Autor Téma: Grand canyon 900 vs. Elefant 900  (Přečteno 3797 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline pavelST2

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 53
  • Pohlaví: Mužské
Grand canyon 900 vs. Elefant 900
« kdy: Pondělí, 30/03/2009, 08:49 »
Ahoj , pokud jsem OT, tak to prosím přesuňte :-) .
Chtěl bych se přeptat na porovnání těchto dvou motorek. Chci se zase vrátit k enduru ( po dvou Ducati - 907i.e. a ST2 ). Měl sem Elefanta 650 , takže zhruba vím, do čeho jdu . Chtěl bych spíš Elefanta 900 , ale mám docela zajímavou nabídku na Grand Canyona. Jak se tyto motorky chovají na silnici a v terénu? Porovnání vstřikování a karbeců? Asi nejvíc bude vědět Anti . . . Díky Pavel.
« Poslední změna: Úterý, 31/03/2009, 11:27 od pavelST2 »
XT600Z , Elefant 650 , Ducati 907i.e. , Ducati ST2 , Canyon Grand 900i.e. . . .

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Grand canyon 900 vs. Elefant 900
« Odpověď #1 kdy: Sobota, 11/04/2009, 20:27 »
Zdar,po čase jsem zavítal opět do klubu majitelů Topolů ;)
Tvůj příspěvek mě donutil reagovat.
Měl jsem obě.
Gran Canyon:Výborný cesťák s příjemným motorem a dobrou stabilitou.Moc pohodlný.Motorově až na tu suchou spojku kultivovaný příjemný zátah.Nedostatky?Terén ani houby,blbá suchá polnice je adrenalinový zážitek.Celkem vysoká hmotnost(tedy pro mě zvyklého na 170kg jednovál).Na silnici je to plus,ale v terénu ne.Vyměnil jsem za KLR s doplatkem,pak jsem toho litoval.
Elefant:Koupil jsem ho jako variantu Gran Canyona s terénními možnostmi.Byl v zuboženém stavu.Na silnici platí to co pro Gran Canyona.V terénu se to s trochou snahy taky dá,ale musíš se poprat s tou váhou.Přesto na to nemá tlumení,je Italsky tvrdé.Za celou dobu jsem se nedokázal uspokojivě domluvit s karburací,nejspíš tam byl nějaký problém který jsem nenašel.Padl za vlast stavbě baráku.
Resumé.Podvozkově i motorově velmi podobné stroje,u Gran Canyonu je znát pozdější datum výroby-vstřikování a všeobecná tendence udělat ze všech endur "rádobyendura".Spotřebou to bylo na podobné úrovni.Kdybych si měl prachy,vzal bych asi Gran Canyona,na terén mám jednovál.

Offline pavelST2

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 53
  • Pohlaví: Mužské
Re: Grand canyon 900 vs. Elefant 900
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 14/04/2009, 08:10 »
Ahoj, díky za info :-) . Nakonec to dopadlo tak, že sem šel do Grand Canyona. Canyon 99" byl za 62 000kč a Elefant 95" za 68 000kč ( oba na přihlášení ). Do terénu už moc nepáchnu, takže mě spíš zajímá pohodlí na cestách. On je asi rozdíl i mezi generacema Elefanta. První má motor se vstřikováním, druhá zase USD vidlice . . .
Do terénu se hodí jen starší endura. A to i mezi jednoválci. Výrobci asi usoudili, že cestovní endura už v terénu moc nenajezdí a ladí je spíš na silnici.
Jinak jak píšeš na motorkářích, na ten motor se nedá zapomenout . . . Po Elefantovi 650 sem šel do Ducati a dlouho mě to drželo . . . Kdyby sme neměli tak rozflákaný silnice, nechal bych si ST2 . . .
« Poslední změna: Úterý, 14/04/2009, 08:33 od pavelST2 »
XT600Z , Elefant 650 , Ducati 907i.e. , Ducati ST2 , Canyon Grand 900i.e. . . .

