Autor Téma: Elefant 900  (Přečteno 11482 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline romeo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Elefant 900
« kdy: Středa, 24/06/2009, 21:09 »
Čus všicni, mám na vás obrovskou prozbu. Pořídil jsem si Eefantíka 900 r.v.94 karbc a sháním někoho kdo umí tyhle motory.
Potřeboval bych vyměnit rozvoďák, udělat ventylové vůle a seřídit karbec a nějaké další věci. Kam příjdu všude mě
s ducaťáckym motorem vyhoděj. Někdy si připadám že jsem snad jedinej ve středních čechách kdo má tuhle krásnou motorku.
Předem dík moc za všechny typy.

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Elefant 900
« Odpověď #1 kdy: Středa, 24/06/2009, 21:49 »
Pokud stedni cechy ta. moto robert  brandycek u kladna http://www.motorobert.cz/ .. to je ofic dovozce dilu na cagivy a delaj i ducati ... tak tam urcite ... jinak tady u HK mame jednoho chlapka .... Pak sou este jedny docely znamy u jablonce nad nisou a pak D moto brno ....  ono tezko radi kdyz nenapise od kud ses :-D
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Elefant 900
« Odpověď #2 kdy: Středa, 24/06/2009, 22:35 »
Taky tady (v Náchodě) máme borce (starší pán) který umí motory DUCATI a nedávno přestavěl nového Monstera na výstavní kus. Dělá to celý život a je to normální firma, žádnej šmudla. V případě potřeby dodám kontakt. jo a jeho ceny jsou nádhera...
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline pavelST2

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 53
  • Pohlaví: Mužské
Re: Elefant 900
« Odpověď #3 kdy: Čtvrtek, 25/06/2009, 07:23 »
Ahoj , tak sem pak napiš , co tě to stálo. Poptával sem seřizovací kroužek zavíracího vahadla v Ducati v Praze a napsali mi cenu 447,- kč / ks . Otvírací sem nezjišťoval. Ventilový vůle mi dělal Jirka Mrkývka v Brně za 600,- kč . . . ale přinesl sem mu sundaný hlavy .
XT600Z , Elefant 650 , Ducati 907i.e. , Ducati ST2 , Canyon Grand 900i.e. . . .

Offline romeo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re: Elefant 900
« Odpověď #4 kdy: Pátek, 26/06/2009, 22:57 »
ahoj, dík moc za kontakty. Jsem od Prahy a tady jsou servisi dost namyšlený.
Moto Robert - jsem skoušel, ten jejich technik mě narovinu řek že nemám novou motorku od nich takže nemá čas. Papežík má tady
docela špatnou pověst. Mám kámoše z Brna (také Elefanťák) a tomu to dává dohromady machr chlapík ale ze Šumperka. To mám už
docela z ruky a proto zkouším neco blíš. 

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Elefant 900
« Odpověď #5 kdy: Pondělí, 29/06/2009, 07:56 »
hele dotaz, proč z těch dukatích motorů děláte furt takovou vědu, dyt jsou už od sedmdesátejch let nebo osmdesátejch let uplně stejny? vyměnit pár gumovejch řemenů udělat ventyly snad umí každej průměrně zručnej člověk u nás ve vesnici...to je jako bys potřeboval seštelovat škodárnu ty wole... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline pavelST2

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 53
  • Pohlaví: Mužské
Re: Elefant 900
« Odpověď #6 kdy: Pondělí, 29/06/2009, 08:28 »
Není to věda , akorát že ventilový vůle se seřizují výměnou kroužků a čepiček a ty většina motoservisů nemá. ( kromě značkových ) Takže to vesnickej Lojza neseřídí . . . Kupovat sadu seřizovacích kroužků a čepiček , pokud to nedělám ve větším měřítku, nemá cenu.
4V hlavy sou o něčem jiným . . . na seřízení se sundávají. Zkontrolovat se dají na motorce.
Jinak v Elefantovi je přístup k výfukovýmu ventilu svislýho válce docela špatnej. Je potřeba odstrojit podsedlovku a vyndat centrál . . .
« Poslední změna: Pondělí, 29/06/2009, 15:30 od pavelST2 »
XT600Z , Elefant 650 , Ducati 907i.e. , Ducati ST2 , Canyon Grand 900i.e. . . .

