Autor Téma: New clen :-)  (Přečteno 6324 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alda

  • Host
New clen :-)
« kdy: Pondělí, 13/12/2004, 20:45 »
Tak Vas tu zdravim.
V sobotu si jedu pro Canyon 500, r.v. 01.
Tak doufam, ze budu spokojenej! Sice se to vykonem k moji Octavce RS moc nehodi, ale moc se na ni tesim.
Muzete mi poradit na co si mam dat bacha pri koupi? Na co se zamerit apod? Ma najeto 12000.
Diky.

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
New clen :-)
« Odpověď #1 kdy: Úterý, 14/12/2004, 10:06 »
No tak to je pekne, ze pribude dalsi clen s Canyonem. Popisujes to tady jako kdyby bylo jisty, ze ho uz vemes. Jeste k ty Octavii RS. Mame doma neco podobneho, neni to RSko, ale na brzde tomu namerili 180k a cca 135kW. (Octavia 1,8 20V T r.v.99) RSko nema asi o moc vic. Zkousel jsem si s ni dat sprint. Canyon nei opravdu zadny silak, ale do tech 140km/h jsem jeli prakticky stejne. Pak uz Canyoyn nemuze.

No a na co si dat pri koupi pozor? Plati asi obecne zasady pri koupi motorky z druhe, ci nekolikate ruky. Musis mit oci a usi na stopakch. Proste co je videt, to zkoukni a nejlepe dvakrat. 12000km neni moc, ale ja jsem pri teto hodnote napriklad menil (olej,vzduch.filtr,olej filtr,pneu zadni,zadni desticky). Takze pokud to predchozi majitel neucinil (mozna jeste nebylo potreba), ale jestli je to uz potreba, snaz se ho ukolebat s cenou dolu. Jinak dobre si prohledni take retezovou sadu. Zkontroluj deticky a kotouce (tachak muze to bejt pretoceny, co ty vis a kotouce si myslim neosalis). Mrkni se pod sedlo, jako dosedaji plasty v uchytech a jestli to neni nekde posvarovane. Vlez i pod nej a koukni na kryt motoru. Zkontroluj chladic, u Canyona je dost na rane. Taky je dobre si osahat predni vidlici. Pohmatem se da zjistit, jeslti nebyla po padu rovnana. Daluz nevim co bych napsal, Urcite jsem na neco pozapomnel, to se stane. A co se tyce jizdy, tak to at vysvetli nekdo jiny. Ja mam sestistovku a to je trosku o necem jinam.
Tak dobre porid!
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
New clen :-)
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 14/12/2004, 11:58 »
Ahoj.
Je?t? se podívej jestli má p?vodní baterii (gelovou) – n?kdy to m??e signalizovat na?nutej startér. Zkontroluj zadní brzdovou hadi?ku – tu ?ást, která jde k brzd? – nad ní je nádr?ka na brzdovou kapalilinu s ostrou objímkou – ta má n?kdy tendenci tu dolní hadi?ku na?íznout. Nech si to nastartovat a poslechni si z boku motor. Canyony b??n? klapou, ale nesmí zvonit – je to takový cinkavý zvuk – byl by na?nutý rozvodový ?et?z nebo roze?telovaný p?edstih.
Jinak 12 tis na minimáln? 3 sezóny jetou ma?inu je málo (správn?  po?ítej tak 5-6 tis.na sezónu), ale je mo?né, ?e majitel má je?t? jedno moto nebo to ?ídila ?enská (maj sice pozitivní vztah k vibrujícím jednoválc?m, ale za jízdy nemohou nep?etr?it? mluvit). Pro?ti si tento web, je tu hodn? zku?eností. Koukni se taky na stránky bazar? www.innomotor.cz aby jsi zjistil ceny a kup si ?eské motocyklové noviny – vychází v pátek a mají dobrou inzertní p?ílohu – stránka je  www.motocyklovenoviny.cz  . Ro?ník 01 bych odhadoval tak mezi 80-90 tis.

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
New clen :-)
« Odpověď #3 kdy: Úterý, 14/12/2004, 13:43 »
jo a taky neni od veci mrknout na loziska v kolech,na opotrebovani stupackovech gum(tam zjistis jak casto ta asinka jezdila),taky mrknout na draty ale nejlepsi je jak psal sejrac omrknout kotouce.jinak bezne kontrolky a prislusné zarízení.taky by asi enbylo od veci se dotyxcneho prodavajciho optat jestli stim jezdil v terenu a jak to v tom terenu sedi tak moznas jestl?i tu masinu nekde tyral po louce nebo jestli je jen pohodove jeta na silnici:-)
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Alda

  • Host
New clen :-)
« Odpověď #4 kdy: Úterý, 14/12/2004, 18:32 »
Diky moc za rady.
Je to rok 01, najeto 12000, nova zadni pneu, kufr. Cenu jsem ukecal na 75000, coz se mi zda super kdyz vidim ostatni inzeraty. Mam prolezly vsechno.

