pova?ovány za  lep?í (mají i men?í spot?ebu) a je taky v?t?í ?ance, ?e bude startér OK. Rok 98 byl p?elomem, kdy se 500 za?aly vyráb?t. Je?t? k té baterii – ono po 4 letech tam nová baterie klidn? m??e bejt a se startérem to nemusí souviset. Koukni se t?eba na stránku www.volny.cz/jarra . Tam je toho o Canyonech docela dost.

divoch

  • Host
jazdený canyon
« Odpověď #2 kdy: Pátek, 28/02/2003, 16:38 »
Dík za radu. Tie odporú?ané stránky sú fajn, nevedel som o nich. Ten Jurský park to je tvoje, ?e? A teraz k ma?ine: fakt tam je po ?tyroch rokoch pôvodná batéria! Pora? mi aké je presne napätie akumulátora pri vypnutom a nakopnutom motore, predchozí majitel vravel, ?e baterku musel pravidelne dobíjat mimo ma?iny. To sa mi nezdá a neviem ?i nemô?e by» nie?o s alternátorom.

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
jazdený canyon
« Odpověď #3 kdy: Pondělí, 03/03/2003, 07:36 »
Já jsem originální baterii bohu?el neza?il, ale m?la by to být bezúdr?bovka. Nejlep?í co m??e? ud?lat je zajít n?kam, kde baterie prodávají, tam poradí asi nejlíp a zm??í i nabíjecí proud, pokud jsi teda u? motorku koupil. Pokud ne, tak se pro jistotu zeptej, jak ?asto tu baterku nabíjel. Pokud tak jednou resp. dvakrát p?es zimu - tak je to v pohod?. Taky je pot?eba vzít v úvahu, ?e 4 roky je na akumulátor docela dost a m??e to být naprosto normální únava "materiálu".

Ten Jurskej park je tam fakt m?j.

divoch

  • Host
jazdený canyon
« Odpověď #4 kdy: Čtvrtek, 06/03/2003, 16:40 »
Je fakt, ?e 4 roky nevydr?í baterka ani v aute a budem musie» kúpi» novú. Potrebujem v?ak vymeni» e?te zadný plá?». Vzhµadom k cene padla moja volba na Mitas 69T E-08. Má s tým niekto skúsenosti? Nemám rad?ej prida» pár stoviek a kúpi» zna?kový plá?»?

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
jazdený canyon
« Odpověď #5 kdy: Pondělí, 10/03/2003, 13:51 »
Já mám Continentall a jsem dost spokojenej. Vypadá p?kn?, dr?í na silnici taky dob?e, nevím jak dlouho vydr?í ne? se ojede a oba v?etn? vým?ny stály do 5000,-K?. Zkusím Ti naskenovat ú?tenku a vyhrabat n?jakou fotku jak to vypadá.
U pneu si dávej bacha, n?kdy spolu r?znej p?edek a zadek dob?e nekomunikuje.

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
jazdený canyon
« Odpověď #6 kdy: Úterý, 11/03/2003, 11:32 »
Ta ú?tenka je dost ne?itelná.P?edek je Continental Escape 100/90 19 57 H v cen? 2 242,- (v?etn? DPH), zadní Continental Escape 140/80-17 69H za 3 315,-. Celkem v?etn? montá?e jsem platil 5 927,-. Provedla firma TRISKEL B?eclav.Vzorek p?ipomíná spí? to co Continental inzeruje jako Offroad.

Guest

  • Host
jazdený canyon
« Odpověď #7 kdy: Pondělí, 12/05/2003, 22:39 »
Cau ja jen dodam ze jsem original baterku zazil, je to bezudrzbovka a celej rok se o ni nestaras jen po zime ji ozivis, ted tam mam po 4 letech novou a zas ten stejnej typ.

Guest

  • Host
jazdený canyon
« Odpověď #8 kdy: Pondělí, 12/05/2003, 22:41 »
Tak a ted jeste k pneu:
na zadku jezdim na Mitas je fakt super a vydrzi 6 - 8 tisic a predek jedine original Dunlop

Guest

  • Host
jazdený canyon
« Odpověď #9 kdy: Středa, 14/05/2003, 11:15 »
Od modelu 2000 by mel byt problem se starterem zazehnan.

