Autor Téma: škrtící sada ??  (Přečteno 7685 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Hanys

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 73
  • Pohlaví: Mužské
  • BlackCanyon PARADA :)
    • Česka strana alkoholickych demokratu
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #15 kdy: Pondělí, 18/05/2009, 22:51 »
Ja nemyslel konkretne tebe bo te neznam ze jo ;) ja jsem jen psal jak to delaji typci u nas.
A to že se zabiju mi rikaji i kdyz jezdim na canyouru  ;D 
Takže to neber nejak osobne  :) 
Cagiva Canyon 600  rv. 97  najeto 28000km

Než bys trpěl žízni, pivo rumem řízni :-)

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #16 kdy: Úterý, 19/05/2009, 06:22 »
Tady nejde o to kdo jakej je a jak jezdi, tady jde predevsim o zakony a spravedlnost. Mozna si muzete myslet, ze je to postaveny spatne. Mozna je, mozna neni, kazdej to vidi jinak, ja delal na moto papiry jen dvakrat, dnes se to asi dela na vickrat, kdyz chce clovek jezdit od mala. Je to cely na*ovno!  ::)
« Poslední změna: Úterý, 19/05/2009, 06:24 od sejrac »
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline Cipís

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 82
  • Pohlaví: Mužské
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #17 kdy: Úterý, 19/05/2009, 09:51 »
Prakticky musíš dělat papíry třikrát, když chceš jezdit od 15. Já je dělal na fichtla v roce 81. Pak jem jezdil až do předloňskýho roku bez papírů a pak holt jsem vloni vysolil pět litrů a radši to zlegalizoval, protože volant potřebuju v práci skoro denně a motorky jsem se nechtěl vzdát. A vysvětluj to někomu i když zato nebudeš moct, že nemáš papíry.
Pár jich znam co je nemají a jeden na to teď zle doplatil. Jestli si nepude sednout, bude to víceméně štěstí. A to za to vůbec nemůže, vběh mu tam chodec z lesa mimo přechod rovnou pod kola.
yamaha 750 supertenere, canyon 600, skútr čezeta 502, ČZ 175 Sport, stadion S11

Offline Hanys

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 73
  • Pohlaví: Mužské
  • BlackCanyon PARADA :)
    • Česka strana alkoholickych demokratu
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #18 kdy: Úterý, 19/05/2009, 10:33 »
Tak dokonce ho musis delat 4x ten ridicak  :)
Od 15 let: opravňuje k řízení mopedů s konstrukční rychlostí do 45 km/h
Od 16 let: opravňuje k řízení motocyklů s objemem válců motoru do 125 ccm a zároveň s výkonem do 11 kW
Od 18 let: opravňuje k řízení motocyklů s výkonem do 25 kW
A od 21  : Nad 25kw

Je to blazinec  :o
Cagiva Canyon 600  rv. 97  najeto 28000km

Než bys trpěl žízni, pivo rumem řízni :-)

Offline Boris

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 535
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #19 kdy: Úterý, 19/05/2009, 22:36 »
Možná sis všiml, že se nehádám, ani se do tebe nenavážím, jen nesouhlasím s tvým přístupem.

Hodně se podivuju nad tím, že to poliši u vás "řeší" tak jak jsi napsal.
Howgh.
BMW F650 CS '04

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #20 kdy: Úterý, 19/05/2009, 22:42 »
Možná sis všiml, že se nehádám, ani se do tebe nenavážím, jen nesouhlasím s tvým přístupem.

Hodně se podivuju nad tím, že to poliši u vás "řeší" tak jak jsi napsal.
Howgh.
Tak samozřejmě sem si za to mohl sám, že sem jel bez not, ale aspoň v něčem mám štěstí, s notama mě nezastavili ani jednou ale bez nich pokaždý. Doufám že dorazíš na Baldovec  ;) pokecáme
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #21 kdy: Neděle, 24/05/2009, 23:34 »
Já si myslim že každej z nás si vlez na motorku a papíry ještě neměl,já měl papíry jen na fichtla a s klukama jsme každej měli doma 250 na krosení po poli a po pískovně takže když jsem si moch udělat papíry na velkou tak jsem měl naježdíno víc jak natom pionýru, a když jsem šel v autoškole na jízdy tak jsem vyjel k prvnímu semaforu dvakrát si podřadil a bylo po jízdách protože by to prej bylo jen plácaní benzínem. Ale souhlasim s tim že na silnici by to bejt nemělo.
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #22 kdy: Pondělí, 25/05/2009, 08:09 »
Opravdu zajímavá debata... Jestli teda mohu, tak taky něco napíšu...
Nejdřív k těm bengům... Vono je to dvousečný...Každej polda není asi stejnej... ale teda pokud můžu mluvit z vlastní zkušenosti o místních orgánech, tak co ty kluky znám,tak je to taková verbeš, že je to až k pláči. Pár mejch spolužáků, který povyhazovali ze škol a neměli kde se upíchnout, protože to jsou fakt lemlové. Když si vemu to, že mě takovejýdle netáhlo zastaví na cestě, bude na sobě mít uniformu a vykládat mě něco o zákoně, tak je mě i do breku...Ale to je už nějako jedno...Řikám, každej polda není stejnej, ale jakejsi průměr existuje.
K motorkářům...hele nevim no, ale Borisi, když si to vemeš, tak ještě pár let zpět, bylo možný si udělat v 17 "plnou" licenci a bylo po ptákách. Nevim no...já si spíš myslim, že je to dycky o řidiči. Kokoti, co lítaj jako hovada, tak ať se zabijou...Jejich problém...Je to přirozená selekce. Jako v přírodě...zvířata co jsou nejslabší nebo nejnezkušenější prostě zemřou. Takže je to ti tady...Bohužel se občas stane, že takovejdle kretén s sebou veme i někoho kdo za to nemůže. Je to drsný, ale je to tak no... Hlavu máme od toho, aby se s ní přemejšlelo a ne od toho, aby nám nepršelo do krku...
Ke kontrole výkonu...Hmmm...osobně si myslim, že policajti nemaj jak zkontrolovat to škrcení nebo neškrcení...jak by asi mohli rozebrat karbec nebo sání...Todle by se mělo důsledněji kontrolovat na STKčkách nebo já nevim kde...měli by tam mít brzdu na měření výkonu nebo tak něco...jináč se to prostě neuhlídá...
To je asi tak všechno...
Jináč...můj kanon měl 29 kw... prodávali se i verze škrcený na 25 kw...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline xemcz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #23 kdy: Středa, 27/05/2009, 08:12 »
Zdravim zrovna bych možná věděl o jedný canyonce z r 2000 co má 25kw a ta je celkem našperkovaná, jen nevim jestli bude na prodej...