Alda

  • Host
New clen :-)
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 14/12/2004, 18:35 »
roebuck: tu baterku jsem nejak nepobral. Co muze signalizovat nacnutej starter?

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
New clen :-)
« Odpověď #6 kdy: Úterý, 14/12/2004, 18:44 »
Nejsem sice roebuck, ale já jsem m?nil komplet startér asi na 15 tis. Pozná se to tak, ?e kdy? startuje? tak jakoby chvíli b??í na prázdno. Je to taková nemoc, jeliko? je slabej a blb? ud?lanej. M? v servisu ?íkali, ?e by se správn? m?l motor chcípat chcípákem a ne klí?kem. Taky se podívej na koleno výfuku. To je toti? nesmisln? svedený blízko výfuku, a jestli bude? jezdit hodn? ve dvou a nebude? mít dostate?n? napnutej ?et?z( co? se ti ur?it? povede, jeliko? napnutej dlouho nevydr?í) tak ti bude mlátit do kolena vejfuku. Dá se to ?áste?n? ?e?it p?itvrzení pru?iny a nava?ení jakési záplaty. Já to ?e?il vým?nou za la?ák. Taky si dej bacha na drátek ukost?ení el. proudu. M? se uklepal a spálila se ?ídící jednotka( nová 6-7 tisíc). JInak co se tý?e spolehlivosti je to úpln? normální ital.
JO A po?ítej s tím, ?e se ti budou tlemit ti co maj lep?í stroje, ?e jezdí? nakole.
Jinak hodn? zdaru, a málo oprav.
Hayabusa 1,3 MPi

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
New clen :-)
« Odpověď #7 kdy: Úterý, 14/12/2004, 18:46 »
Jestli ho vezm??, tak si rozd?lej sv?tlo a zkontroluj parabolu. M? se loupala a ?pinila zárovku i sklo, tak?e jsem pak ?e?il p?iblblý p?ídavný sv?tla, ne? jsem na to p?i?el. teda (já, sejrac a spatas p?i montá?i stroboskop?)
Hayabusa 1,3 MPi

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
New clen :-)
« Odpověď #8 kdy: Středa, 15/12/2004, 07:35 »
Baterie vydr?í obecn? 3-5 let.  M? kdy? za?al zlobit startér tak to vypadalo nejd?ív tak, jak ?e je slabá baterie - doslova ji vybíjel. U m? to bylo tím, ?e se spálilo vynutí a baterie byla zkratována. Kdy? jsem moto kupoval, tak mi prodávající ?íkal, ?e je tam nová baterie, proto?e tu p?vodní zkusil dobít a zni?il ji. Startér jsem pak m?nil asi do dvou m?síc? a do té doby odcházeli i ?asto pojistky. Startér jsem m?nil asi za 2 m?s. po koupi.

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
New clen :-)
« Odpověď #9 kdy: Středa, 15/12/2004, 12:18 »
No ja nevim jak jiny, ale já m?l ro?ník 99 a letos jsem ho proda za 94900. Zále?í jak je kupec ?eklbych hloupej.
Hayabusa 1,3 MPi

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
New clen :-)
« Odpověď #10 kdy: Středa, 15/12/2004, 13:24 »
tys to prodal za luxusni peniz
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
New clen :-)
« Odpověď #11 kdy: Středa, 15/12/2004, 16:07 »
To jo, ale doufám, ?e na m? ten kupec(hlupec) nemá adresu, jestli jo, tak za?ádám o ochranku. Jeliko? m? ji brzo p?iveze(hm, nebo dotla?í)
Hayabusa 1,3 MPi

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
New clen :-)
« Odpověď #12 kdy: Středa, 15/12/2004, 16:08 »
Vona taky byla v luxusním stavu!!!
Hayabusa 1,3 MPi

Alda

  • Host
New clen :-)
« Odpověď #13 kdy: Středa, 15/12/2004, 19:35 »
Moje RSo ma 225HP a 335Nm kroutak. Nicmene pokud Canyon pojede podobne, tim lip, ale moc tomu neverim :-)).
Kazdopadne dik za rady a prestante me desit, jak to tu tak ctu tak si porad jen stezujete. Ja chci spolehlivou motorku!

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
New clen :-)
« Odpověď #14 kdy: Čtvrtek, 16/12/2004, 09:54 »
Canyon lip nepojede :). Ale vodstuch by mohl mit podobnej. Jinak Canyon je spolehlivej stroj, ja uz jsem na nem najezdil cca 33tis, km a vzdy me vsude spolehlive dopravil.
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<