Autor Téma: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500  (Přečteno 3862 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Pavlusha

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=76847
Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« kdy: Pátek, 20/03/2009, 10:26 »
Zdravím všechny Cagiváky.Mám na Vás dotaz a potřebuji radu.Motorku mám nachystanou na sezónu a přišel problém.Otáčkoměr nějak zlobí.Po delším stání běží asi 3min. v pohodě a potom začne zlobyt.Při vytočení k 5000 a více otáček se sekaně pohybuje a při povolní plynu na volnoběh ukazuje nulu.Při jízdě drží třeba na 5000 a když uberu drží tam a po chvilce klesne např.na 4000.To vynechávání je pokaždé stejné a za podobných podmínek.
Zkoušel jsem pročistit poljistky (vymontoval) + dráty u regulátoru + svorka pod maskou pro napájení přístrojovky (vše jsem prostříkal sprejem na kontakty) a výsledek žádný.Pořád to samé.Já pořád myslím, že to bude třeba kontak, ale u toho mě nějak nesedí to chování, že to dělá pořád stejné psí kusy.
Myslíte, že to bude někde uvnitř přístrojovky?Pokud ano, tak jak to rozdělat a vyčistit?Pokud je to jinde, tak kde to hledat potom?
Předem dík za odpovědi.
« Poslední změna: Pátek, 20/03/2009, 11:05 od Pavlusha »

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« Odpověď #1 kdy: Pátek, 20/03/2009, 13:43 »
Hele nevim, hele...hrubky v pravopisu nechám bejt, ale ten otáčkoměr je nějakej divnej. Pár lidem se to stávalo, ale wono to podle mojeho může bejt tím, že se ti třeba seká náhon, nebo něco takovýho. Tydle xindly nejsou honěný elektricky, což je napykaču. Já bych to zkusil rozebrat, něčím prostříkat, třeba kontaktolem, nebo konkorem či silikonovym olejem a potom to zkusil...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Pavlusha

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=76847
Re: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« Odpověď #2 kdy: Pátek, 20/03/2009, 16:05 »
    Ten otáčkoměr nemá náhon, je to celé elektronika.Našel jsem fotku zadní části.Ještě jsem to nečistil.Nevím co na mě čeká po otevření té krabičky zezadu otáčkoměru na palubovce (zda tam můžu stříat kontaktol a jestli se dostanu do pajšlu).
    Jěště mě napadá místo snímání otáček.To, ale nevím kde je.Myslím si, že to bude někde u magneta (snad) - ale tam polezu v tom posledním případě.
« Poslední změna: Pátek, 20/03/2009, 16:09 od Pavlusha »

Offline Choze

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 927
Re: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« Odpověď #3 kdy: Sobota, 21/03/2009, 07:41 »
Mě to dělalo taky, jednalo je o kontakt v přístrojovce....vyčistit
Yamaha FZ6S-S2 2007  45 200km (Canyon 500 '99 44 400km prodáno duben 2007)

Offline Pavlusha

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=76847
Re: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« Odpověď #4 kdy: Sobota, 21/03/2009, 11:38 »
OK. Já rozdělám otáčkoměr a pročistím to.Doufám že ty tři šrouby co jsou vidět na fotce ze zadní části otáčkoměru jsou k rozebrání a né k nějakému seřizování.Jinak dík a já se v týdnu ozvu jak to dopadlo. Doufám, že to bude tam, jinak je to v pr...

Offline Pavlusha

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=76847
Re: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 24/03/2009, 14:38 »
     Tak jsem se včera do toho čistění pustil a měli jste pravdu. Rozebral jsem přístrojovku a vnitřek otáčkoměru. Prostříkal jsem to Kontaktolem a pohoda. Ze začátku fungoval tak, že ukazoval cukaně, a  potom si dal říct. Při této práci ,když mě odpadlo sklo tachometru (to sklo jsem už loni lepil - bylo už lepené prvním majitelem) a lepil jsem to dvousložkovým lepidlem k horní obroučce ,jsem využil času při zasychání lepidla a vyčistil jsem i celé přední světlo (čočku a parabolu).Takže jsem spokojenej a mám motorku nachystanou na sezónu (pokud mne zase něco nečekaně nepřekvapí)
« Poslední změna: Úterý, 24/03/2009, 15:25 od Pavlusha »

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« Odpověď #6 kdy: Středa, 25/03/2009, 08:07 »
...hele nečekanost je u tohodle typu motorky to nejlepší...jelikož to je taková D.P.H...tohoto motocyklu... ;D ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Cipís

