Autor Téma: Kyvná vidlice na Raptora 1000  (Přečteno 3209 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline kawakar

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Kyvná vidlice na Raptora 1000
« kdy: Neděle, 19/08/2007, 03:09 »
Ahoj kluci, nevíte od koho bych mohl sehnat kyvku na Raptora1000 ? Bohužel jsem doplatil na nedostatečnou péči o ložisko přepákování. Předchozí Italský majitel nepovažoval vazelínu za prospěšnou věc. Tak mám v kyvce místo futra pořádnou díru.
 Díky

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Kyvná vidlice na Raptora 1000
« Odpověď #1 kdy: Neděle, 19/08/2007, 10:41 »
Osobně bych to řešil vyvařením s následným protáhnutím na frézce nebo vyvrtávačce.Raptora na ND sem ještě nenašel.
Nebo můžeš kontaktovat zastoupení Cagivy pro ČR.(myslím,že už je z nemocnice doma)

Offline kawakar

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re: Kyvná vidlice na Raptora 1000
« Odpověď #2 kdy: Pátek, 24/08/2007, 08:25 »
Dík, v sobotu by to mělo být hotový. Takto vypadal čep v kyvce:


Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Kyvná vidlice na Raptora 1000
« Odpověď #3 kdy: Pátek, 24/08/2007, 11:03 »
Nechutné...
Má předchozí mašina měla jinou speciální úpravu.Bývalému majiteli se vlivem "přemazání" rozpadly jehlové klece v kyvce.Místo toho aby je vyměnil,vyřešil to geniálně-chybějící mezery mezi jehličkami vyplnil nastříhaným drátem! ;D
První co udělám,když koupím nový stroj:
1Oleje,svíčky,filtry
2Všechny mazací místa rozebrat a mamazat(kyvka,přepákování,krk řízení)
A pak má člověk klid...

Offline kawakar

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re: Kyvná vidlice na Raptora 1000
« Odpověď #4 kdy: Pátek, 24/08/2007, 20:54 »
Tak to jsem ještě neslyšel !!!  :D  :D  :D  Místo jehel drátky! to je bejkárna. To moh vymyslet jenom českej všuměl a všudybud! Bohužel pár historek o "perfektním" řešení technických problémů našimi bikery jsem už slyšel  :(
 Bohužel taková oprava takzvaně "aby to šlo rychle z domu" může někoho z nás stát krk. Přesně jsi vystihl body nutné údržby po koupi biku. Jen to ložisko v krku jsem ještě nerozdělal, tak snad vydrží do zimy. V zimě mám v úmyslu celou mašinu nechat přelakovat. Jediný co řeším je zda lakovat rám, či ne. Aby pak někdo neměl strach, že mašina byla rovnaná. Musím to ještě produmat.
 Jo a pod stromeček dostane KNkovej filtřík aby holka líp dejchala.

Vyšťoural jsem fotku Raptora s kyvkou z RSV 1000 Mille, co ty na to? Já na to musím pořád civět. Dokonce jsem si to vytisk a napsal jsem tomu talošovi o další podrobná fota.

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Kyvná vidlice na Raptora 1000
« Odpověď #5 kdy: Pátek, 24/08/2007, 21:58 »
Předělávky,inu proč ne,ale nech si to na zimu.
Rám doporučuji nastříkat,ideální je komaxit.Dělám to na každém stroji který mi zůstane přes zimu(pokud to potřebuje).
Osobně bych se nebál,zkušený kupec se nenechá oblafnout,a méně zkušeného to nenapadne.Ostatně,nejdřív jde taková věc stejně poznat na plastech.
« Poslední změna: Středa, 29/08/2007, 20:35 od Anti »

Offline jirka1

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 82
Re: Kyvná vidlice na Raptora 1000
« Odpověď #6 kdy: Středa, 29/08/2007, 17:22 »
Tak jsem našel problém s vrzáním.Delal to tlumič zadního pérování,konkrétně jeho uchycení dole .Ale že to to dalo hledání.
Cagiva Canyon 500