Autor Téma: Další závada Canyon  (Přečteno 6185 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Další závada Canyon
« Odpověď #15 kdy: Čtvrtek, 03/07/2008, 21:54 »
to jo to je jasný já to mám do Brandýska hodinku a po cestě mám ještě rodinu,kde si můžu dát kafe tak mi to nedělá problémi tam zajet,ale nejezdit tejden kvůli klínku tak bych asi ten pilník vzal do ruky taky  ;)
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline jarda18t

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
  • Pohlaví: Mužské
  • CC500
    • Jarda18t
Re: Další závada Canyon
« Odpověď #16 kdy: Čtvrtek, 03/07/2008, 22:15 »
Jo, to se někdo má... Já to teda nebudu dělat pilníkem, fiknu to flexou a ojedu na kotoučovce, ale za pade bych to taky radši koupil...asi se přestěhuju někam blíž  :)
Nejsem motorkář, jezdím jen pro zábavu... ;-) Nyní Yamaha XT660X.

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: Další závada Canyon
« Odpověď #17 kdy: Pátek, 04/07/2008, 12:59 »
Možná by pasoval i z něčeho jiného, jen změř přesně rozměry a zkus obejít nějaké prodejny moto, ale i možná se strojním zaměřením, to by mohlo být i v jiných strojích.  ;D ;D ;D ;D ;D
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline jarda18t

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
  • Pohlaví: Mužské
  • CC500
    • Jarda18t
Re: Další závada Canyon
« Odpověď #18 kdy: Neděle, 06/07/2008, 12:55 »
Tak jsem to nakonec vybrousil z nějaké podložky do lisu (na druhý pokus), setrvák jsem podlepil lepidlem na kovy Loxeal (kdyby někdo potřeboval, mám ho dost) a matici setrváku zajišťovačem závitů, dotáhl jsem to, asi po hodině jsem to poskládal, nalil olej a jel to projet. Ujel jsem asi 5km na klidnou, aby se to všechno promazalo a tak, a vypadá to, že je to v pohodě, protože minule mi to odešlo chvilku po nastartování a podruhé po asi 100 metrech.
Nejsem motorkář, jezdím jen pro zábavu... ;-) Nyní Yamaha XT660X.

Offline BARI

  • Cagiva Canyon 500
  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • Pohlaví: Mužské
  • Fichtl,Simson,Dandy50,Jawa 175,250,350...Canyon500
Re: Další závada Canyon
« Odpověď #19 kdy: Pondělí, 07/07/2008, 22:35 »
Tak už konečně jezdím,vyřešil sem to jednoduše,vzal sem do ruky flexu a vyrobil si ten klínek sám.Jako materiál sem použil starý pilník na železo,nic lepšího sem nenašel,něl by být zakalený.Tak uvidíme jak dlouho to vydrží.A když sem srovnal nové ložisko volnoběžky se starým,bylo to jako sto a jedno,kameny ůplně zbroušené,nedivím se ,že to prokluzovalo,pak ani nová pružinka nepomohla,a to mám nalítané 35 tis.
Tak at to fičíííí       čusec Bari

Offline luban

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re: Další závada Canyon
« Odpověď #20 kdy: Čtvrtek, 02/10/2008, 21:50 »
Taky se svojí troškou do mlýna. Řešil jsem podobný problém, osvědčilo se rotor ohřát, samozřejmě s ohledem na přilepené magnety. Tím se zvětší díra, pak s tím šup na kliku, rychle přitáhnout a drží to jako čert. Je to na konus a to je spolehlivé.,   

