Autor Téma: Karbec - potřebuji radu  (Přečteno 1453 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Pavlusha

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=76847
Karbec - potřebuji radu
« kdy: Neděle, 08/11/2009, 18:27 »
Chtěl bych se zeptat na karburátor Canyona. Motorka mi nešla po 3týdnech natočit.Tak jsem vyměnil svíčku a nic. Po znovu vyndání svíčky jsem zjistil, že je suchá.No tak jsem usoudil,že to bude karbec.Stříkl jsem do válce trošku benzínu stříkačkou a zkusil protoči.No a dvakrát blafl - takže  příčinu v el. instalaci jsem vyloučil. No napadlo mě, když napustím do hlavní hadice co je přívodem paliva karburátoru benzín a natlakuju pumpou, tak že to třeba protáhnu tlakem.No výsledek je takový - nyní když otočím klíček zapalovaní a tím otevřu kohouty, začne týct benzín hadičkou co je jakýsi přepad z karbecu.Je to ta hadička od spodní části karbecu ke kyvce. Moto stejně nechytá i když se snažím nastartovat při vytíkání benzínu hadičkou.
Máte někdo tušení co se tam mohlo potentovat? Mě napadá ventil co uzavírá benzím u plováku? No,ale to je jen tušení, protože jsem to nikdy rozdělaný neměl.
Potom bych se ctěl zeptat na to zda musím sundat nádrž, anebo to celý vytáhnu zadem, kde bych musel vyndat schránku na baterku a vzduch.filtr. Nádrž se mě už sundávat nechce.měl jsem ji letos dole třikrát a nedávno jsem ji tam nasazoval.Je jasný, že to musím dát nějak do provozu.
Myslel jsem, že si letos ještě vyjedu a ono zase tohle.


Offline Palko

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
Re: Karbec - potřebuji radu
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 09/11/2009, 11:54 »
 Každopádne budeš musieť pozrieť ten karbec.Ono mohol by byť ten ventil zanesení a zaseklí.Keď stála tak sa zasekol zatvorení a potom si ho tlakom pretlačil a ostal zaseknutí otvorení a tečie.

Offline Pavlusha

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=76847
Re: Karbec - potřebuji radu
« Odpověď #2 kdy: Neděle, 22/11/2009, 19:52 »
Karbec jsem vyčistil a zaseklou klapku uvolnil.po namontování benzín už neteče ven, ale nastartovat Canyona stále nejde.Po vstřiknutí benzínu pod svíčku chytne a následně natáhne benzím z karbecu a jede., po následných¨pokusech o start jede.Po delším stání (v hodinách) zase nestartuje.Znovu jsem vstřikl benzin do válce a znovu ok.Usoudil jsem,že nemá dostatečné otáčky přes startér a nedokáše roztočit motor tak,aby si nasál benzín k nastartování. Rozebral jsem startér a vyčistil uhlíky.Ty bylizaseklé v nečistotě aq dva vyseli bez spojení s rotorem.Po pročistění uhlíku a rozhýbaání a následném promazání ložisek jsem to složil. Výsledek OK.Točí jak divý a chytá také perfektně.