Autor Téma: Nafťáci...  (Přečteno 3377 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Nafťáci...
« kdy: Sobota, 03/01/2009, 21:12 »
Zdarec, vím že je to nemotorkářské téma a tady na tomhle fóru je to možná i rouhání, ale tušíte někdo kolik je možné u auta přimíchat do nafty naturalu aby to líp chytalo a přitom se neničil motor? Tyhle mrazy jsou ke starším autům dost bezohledný...  8)
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Nafťáci...
« Odpověď #1 kdy: Sobota, 03/01/2009, 21:33 »
Tak jsem našel tohle:

Přimíchávání benzínu do nafty

Jak je to s přidáváním benzínu do motorové nafty kvůli zlepšení zimních startů? Vím, že to pár lidí praktikuje a zřejmě to i funguje, ale nevím, jak se na to tváří vstřikovací systém. Nevím také, v jakém poměru benzín do nafty přimíchávat.
Benzin přidaný do nafty potlačuje vylučování parafinů při nízké teplotě, které ucpávají palivový filtr. To je pro zimní provoz žádoucí. Vlastní studený start však ovlivňuje negativně, protože sníží cetanové číslo, tj. schopnost vznícení nafty. Výraznější účinek proti vylučování parafinů se dosáhne přídavkem 5 a více procent, který současně zhorší mazivost nafty. Je známá řada případů poškození, resp. zničení, rotačních vstřikovacích čerpadel z této příčiny. Méně citlivá jsou klasická řadová vstřikovací čerpadla. O citlivosti moderních vysokotlakých se všeobecně uvádí, že jsou celkově na kvalitu nafty velmi citlivá. Pochopitelně, benzin sníží i bod vzplanutí nafty a vzniká riziko požáru. Proto přimíchávat benzín do nafty nedoporučuji.
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline Darkness

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 536
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nafťáci...
« Odpověď #2 kdy: Sobota, 03/01/2009, 22:31 »
Hele Drtka a zkoušels třeba nějakou tu lepšejší naftu třeba od shellu?
« Poslední změna: Sobota, 03/01/2009, 22:37 od Darkness »
Suzuki DL 650 V-STROM (Týna :) )
bejvalky: Kawasaki ZZR 600, Cagiva Canyon 500, Jawa 350-634, Jawa 350-639, Simson S51 enduro, Gilera skutr

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nafťáci...
« Odpověď #3 kdy: Sobota, 03/01/2009, 23:12 »
Hele drtka zkouselsi treba se vysrat na psorany naftaky ??? ale vim ze v rusku pod T -34 v zime rozdelavali ohen a soused nechval nna motoru trandaka chvlku pustenou horkovzdusnou pistoli :) tak a kluci dome nadavej posmivejte se :)
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Nafťáci...
« Odpověď #4 kdy: Neděle, 04/01/2009, 12:05 »
Já když jezdil s avií tak jsem používal starthelp je to sprej s eterem koupíš to na každý benzince stačí trochu stříknout při startování do vzduchovýho filtru a máš klid
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Nafťáci...
« Odpověď #5 kdy: Neděle, 04/01/2009, 14:24 »
Jo, tak tohle znám, jen je otázka kdy ti z toho vaskáčou kousky klikovky a podobně. Je to děsná prda pro motor. Volil bych radši jinou varintu
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Nafťáci...
« Odpověď #6 kdy: Neděle, 04/01/2009, 23:03 »
Podle toho jak nato koukáš u tý avie mi stačilo 3 otočit motorem a naskočila motoru to asi dobře nedělá ale to ani ten benzin v nádrži zas nadruhou stranu tim hodně šetříš startér a baterku,já bych to asi řešil tak že bych do nádrže lil nějaký ty adetiva aby nafta vydržela mráz a normálně startoval a pokud by nechtěl naskočit tak než trápit starter šách bych po eteru
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline Boris

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 535
Re: Nafťáci...
« Odpověď #7 kdy: Pondělí, 05/01/2009, 16:12 »
V zimě kdy bylo -26 jsem lil do nádrže jakousi sračku do nafty a PD-čko s tím nemělo žádnej problém.

BMW F650 CS '04

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Nafťáci...
« Odpověď #8 kdy: Neděle, 11/01/2009, 11:41 »
no nevim, v práci když nám zatuhne nakladač, tak se mu dá přečíst Rudý právo a je hnedka po problému...
Jinak Drtka k tomu poměru, já do starýho transita dával na padestát litrů nafty asi tak 6-8 litrů benálu...a nebyl problém...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Nafťáci...
« Odpověď #9 kdy: Neděle, 11/01/2009, 12:20 »
To máš vlastně pravdu s těma novinama na vojně jsme je nechávali číst vejtřaskám,jsou to vzdělaný stroje  ;D
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Nafťáci...
« Odpověď #10 kdy: Pondělí, 12/01/2009, 07:53 »
Tak jako viš jak...politruci v tý době kdy se tydle mašiny startovaly ještě spali, takže co viď. Malé politické proškolení nikdy neuškodilo...
Hayabusa 1,3 MPi