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
jazdený canyon
« Odpověď #10 kdy: Středa, 14/05/2003, 11:26 »
Já m?nil startér v 7,5 tis.km v roce 2001 (?erven), od té doby najeto 11 tis.km a funguje bez problém?. Mám model 1998.

Guest

  • Host
jazdený canyon
« Odpověď #11 kdy: Středa, 14/05/2003, 16:56 »
Te? mám najeto 21 500 km a asi m? to brzo ?eká, proto?e se mi u? párkrát sekla volnob??ka a p?i startování se ozívaj ?ím dál v?t?í rány.Tak?e to vydím tak ?e se ten samej problém opakuje + - po 10 tis. km.No uvidim.

zdar Hajnej

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
jazdený canyon
« Odpověď #12 kdy: Čtvrtek, 15/05/2003, 07:39 »
Te? u? mám najeto mo?ná i 12 od vým?ny a po?ád dobrý. Ránu to ud?lá jenom kdy? start.spina? podr?ím p?íli? krátce a motor nenasko?í. Vtip je asi v tom, ?e volnob??ka se tak neproto?í, ale dostane zp?tnou ránu do záb?ru od vratného pohybu pístu. Zkus prost? ten ?udlík trochu podr?et. Pokud je ale ta volnob??ka fakt ?patná, tak se ti na ni m?li podívat, kdy? Ti m?nili ten rozvo?ák. Takhle to bude? platit i s olejem. Jednou mi tam jeden mechanik od TSS ukazoval jakési dva v?nce, který se na jednu stranu voln? protá?ejí a na druhou jsou v záb?ru, ale poruchu tehdy popisoval tak, ?e nezabírají - rádo se to prý stane.Cena t?ch v?nc? byla asi 3000,- (pokud si to pamatuji dob?e).
Jo a taky to n?kdy ud?lá ránu, kdy? se rozjedu na 2 a ono to chcípn? (t?eba na k?i?ovatce). Myslím ale, ?e to bude to samý, proto?e volnob??ka by m?la vlastn? prokluzovat po celou dobu jízdy.

Zdar a zkus to s tím malinko del?ím startováním.

Guest

  • Host
jazdený canyon
« Odpověď #13 kdy: Čtvrtek, 15/05/2003, 15:07 »
Zdravím pane, p?i tom zadu?ení p?i rozjezdu to dalo ránu poka?dý, na?t?stí ty rozjezdy u? mám trochu v ruce, tak?e se mi to u? dlouho nestalo.S tím startováním: startér dr?ím dokud má?a nechytne.N?kdy je to vte?inka, n?kdy to trvá dýl, tak?e v tom bych chybu nevid?l.Ka?dopádn? nestartuju tak, ?e bych do startéru jen »uknul.P?i tý seknutý volnob??ce se d?je to, ?e se startér to?í, ale neto?í s motorem.V tom p?ípad? startér okam?it? pou?tim a n?kdy se volnob??ka uvolní sama p?i dobíhání startéru, n?kdy musim pooto?it s motorem p?es rychlost ,aby vypadla.
Jo a te? jsem byl na srazu v Babylón? u Doma?lic a potkal jsem tam kluka, n?kde od Brna, kterej jak tvrdil si to opravil sám.Volnob??ku prý sehnal n?kde u Brna asi za 2.5 tisíce a p?evinul si i startér(prý se tím zabývá)? tak ho mám v záloze pro n?jakou tu radu.
Zdar a m?j se   Hajnej

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
jazdený canyon
« Odpověď #14 kdy: Pátek, 16/05/2003, 15:14 »
Hele, nejmenoval se ten kluk Radek S. a nebyl z Ti?nova (to je taky u Brna)? Ten si ode m? bral ten m?j zho?elej startér, ?e si ho p?evine a mluvil o tom, ?e se mu roztrhla volnob??ka a bastlí to n?jak dohromady (mohlo to být tak na podzim). Sice jsem ho v ?ivot? nevid?l, jen jeho bráchu, ale mám na n?j aspo? mejla.
P?eju p?knej weekend.