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Elefant 900
« Odpověď #7 kdy: Pondělí, 29/06/2009, 15:24 »
Ty vole godzilo ..... ja bych te chtel videt serizovat desmo ... kdyz tam mas na jeden ventil vsechno dvakrat .... vahadlo vacku ..... to neni jak na naky rejzi .. to ze to je furt to samy to je pravda .... verim ze v italii to umi kazdej lojza ale este pred 5 -10 lety to tady tak bezny nebylo ...
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Elefant 900
« Odpověď #8 kdy: Pondělí, 29/06/2009, 20:46 »
vy m****i pošahaný... co je na tom tak těžkýho proboha, to že vy dva květáci jste taková pakáž, že furt akorád kecáte jak je co a co jak není, neznamená, že to druhej neumí...tydlety vylágrovaný chrchlavý fejky zetoru se daj opravovat všude možně, jenom si to chce dát včasnou objednávku do nějakýho servisu, pokud možno ihned z kraje roku, aby požadované díly v průběhu září dorazily...potom v tom nevidim žádnej problém... takže z toho žwejku nedělej takovej světobornej stroj, když je to uplně vo houně..
« Poslední změna: Úterý, 30/06/2009, 08:48 od spatas »
Hayabusa 1,3 MPi

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Elefant 900
« Odpověď #9 kdy: Pondělí, 29/06/2009, 22:21 »
Godzi to trochu přeháníš ne? s těma m******a  ??? je vidět že ten kdo tomu moc nerozumí jsi asi ty, nezlob se na mě ale udělat ventily na škodovce zvládne opravdu každej jarda, ale udělat dobře ventily, to je kolikrát umění najít takovýho člověka, schválně, cvaká mi ventil na 4. válci, ti to přivezu a uvidíme, ovšem podepíšeš mi papír že kdyby se s tim potom něco stalo tak to uhradíš, jinak si to k tobě nerisknu.
« Poslední změna: Úterý, 30/06/2009, 08:48 od spatas »
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Re: Elefant 900
« Odpověď #10 kdy: Úterý, 30/06/2009, 08:47 »
Čtvrtej zleva nebo zprava?
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Elefant 900
« Odpověď #11 kdy: Úterý, 30/06/2009, 09:37 »
hoooooši.....to je zase debata... Hele Jeníku, kolik ventilů jsi sešteloval...??? Pokud vim, taxe učíš na automechanika ne?.... ;D ;D ;D ;D ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline pavelST2

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 53
  • Pohlaví: Mužské
Re: Elefant 900
« Odpověď #12 kdy: Úterý, 30/06/2009, 12:34 »
Hele Godzi , tak to Romeovi seřiď . Podle toho , co tu píšeš , seš určitě šikovnější než vesnickej Lojza  ;D . A Romeo nám sem pak může napsat , jak to dopadlo :-) .
XT600Z , Elefant 650 , Ducati 907i.e. , Ducati ST2 , Canyon Grand 900i.e. . . .

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Elefant 900
« Odpověď #13 kdy: Úterý, 30/06/2009, 14:13 »
hmmm...sorry...ještě bych na tom "složitym" mechanizmu mohl něco pokazit...tady u nás na venkově máme jenom John Deery, Claasy a sem tam nějakej Zetor a to jsou oproti Dhukáty uplně primitivní věci... ;D ;D ;D ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Elefant 900
« Odpověď #14 kdy: Úterý, 30/06/2009, 18:00 »
Nechci se chlubit Godzi, ale závěrečky jsem udělal jako jedinej ze třídy se samejma jedničkama, vim nic to neznamená, ale už se neučim, učit se bude až od září na nástavbě, nezlob se na mě Godzi ale někdy děláš že všemu hrozně rozumíš ale realita je jiná, sorry ale class a john deere tam je všechno tak velký že tam nejde nic zkazit, na mototrce kde je vše několikrát zmenšený jsou tyhle věci trošku zložitější...
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1