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 82
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« Odpověď #7 kdy: Středa, 25/03/2009, 14:37 »
máš pravdu a proto jí mam rád :D
yamaha 750 supertenere, canyon 600, skútr čezeta 502, ČZ 175 Sport, stadion S11

Offline jarda18t

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
  • Pohlaví: Mužské
  • CC500
    • Jarda18t
Re: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« Odpověď #8 kdy: Čtvrtek, 26/03/2009, 21:15 »
jo jo, kdo se nehrabe aspoň jednou měsíčně v motorce, ten nemá Canyona  ;D ;D ;D
Nejsem motorkář, jezdím jen pro zábavu... ;-) Nyní Yamaha XT660X.

Offline Pavlusha

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=76847
Re: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« Odpověď #9 kdy: Pátek, 27/03/2009, 12:45 »
    Já si myslím, že na ten otáčkoměr má dost vliv, že parkuji často venku.Působí tak na díly a elektroniku vlhko a pak to jde ......  Během roku prostříkavám pravidelně kontaktolem svorky, ale přístrojovku asi nikdo pravidelně prostříkavat nebude. Ještě k tomu světlu jak jsem čistil.Nečekal jsem ani kolik je tam sviňstva.Z venku to nšlo vůbec poznat.Docela klasické světlo.Po rozebrání jsem  utřel parabolu švédskou útěrkou a hrůza.Ten rozdíl byl okem hned znát.Po zasunutí ohnutého drátu s hadrovým ukončením jsem začal čistit čočku a to samé.Pozoroval jsem jak slízá povlak z čočky.Kde se tam ten mrdňajs vzal, nevím.Možná vodní kámen z vlhka a odpaření při svícení.Nyní je světlo jak nové a výsledek je znát i při svícení.
    S tím šťourání  v Caňourovi máte pravdu.Někdy dávno mě někdo říkal, že nejlepší je vyučit se na své motorce , nebo autu. Je to někdy zábava, pokud se nedělá stejná věc pořád dokola a hlavně když se ušetří kačky na servise (znám dost jiných oblastí kam se dají strčit prachy, než do servisu).

Offline Radim-CC

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« Odpověď #10 kdy: Pátek, 27/03/2009, 16:44 »
v čočce ses nemusel štourat drátem, ta je otázkou 6 šroubků a máš ju venku rozhozenou naa díly ;)
Jezdím si jen tak pro radost.... tak mě vy ostatní řidiči neštvěte!!!

Offline Pavlusha

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=76847
Re: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« Odpověď #11 kdy: Pátek, 27/03/2009, 21:53 »
No já jsem ty šroubky povolené měl.Rozpůlil jsem to a dostal jsem se k čočce z venkovní strany.Z vnitřní strany jsem to udělal ohlým drátem, protože jsem měl strch, že při dalším dělení světla (parabola a zadní čast) dojde třeba k narušení sedla štelovacího šroubu.Tam to šlo nějak ztuha.
« Poslední změna: Pátek, 27/03/2009, 23:20 od Pavlusha »

Offline Choze

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 927
Re: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« Odpověď #12 kdy: Sobota, 28/03/2009, 19:51 »
nemusíš mít strach, nic nerozšteluješ, měl jsem to rodělaný 4x
Yamaha FZ6S-S2 2007  45 200km (Canyon 500 '99 44 400km prodáno duben 2007)

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« Odpověď #13 kdy: Neděle, 29/03/2009, 08:46 »
Stelovani ej nacvakavaci. co se tyce toho bordelu na cocce je to z odirani hlinikoveho pouzdra cocky.bylo yb rozuzmnejsi ten hlinikovej ramecek kuchnout a prilepit cocku an enjaky zarovzdorny silikon.
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Dotaz - otáčkoměr Cagiva Canyon 500
« Odpověď #14 kdy: Pondělí, 30/03/2009, 08:19 »
Já měl ten samej problém. Furt jsem laboroval s tim, jakou tam narvat žárovku aby to svítilo aspon o něco líp, než baterka na kole. Paxem tam chtěl něco namontovat a při demontáží světla se přišlo na to, že je to zaprasený od toho prachu. Je to prostě kus šmejdskýho plastu, kterej není dělanej na žár, kterej tam vzniká... Jinak hele...docela bych tě chtěl slyšet při tom čištění čéče... ;D ;D ;D
Hayabusa 1,3 MPi