Autor Téma: Zajímavá rozprava o MC ?ká?ích  (Přečteno 2211 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Zajímavá rozprava o MC ?ká?ích
« kdy: Úterý, 17/01/2006, 01:25 »
Re: Bundi?ká?i - Pár slov o MC...

Je fakt, že se hodlám p?iživit na Harleyovym ?lánku „Bundi?ká?i, aneb Vole...“. Taky je fakt, že ty moje blafy s p?edloženým tématem až tak úzce nesouvisí – takže Harley promi?, ale n?jaká slabá spojnice se snad najde... P?iznávám, že nemám rád ortodoxní p?ívržence ?ehokoli. V n?kterých p?ípadech se totiž slovo ortodoxní dá nahradit výrazem zavilý, nesnášenlivý, netolerantní. Sta?í mrknout do historie a bohužel i do sou?asnosti. Ale nechci sem tahat politiku.

O to horší je, že se to týká i nás - motorká??. Mám na mysli ty r?zné žabomyší spory, které mezi sebou vedeme ohledn? motoklub? (honosn? MC) – t?ch „jedin? pravých“ = ú?edn? posv?cených a takových „t?ch zavrženíhodných“, co vznikly jen tak pro radost. Tyhle hovadiny, který si vymýšlíme, se logicky obracej proti nám, když je potom p?emílá tisk a ostatní média. Že ty spory žabomyší jsou, to si teda skute?n? myslím a vzhledem k tomu, že mi visí na krku šest k?ížk?, tak mi snad n?jaký ten nadhled úpln? nechybí.

Dohadovat se o tom, která motocyklová parta má a nemá „právo“ mít na hrbu namalovaný logo MC; kdo je a kdo není „opravdovej biker“ podle toho, jestli si vozí zadek na „davidovi, na rejži nebo – nedej pámbu - na Jawce" - to mi p?ipadá stupidní. A když se ob?as v „našich motorká?ských“ ?asopisech objeví zd?vod?ování nesmyslných námitek a požadavk? p?íslušník? „t?ch legitimních“ MC, tak se dost bavím. Musím dodat, že špatn?. Jejich argumentace mi siln? p?ipomíná totalitní fór o ?ezníkovi, který - po otev?ení krámu, p?ed nímž byla obrovská fronta - pozval dovnit? pouze ?leny bratrstva ko?i?í pracky a ?ekl jim: „Na krám? mám hovno, ale vy straníci máte právo to v?d?t první.“

Taky docela mrkám jak se my motorká?i, co milujeme „volnost, rovnost a svobodu“, dokážeme ohán?t „stanovama, regulema, registrací“ a spoustou jinejch blbostí. Možná ješt? tak ta volnost, ale rovnost a svoboda – tu by nám asi n?kte?í tihle hošící rádi p?id?lovali na poukaz. Když natáhnu nosem luft, cejtím staré známé ortodoxní elitá?ství, nafoukanost a buzeraci. Jen dost dob?e nechápu, z ?eho ten pocit nad?azenosti pramení. Že by stesk po ur?itých výsadách jako u toho ?ezníka? Nebo, že by tady byl n?jaký MC „Rychlých šíp?“, který si musí chránit sv?j ?istý štít? A p?ed kým? P?ed klukama, co místo fetování montujou a lešt?j mašiny, okouzlujou místní buchty a na k?ivácích mají nápis MC Pr?álkovice? Ti mu pokazí reputaci? Pokud ano, tak to s tou reputací asi moc slavný není.

Je mi jasný, že jsem práv? prošel bosejma nohama vosím hnízdem. Taky je mi jasný, že si koleduju o nakopání do ?iti, ale máme tu demokracii, tak pro? to neprubnout! Vím, že moje blafy na v?ci nic nezm?ní ani mašina mi nepojede líp a tak nám „bez p?íslušnosti“, ale i t?m „ortodoxním“ p?eju, abychom si díky naší nesnášenlivosti ?asem nevysloužili nálepku „ortodoxní blbci“.


zdroj:http://www.idragons.cz/view.php?cisloclanku=2005111001
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline Darkness

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 536
  • Pohlaví: Mužské
Zajímavá rozprava o MC ?ká?ích
« Odpověď #1 kdy: Úterý, 17/01/2006, 08:19 »
Ano CC je ten jediný pravý a správný klub :-D
Suzuki DL 650 V-STROM (Týna :) )
bejvalky: Kawasaki ZZR 600, Cagiva Canyon 500, Jawa 350-634, Jawa 350-639, Simson S51 enduro, Gilera skutr

