Autor Téma: Přehřívání raptora  (Přečteno 3185 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

lycantrop

  • Host
Přehřívání raptora
« kdy: Neděle, 18/05/2008, 22:36 »
Tak se mi zdá že se mi Raptor 650 přehřívá. Když jedu po městě a zastavim na semaforech tak se po chvíli zapne větrák.Když stojim dýl,tak se zapne,po chvíli se to asi schladí,tak se vypna a za chvíli se zase zapne. Co stim??? ???

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Přehřívání raptora
« Odpověď #1 kdy: Neděle, 18/05/2008, 23:02 »
Hele...a není to asi tim, že to tak prostě má fungovat? ;D  ;D  ;DNejdřív bych šel po tom, v jakym stavu máš chladící kapalinu, jestliji tam máš dost atd... Nevim teda při kolika stupních ti to spíná, mělo by to bejt něco málo přes devadestát, nebo tak nějak...
Jinak k tomu dotazu, můžeš mít už opotřebovanou vodní pumpu - nestačí tolik rozvádět chladící medium v koloběhu, nebo můžeš mít taky zacpanej chladič nějakejma srágorama. Jinačí důvod mě už ani nenapadá. Jestli tam máš taky olejovej chladič, tak by to mělo bejt v pohodě. Já mám motor taky z esvéčka a jel jsem bez vody asi dvacet km a nebylo to ani na devadesáti...olej to chladí sám o sobě...
Hayabusa 1,3 MPi

lycantrop

  • Host
Re: Přehřívání raptora
« Odpověď #2 kdy: Neděle, 18/05/2008, 23:17 »
No možná to tak má bejt,ale v porovnání třeba s Banditem,tam se mi větrák spouštěl málokdy,tady docela často. Jinak kpaliny je tam dost.Ta umpa mě napadla,ale nevim jak ji zkontrolovat.

Offline Mikusak

  • Honda CBF 1000s
  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 982
  • Pohlaví: Mužské
Re: Přehřívání raptora
« Odpověď #3 kdy: Pondělí, 19/05/2008, 14:36 »
Tak se mi zdá že se mi Raptor 650 přehřívá. Když jedu po městě a zastavim na semaforech tak se po chvíli zapne větrák.Když stojim dýl,tak se zapne,po chvíli se to asi schladí,tak se vypna a za chvíli se zase zapne. Co stim??? ???
Pokud ti spíná a vypíná větrák, tak to neřeš. Tak to má být!  Mě to dělá Honda taky.
A všechno je jinak... Mik.

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Přehřívání raptora
« Odpověď #4 kdy: Pondělí, 19/05/2008, 15:20 »
raptror je véčko, tam je víc tepelně namáhanej zadní válec. JInak pumpu bys musel demontovat :) ale to je docela na palici... hele bejt tebou, tak na to kašlu...mě teda spíná větrák málo kdy ale to bude asi tím, že mám asi větší chladič. Voni tam taliání dávali o něco menší aby to líp vypadalo...takže to může bejt tím...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Přehřívání raptora
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 20/05/2008, 16:15 »
Osobně bych se pokusil odvzdušnit chladící soustavu,nebo ji vypustit,vypláchnout,naplnit a odvzdušnit.
Raptor určitě není taková vykopávka,aby už měl vyhoněnou pumpu.A s tím chladičem,Italové jsou sice přes design,ale myslím že uchladit v Italském podnebí dá víc práce než v našem.
Taky se zkus podívat,esli třeba není problém v termostatu(malé otevření-pomalý oběh),nebo skřípnutá hadice.
Měl jsem loni KLR,která tohle dělala v lednu! při pěti nad nulou.Čím to bylo,to nevím,šla pryč.I když,teď mě napadá,byla kupovaná jako bouraná,takže deformace chladiče mohla podstatně snížit jeho plochu....