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Grand canyon 900 vs. Elefant 900
« Odpověď #3 kdy: Úterý, 14/04/2009, 21:37 »
To víš,Elefant je pojem,Gran Canyon zas tak ne,i když jsou to tak podobné motorky.Gratuluji k dobré koupi.Přesto že mám jednovál,vždy zálibně koukám do bazaru na Gran Canyony.Na ten motor se nezapomíná.Dnes bych už jej neprodával.
K těm Elefantům:První verze(tuším 90-93) Měli jednoduché vidlice a nějaké prý polomechanické vstřikování.Pak přišli ty upside a návrat ke karburaci.Během výroby se postupně snižovala výška sedla z cca 90cm až na nějakých 83cm.Vítěz z dakaru se stával postupně čím dál víc cesťákem,až z něj byk Gran Canyon-typický cesťák.Prostě trend všech výrobců.Já nakonec koupil to KLR.první ročník co se vyráběla 650,protože se mu postupem času stávalo to samé.
Před nedávnem byl na motoinzerci jeden Gran za nějakých 39.Můžu ti říct,že kdybych už neměl všechny prachy nacpaný ve stavbě,jel jsem pro něj!

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Grand canyon 900 vs. Elefant 900
« Odpověď #4 kdy: Středa, 15/04/2009, 08:30 »
čéče dobře se to čte...sice lítám na rejži viď, ale taky je to endůůůro cestouni. Po včerejšku si fakt myslim, že je to na naše cesty necesty nejideálnější volba, protože ten tankodrom, kterej je možnej u nás vidět, je fakt masakrální. Vony tydlecty motorky maj jednu obrovskou výhodu. Zajezdíš si po pěknejch silnicích, sem tam natrhneš prdel nějakýmu naháčoj v serpentině, na rovince ti ukáže záda, ale ty si pak klidně zajedeš s buchtou někam do přírody nějakou polňačkou a ten macher na naháčoj nebo čem, si jede bouchnout šišku někam na benzinku... Jo pánové, wono to má něco do sebe... ;)
Hayabusa 1,3 MPi

Offline pavelST2

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 53
  • Pohlaví: Mužské
Re: Grand canyon 900 vs. Elefant 900
« Odpověď #5 kdy: Středa, 15/04/2009, 08:31 »
Mluvíš mi z duše :-) . Měl sem XT600Z 84" a to byly v podstatě replika Dakaru. Sedlo 96cm . . . na jedničku sem si musel dávat pozor, abych nešel na zadní. V terénu byl jedinej problém, že sem občas šlápl do prázdna a už ji neudržel ( i když měřím 180cm ). Dobrá varianta je Elefant 650 , po vlastní zkušenosti můžu doporučit . Nemá pevnou kapotáž , přední 21" kolo a těch 50 koníků na silnici stačí. A v IT se dá pořídit za slušnej peníz.
Jinak Elefant 900 první generace má klasický vstřikování, jako ostatní Ducati. V manuálu dokonce píšou výkon 90 koní. První generace má dva chladiče oleje. Bylo by ideální naklonovat na Elefanta první generace přední vidlici a brzdy z druhé generace :-) . To by pak byl docela zajímavej cesťák . . .
Narazil sem na stránky, kde do Elefanta naklonovali motor z 916 . . .
U toho výkonu ale nevím čemu věřit. U Ducati 907 i.e. sem měl v TP 75 koní a v manuálu psali 90 koní ( tento motor je chlazenej vodou ) . Stejnej zmatek je i u Gran Canyona . U Gran Canyona mě akorát štve absence nějaké schránky ( na nářadí, lékárničku, žárovky . . . ). Budu muset něco vymyslet a vyrobit . . .
XT600Z , Elefant 650 , Ducati 907i.e. , Ducati ST2 , Canyon Grand 900i.e. . . .