A nejsem proti tomu ať se jezdí na vyžších kubaturách od 21 let ale co mě vadí je to že se musej znova dělat papíry a samozřejmě to všechno znova a znova platit. Je úplně jedno kolik tomu člověku ale záleží co má v hlavě, když se bude plužit a kličkovat 70 letej děda na simpsonu, není to o nic víc bezpečný než 18 letej kluk co jede výkend pod stany na cesťáku. A stejně zákony nezákony, synáček od pracháčka může od 15 lítat na silnici a zákony ho moc neberou. Je to prostě člověk od člověka a je jen škoda že na to dojedou hlavně ty poctivý co chtěj dodržet zákon.

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #24 kdy: Středa, 27/05/2009, 15:51 »
Tak já se teda taky přidám, myslím si, že ty  zákony nějakou logiku mají. To, že s e dřív dělali papíry  na dvakrát, bylo spíš kůli tomu, že všichni jezdili tak JAWY 350 a MZ 150-250 a tim to končilo. Neexistovali silnější kubatůry který by si mohli dovolit 18ctilety kluci. Dnes je t o o tom ,že motorek je hafo moc a koupit se dá stará litrová mr*ka za směšnej peníz.
Jsem  pro odskakat kubatůry jak obsahem tak i výkonem. Ovšem nebránil bych s e vypsat vyjímky jako jsou např MZ150-nevidim duvod  proc ji ridit az od 18cti- nebo třebas zmíněný CANYON urcite bych si ho nekoupil v 21. Co se tyce skrcení motorek - tak je to o lidech. Kontrolovat to na STKACKACH je blbost pokud  si dam tu praci z motorky vyndat sadu an omezení výkonu, dam si i tu praci jednou cca za 2 roky a dam ji tam na hodinku zpet. Policie-vecne  to tema-ve zkratce ja si jich nevsimam  tak at si nevsimaji oni mne:-)
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #25 kdy: Čtvrtek, 28/05/2009, 09:09 »
ty si jich nevšímáš do tý doby, než něco neposereš...  ;D ;D ;D a voni tebe taky ne... ;D ;D ;D máš fejzra, tak budeš jeden z nich ty šmejde....
Jo a jináč... já jezdím na motorce od pěti let, dělal jsem noty jenom dvakrát, teda pokud nepočítám, to moje lonský extempore...
Je to přesně jak řiká špatas...některý lidi jsou kokoti a kokotama zůstanou... ten zbytek je snad normální...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Mára 1100XXSuperBlackbird

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 252
  • Pohlaví: Mužské
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #26 kdy: Pátek, 29/05/2009, 22:34 »
 ??? No a kdo je teda kokot? ???
Každému co si zaslouží :-) Yamaha FZR 1000 ,Honda Varadero 1000 XL ,Honda 1100XX Superblackbird

Offline Choze

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 927
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #27 kdy: Sobota, 06/06/2009, 21:04 »
Gooodddzzziiiii  ;D ;D ;D
Yamaha FZ6S-S2 2007  45 200km (Canyon 500 '99 44 400km prodáno duben 2007)

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #28 kdy: Neděle, 07/06/2009, 16:38 »
já ti dám kokota...kokot seš ty wole...protože honíš zajce... ;D ;D ;D ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline suharto

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
Re: škrtící sada ??
« Odpověď #29 kdy: Úterý, 16/06/2009, 14:50 »
Přivezl jsem Canyona z Německa. Má v papírech 25KW, a poznámku, že přiškrcení bylo provedeno vložkou v sání.
Stálo mě dva tisíce, a spoustu času, získat ten technický popis či co to bylo, protože zmrd úředník řek, že to je přestavba. Byl tam jen plíšek se zmenšeným otvorem přímo před vstupem do válce pod tou gumou.