Autor Téma: jaký benzín...  (Přečteno 1486 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
jaký benzín...
« kdy: Pondělí, 29/03/2010, 10:14 »
Hele lidi,
občas, když člověk neví co by už dělal a vymejšlí furt nějaký kraviny, tak mu přijde dobrý nalejt do motorky nějakej třeba spešl benzín. Na našem trhnu se furt čerpačky předháněj s nabídkou různejch supr-čupr druhů benzínu. No a tady jsem narazil na docela dobrej článek...
tak si to zkuste přečíst... http://www.motorkari.cz/clanky/jak-na-to/vysokooktanova-paliva-14694.html
Hayabusa 1,3 MPi

Offline PawelTx

  • Sponzor CC 2013
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 33
  • Pohlaví: Mužské
Re: jaký benzín...
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 29/03/2010, 15:56 »
Teď to bylo i v MotoHouse i v ČMN. Já jsem vypozoroval že Canyon jede "nejlíp" na normální benzín on Benziny, druhé místo Shell V-power, ten obyčejnej. Ale líp myslím to, že ne že to nabralo koně, ale jede to krásně hladce, třeba od Benziny úplně bez vibrací, jde hezky za plynem jako kdyby se vyhladil průběh výkonu, i spotřeba je menší. Naopak na nějakej ten 100 oktanovej se mi zdálo že to jde tvrdě, i když by to mělo být teoreticky naopak. Ale rozdíly třeba mezi tou Benzinou a EuroOilem jsou fakt patrný, hlavně na těch vibracích. Jinak ze všech článků jasně vyplývá že rozdíl mezi normálka 95oktanama a vysokooktavonejma je naprosto nulová, rozdíl se schová do chyby měření. Jedno jim ale uznávám, a to ty čistící schopnosti

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: jaký benzín...
« Odpověď #2 kdy: Pondělí, 29/03/2010, 19:15 »
čistící schopnosti ne motoru, nýbrž peněženky cooo??? no hele, já když měl kánoj, taxem měl vyzkoušeno, že to jelo líp na šelvípovrrejsing. V tý době to byl tak asi nejlepší benál, páč se psal rok 04 že jo. Jináč jako jak řikáš, ruce to nijak víc nervalo, spíš to fakt přestalo klepat. Je to jak píšou. Vono to tam nemá cenu lejt furt, občas je to ale gut...
Hayabusa 1,3 MPi