Offline kofola1960

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
Re:Další závada Canyon
« Odpověď #21 kdy: Úterý, 08/04/2014, 09:41 »
ahoj, v priebeu asi 5 dni mi to pero odstrihlo treti krat! prvy krat mi to robil chalan v servise,po par kilometroch som ostal vysiet! nedalo mi to a tak som to rozobral sam - original pero, nahriate magneto a dal som aj lepidlo na kov - toto fungovalo asi 50 km, potom mi to v meste po vyradeni same zhaslo, nieco kleplo v motore a uz som nenastartoval, posledne som to riesil u kamosa kde som ju dotlacil a robil som to iba tak "na rychlo" aby som dosiel aspon domov, pekne chytila spravil som koliecko... v pohode, idem domov a na krizovatke som dal neutral, nasledovala poriadna rana z vyfuku a zhasla-uz nechystila, skusil som to aj roztlacit a malo to velmi zvlastny zvuk, obcas to chytilo ale max 1500 otaciek, ked som pustil plyn zhasla! ako to mam spravit aby ma to zase niekde nenechalo? mam este jedno pero=posledna sanca pre canyon!
dakujem za rady ;)

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re:Další závada Canyon
« Odpověď #22 kdy: Úterý, 08/04/2014, 15:43 »
ahoj, v priebeu asi 5 dni mi to pero odstrihlo treti krat! prvy krat mi to robil chalan v servise,po par kilometroch som ostal vysiet! nedalo mi to a tak som to rozobral sam - original pero, nahriate magneto a dal som aj lepidlo na kov - toto fungovalo asi 50 km, potom mi to v meste po vyradeni same zhaslo, nieco kleplo v motore a uz som nenastartoval, posledne som to riesil u kamosa kde som ju dotlacil a robil som to iba tak "na rychlo" aby som dosiel aspon domov, pekne chytila spravil som koliecko... v pohode, idem domov a na krizovatke som dal neutral, nasledovala poriadna rana z vyfuku a zhasla-uz nechystila, skusil som to aj roztlacit a malo to velmi zvlastny zvuk, obcas to chytilo ale max 1500 otaciek, ked som pustil plyn zhasla! ako to mam spravit aby ma to zase niekde nenechalo? mam este jedno pero=posledna sanca pre canyon!
dakujem za rady ;)
Aj ta krajta!!!!!
Použij vysokopevnostní lepidlo od LOCTITE nevím už jestli označené 243 nebo vyšší třídu, odmastit obě plochy a nechat zrát aspoň 48 hodin při takových dvaceti stupních néli raději déle a až potom skládat a nalívat olej.
Hodně zdaru.
Drtič.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Re:Další závada Canyon
« Odpověď #23 kdy: Úterý, 08/04/2014, 20:32 »
Doporučil bych Loctite 603, to je na řemenice a podobné věci. Musí se před rozebráním nahřát asi na 300 stupňů tuším. Loctite 243 je jen na zajištění šroubů, jde to povolit "zastudena".
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re:Další závada Canyon
« Odpověď #24 kdy: Středa, 09/04/2014, 15:44 »
Doporučil bych Loctite 603, to je na řemenice a podobné věci. Musí se před rozebráním nahřát asi na 300 stupňů tuším. Loctite 243 je jen na zajištění šroubů, jde to povolit "zastudena".

Jj s Tebou souhlasím, jen sem zrovna rychle nevědíííl jaké to je číslo, uved sem to, proto že mě to tu leží ve skříňce.  ;D
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline kofola1960

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
Re:Další závada Canyon
« Odpověď #25 kdy: Středa, 09/04/2014, 21:07 »
Tak som sa s tym dnes hral a zistil som, ze na tom konuse to nedrzi, asi to bude zodrate! Na magneto som nasroboval stahovak a drevenym kladivom som potom poklepal nech si to sadne, bolo to na doraz a jednoducho som to stiahol z hriadele rukou, proste nedrzi to tam, ked som to stahoval pred tym, tak tam bola zrejme este vrstva lepu takze to islo tazko. Asi budem potrebovat novu klukovku a magneto ...
alebo mate lepsi napad? :D
Medzi volnobezkou a loziskom klukovky je este pomerne hruba podlozka, ked som ju dal dole tak to sadlo trosku hlbsie a celkom to aj drzalo, len neviem ako by sa to spravalo bez tej podlozky..