Offline wilin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
Zajímavá rozprava o MC ?ká?ích
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 17/01/2006, 10:05 »
Moje ?e? :-)
WILIN -  Cagiva canyon 500 r.v. 2005

Guest

  • Host
Zajímavá rozprava o MC ?ká?ích
« Odpověď #3 kdy: Úterý, 17/01/2006, 13:38 »
Zajímavej ?lánek, podíval jsem se na tu adresu a je jich tam koukám víc. Ale myslím si že to jsou takový zbyte?ný keci. A? si n?kdo má svý MC a chápu že se mu nelíbí když n?kdo napodobuje jejich znaky, ale pokud n?komu vadí jenom to ozna?ení MC tak tomu nerozumím. Ja sám s tím nemám žádný negativní zkušenosti a tak by m? zajímalo jestli se n?kdo z vás s n??ím podobným setkal na vlastní k?ži.:cool:

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Zajímavá rozprava o MC ?ká?ích
« Odpověď #4 kdy: Úterý, 17/01/2006, 13:43 »
Ja muzu rict ze kamarad z http://www.roadrebels.wz.cz mel celkem problemy ale musi to byt extremy. Jen jimvyrezali jejich originalni logo vlastni vyroby z bund nozem v jednom klubu jelikoz to pry nejsou oficialni MC ckari ale radeji bych to tady dal nerotzvadel.
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline Pastell

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 494
  • Pohlaví: Mužské
  • Ducati S2R 1000
Zajímavá rozprava o MC ?ká?ích
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 17/01/2006, 14:09 »
Kdysi jsme se s kamarády zajímali o registraci motoclubu a na stránkách ministerstva vnitra je to velice jednoduché.Sta?í zadat žádost do níž se uvádí 3 jména zakladatel?,sch?zovní místo,d?vod a ??el založení.Je tam taky psáno že pokud do 14 dnu nep?ijde odpov?d klub nebo spolek se považuje za oficiální.
ho visto,ho preso,comperare ... per amore ...Ducati

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Zajímavá rozprava o MC ?ká?ích
« Odpověď #6 kdy: Úterý, 17/01/2006, 14:17 »
o tom sme zde take debatovali a usoudili sme ze je to zbytecne.jinak tady se nejdena o registraci u ministerstva le u MC.jak rikam ja bych to neresil.
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Zajímavá rozprava o MC ?ká?ích
« Odpověď #7 kdy: Úterý, 17/01/2006, 16:03 »
no, ten klub je vlastn? obdoba ob?anskýho združení. Takže sta?í ud?lat stanovi a je to.
Hayabusa 1,3 MPi

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Zajímavá rozprava o MC ?ká?ích
« Odpověď #8 kdy: Úterý, 17/01/2006, 21:06 »
Hezky napsane, je na tom neco pravdy. Nejake uradovani nema smysl a zakladat zdruzeni uz vubec ne po predchozich debatach zde na foru. Na nic si nebudeme hrat. Jsme to co jsme a budeme to cim budeme chtit byt a nepotrebujeme k tomu zadnej zpropadenej papir nekde na ministerstvu.

Nase vyhody spocivaji v tom, ze zadne nemame! :).
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline Paolo

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 406
  • Pohlaví: Mužské
Zajímavá rozprava o MC ?ká?ích
« Odpověď #9 kdy: Úterý, 17/01/2006, 23:00 »
Já nemám v?bec nic proti klub?m, ale je fakt, že to bez nich jde taky a to úpln? normáln?. Myslím, že je to všechno o spole?ných zájmech a hlavn? o lidech. Pokud jsou lidi normální, nemusí a nebo m?žou být v r?zných klubech a je to v pohod?. já sám jsem nap?íklad v Niva klubu, který sdružuje majitele a p?íznivce ruských teré?ák? a m?žu ?íct, že je to klub v naprosté pohod? a je to tím, že není nijak ortodoxní. n?jaké ty žabomyší války jsou krásné, ale musí se to udržet v mezích legrace. jak se to za?ne brát moc vážn?, tak je to vždy chyba a proto já neberu ani život p?íliš vážn? a jsem spokojený. Nic se ale nesmí p?ehán?t a to ani ortodoxní p?ístup k legraci.
Suzuki DL 650 V-Strom, dříve Cagiva Canyon 500
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože může přijít blb, který neví, že to nejde a udělá to.