CAGIVA > Canyon 500/600

Ložiska řízení

(1/9) > >>

Marianos:
Cagiva-Canyon 500. Po zim? mi nešlo oto?it ?íditky.  Po demontáži ?ízení jsem zjistil, že spodní ložisko je hodn? zkorodované a zanesené sm?sí písku a prachu.  A to mám najeto jen 14.500 km, r.v.1999. Italové z?ejm? neví co je to vazelína.  Mimochodem tyto ložiska jsou dost drahé.  1 ks 1.400,- k?.   Takže, jsem je vy?istil (v naft?), promazal a hodil zp?t.
Doporu?uji každému p?i problémech s ?ízením preventivn? rozhodit, vy?istit a promazat !!!
:cool:

spatas:
Zdravim tento problem se mel taky akorat ze sem na to prisel za jizdy nemohl sem zatocit.A loziska original timkeny vyjdou jedno na 500kc a nejaka slovenska replika si na 250kc.Problem je spis se schanenim te prachovky a s odbrousenim loziska z hridele.

roebuck:
Cht?l bych se zeptat - p?i nájezdu na n?jakou p?ekážku mi v ?ízení jaksi cvakne - takové hlasit?jší klik jako u myši na PC - prost? cvak,cvak. Kolo to ned?lá, teleskopy taky ne, asi se jedná jen o se?ízení ložiska hlavy ?ízení. Pokud m?žu poprosit a n?kdo to d?lal nebo rozebíral, ho?te sem n?jakej návod a co jste k tomu pot?ebovali - nap?. p?ední stojan, dá se to provést bez demontáže kola atp. Ložisko bude OK,  s otá?ením ?ídítek žádnej problém - jde lehce - najeto 43 tis., spíš jde jen o v?li. Nechce se mi to tla?it do servisu a poslouchat b?dování, co všechno na tom museli d?lat (i když nevylu?uji, že to tak dopadne až do toho vlezu). P?edem dík.

Jouzef:
nespadla ti masina ze stojanku na zem? ja ma trosku hnute ale neni to poznat v rizeni!

roebuck:
Ne, je to asi nerovností silnic, v ?ízení se to jeví jako by ti na nerovnostech jemn? drnkalo kolo, taky jsem p?vodn? podez?íval osu. Ten zvuk - kliknutí to ud?lá nap?. když stojíš vedle mota, zatáhneš p?ední brzdu a se zataženou brzdou zkusíš popojet (žduchnout mašinu) dop?edu. Zajedou ti teleskopy a p?itom to klikne. Kolo je pevn? sev?eno i brzdou. Teleskopy jsem zkusil tak, že jsem na tom zarajtoval a ty dou dob?e a bez zvuku. Když dám p?ed p?ední kolo cihlu a zkusím ji p?ejet, tak to klikne. Podle m? je to bu?to jen se?ízení ložiska, nebo je na t?ch nerovnostech už n?jak vyma?kaný nebo n?jaká taková pitomost, protože zatá?et lze s ?ídítkama bez zvuku a lehce. Skute?n? je to jen p?i nárazu na v?tší nerovnost (?eln?). V zatá?ce jsem si ni?eho takového nevšiml.
(pro ty co m? neznaj - mám Canyon a najeto 43 tis.)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi