Autor Téma: Kawasaki Versys  (Přečteno 16220 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Mica

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
  • Honda CBF 600 S
Kawasaki Versys
« kdy: Středa, 11/06/2008, 12:39 »
Po srazu, když jsem viděl, že existují i lepší motorky než je Canyon  :D :D, jsem si začal pohrávat s myšlenkou, že časem budu chtít něco jiného. Versys se mi docela na fotkách líbí, tak by mě zajímal váš názor nebo eventuální zkušenosti.
« Poslední změna: Středa, 11/06/2008, 12:44 od Mica »
Jezdíval jsem na Cagiva Canyon 500

Offline Boris

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 535
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #1 kdy: Středa, 11/06/2008, 20:59 »
Seděl jsem na něm na výstavě a pocity na místě dobrý, ergonomie my vyhovovala, taky se mi líbil, až na to hnusný přední světlo a řetěz :-(
BMW F650 CS '04

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #2 kdy: Středa, 11/06/2008, 21:01 »
Já nevim nato že jeto enduto tak to má docela blbě odkrytý svody a výfuk
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #3 kdy: Středa, 11/06/2008, 22:00 »
Máme výrazně podobnej vkus. Taky jsem o něm uvažoval jako o funglovce, ale je to balík peněz. Hodím ti něco do mailu, tam si přečteš srovnání VERSYS - V STROM - MULTISTRADA. Mě se Versys taky líbí ale jako vždy je to otázka vkusu....
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline Mica

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
  • Honda CBF 600 S
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #4 kdy: Středa, 11/06/2008, 22:25 »
Díky za článek. Podle něj to nevypadá vůbec špatně.
Jezdíval jsem na Cagiva Canyon 500

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #5 kdy: Čtvrtek, 12/06/2008, 06:11 »
taky jsem po něm kdysi koukal, design až na výjimky ujde, motor bude super, ale při bližším ohledání na výstavě mne zklamalo dílenské zpracování (nebo spíš technické řešení) některých částí (např. kolem čelního štítku).
A taky je to malá motorka, do města a na cesty do práce skvělé, ale na cestování nic moc. Když tam dáte TOPcase, tak nebude na mašině, ale bude se vozit za mašinou (což je ovšem u většiny strojů, že trčí kus za zadní kolo), prostě není nad V-strom :-) - velká, pohodlná, pro cestování jak stvořená a přitom lehce ovladatelná. Ne nadarmo vyhrála "krále Alp" a vychází dobře ze všech soubojů ...
no nic, mělo to být o Versysu, každopádně jako nástupce po CC s nepříliš vysokými cestovatelskými ambicemi určitě dobrá.
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #6 kdy: Čtvrtek, 12/06/2008, 15:03 »
Hmmm...Olda to bere moc V-Stromovsky...
Jako bajk je to docela zajímavej. Já jsem si ho projel když jsem študýroval na Zélandu. No projel, cca jen 200 km. Jako motor je takovej docela uškrcenej emisníma normama, já bych ho trochu vís otevřel, ale na takový to hrci prci po Česku to stačí. Jináááč so se posezu týče, tak je to takový malinko překvápko. Myslim si, že pro lidi od 190 cm (já mám asi 197) to bude malinko oříšek, protože plexi toho moc nepobere a přední pseudokapota tam sice je, ale cpe to přímo na hrudník. Něco o málo lepší než cánoj to je, ale chtělo by to trochu vylepšit případným vyšším. Co se pérování týče, tak to není špatný. Na dobrým asfaltu to docela sedí, ale jakmile se najede na trochu větší roletku, nebo trochu výmolovitou cestu, tak je konec. To malinkatý kolečko vypadá hezky na pohled, ale jináč nic. Prostě to má rádo hezkou rovnou asfaltku. Co se zadku týče, tak to by šlo. Člověk zhejčkanej plně štelovatelným nastavením z Varadera, BMW, V-Stromu atd. sice bude chvíli nadávat, jakej tupec to navrhoval. ALe když se při troše dobrý vůle podaří poštelovat, tak je to dobrý (já šel na doraz :) )
Oproti Toploj, Varanoj je to taková hračička, takovej mezičlánek mezi kánojí a těma velkejma motorkama. Já bych to nejlíp srovnal se Sejračovou Multisrandou. Do zatáček gut, ale někdy to díky stopořený přední vidlici docela skáče, a to teda nekdy docela fest.
Jako Mico, ty a tvoje kočka Gabča nejste žádný přelostlí lidojedi, tak si myslim, že by se Vám to mohlo líbit. Navíc je to za docela dobrej peníz, tak jako proč ne... Dyzajn je to sice rozporuplnej, ale zase se to prostě líbí nebo ne...Nic mezi,  žejo...

Hele nejlíp uděláš, když si to pojedeš někam zkusit a uvidiš sám :) Jinak jsem jich pár viděl s kuframa a docela to šlo :)
Takže rozmejšlej, promejšlej hezky...pomáááálu...a uvidiš :)
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #7 kdy: Čtvrtek, 12/06/2008, 20:21 »
Teda Godzi, ty mě překvapuješ. Po nějaké době smysluplné psaní... Se asi můj slušňáckej jízdní styl odrazil ve tvém způsobu komunikace. Tě asi budu vozit častěji.  ;) ;)
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #8 kdy: Čtvrtek, 12/06/2008, 21:04 »
Drtka...di to wole prdele  ;D  ;D  ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Mica

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
  • Honda CBF 600 S
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #9 kdy: Pátek, 13/06/2008, 12:21 »
Tak by to snad nebyla špatná volba. Jenom ta cena se mi zas tak dobrá nezdá, Godzi, vždyť je stejná jako u V Stroma. No nic, času na rozmyšlenou mám dost a dost, zatím to není vůbec aktuální.
Jezdíval jsem na Cagiva Canyon 500

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #10 kdy: Pátek, 13/06/2008, 20:09 »
aha...já myslel že je to lacinější... ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #11 kdy: Pátek, 13/06/2008, 21:26 »
Hele Mico, z Němec se dá dovézt za 135 i s bočními kufry v barvě motky. když nebudeš spěchat, nebo počkáš na konec sezony, tak se dá asi ještě trochu ušetřit. Nová stojí 190.000 což je fakt raketa.
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline Mica

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
  • Honda CBF 600 S
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #12 kdy: Neděle, 15/06/2008, 10:45 »
Tak jsem udělal další krok a jel jsem se na Versyse podívat do motocentra. Shodou okolností prodejce je ofiko zástupce Kawasaki i Suzuki. Když jsem se zeptal prodavače jestli mají ke zhlédnutí Versyse, tak jsem se bohužel dozvěděl, že momentálně není na skladě a odkázal mě na majitele a ten mi dal školení. Versyse mi vůbec nedoporučuje, je drahý (195 tis.), malý, na delší cesty nepohodlný, atd. Jestli prý chci dobrou, pohodlnou, spolehlivou motku, tak mi může nabídnout V stroma. To máš Godzi radost, co? Asi na tom něco bude. On vlastně říkal úplně to samé co říkáte vy, kteří stromka máte. Na chvilku (neměl jsem přilbu) jsem si projel jejich zkušebního kouska a musím říct, že docela dobrý. 
Jezdíval jsem na Cagiva Canyon 500

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #13 kdy: Neděle, 15/06/2008, 19:07 »
Však taky já to nepsal hlavně proto, že už V-stroma mám, ale že jeho výběru předcházel hodně dlouhej průzkum a přečtení spousty recenzí. No a pak už zkušenosti z těch 11500km, co už na něm mám. Ale samozřejmě každý má trochu jiné požadavky a nároky.
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L

Offline Mica

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
  • Honda CBF 600 S
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #14 kdy: Neděle, 15/06/2008, 19:30 »
On je to docela problém, snažit se vybrat motku, aby splňovala všechny požadavky. Canyon se mi líbil na první pohled a neřešil jsem zbytek. Byla to moje první motorka, ale teď přemýšlím už trochu jinak. Když půjdu do něčeho jiného, tak to bude na hodně dlouhou dobu a možná bude poslední. Nechci se řídit jenom tím, že se mi něco líbí na první pohled, ale bude to slabší v ostatních parametrech. Když vezmu všechny pro a proti, tak se zatím zdá V strom, jako nejlepší řešení i když se přiznám, že takový to pobláznění, že to musím mít hned teď, jako jsem měl u Canyona, není.
Jezdíval jsem na Cagiva Canyon 500