Autor Téma: Spojka po nehodě  (Přečteno 2298 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline JacobHot

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
Spojka po nehodě
« kdy: Pátek, 24/10/2014, 10:38 »
Zdravím všechny, mám takový menší problém. Minulý týden jsem na sjezdu z dálnice prorazil přední kolo a položil to. Sice to moto přežilo obstojně ale od té doby mi nejde spojka. Při pádu přišlo moto k pár škrábancům, ohnuté stupačce a ohnuté řadičce. Po dotažení mota domů jsem ji očistil a zkusil nastartovat. Zvláštně v ní zachrastilo a pak chytla :) motor šlape jak hodinky ale jakmile zmáčknu spojku a dam tam rychlost, moto jen poskočí a zdechne jako kdyby spojka vůbec nezabírala. Jedná se o CC 500 r.v. 2001 . Nevíte někdo čím by to mohlo být? Motor jsem ještě nerozdělal páč mám nohu v kiksu a nemůžu moc chodit. Předem moc děkuj J.H.

Offline Vydrik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Pohlaví: Mužské
Re:Spojka po nehodě
« Odpověď #1 kdy: Pátek, 24/10/2014, 17:34 »
nevytek ti olej? Co lanko? neni volny? zkus to rozhejbat bez spustenyho motoru, treba se jen slepily lamely...

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re:Spojka po nehodě
« Odpověď #2 kdy: Sobota, 25/10/2014, 07:12 »
Zdravím Tě.
Mohla se Ti při pádu také ohnout páčka na řidítkách, sice ji zmáčkneš až se dotkne řidítek, ale spojka lehce zůstává v záběru a proto to škubnutí a nésledné zdechnutí.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline JacobHot

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
Re:Spojka po nehodě
« Odpověď #3 kdy: Sobota, 25/10/2014, 15:57 »
Vydrik : Olej mi nevytekl a lanko je v pořádku vlastně z venku to celkově vypadá moc dobře i to táhlo se hejbe :) Zkusím to co nejdřív rozhýbat bez chodu motoru třeba to pomůže :)

drtic : Páčka byla otočená dolů :) tak těžko říct ale možné je všechno

Nevíte co by mohlo být to zachrastění při prvním startu? Můžou se v tom ty lamely nějak roz*ebat natolik že by přestala chodit spojka? 

Offline JacobHot

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
Re:Spojka po nehodě
« Odpověď #4 kdy: Neděle, 26/10/2014, 19:45 »
Tak jsem to dnes zkoušel rozhejbat a nic spojka stále nechodí :( tak jsem se pustil do rozebirání :) a moc nadšenej z toho nejsem, radši 100x měnit motor u auta než jednou tenhle rozebírat :-D

Offline JacobHot

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
Re:Spojka po nehodě
« Odpověď #5 kdy: Pondělí, 27/10/2014, 12:57 »
Nevíte prosím někdo kde bych mohl sehnat popisky k obrázkům na této stránce http://cagiva-club.com/htm/canyon500/katalogove_listy/kat_listy.htm  ?? Docela by se to hodilo :)