Autor Téma: Volnoběžka shrnutí  (Přečteno 6020 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline snow-man

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
Volnoběžka shrnutí
« kdy: Pondělí, 28/02/2011, 23:26 »
Ahoj vsichni,
procital jsem volnoběžky tady na foru.., i zvyraznenou opravu volnobezky, dik za tyto informace!

Nicmene kdyz jsem v situaci, kdy predchozi majitel evidentne udelal zminenou opravu s pevnostnimi srouby a ted (asi tak po par tisicich) je to rozsekany docela komplet, ze to bude chtit novou klec.. a ozubeny kolo ma v sobe drazky u stredu.... tak jake je nejvyhodnejsi a nejlepsi reseni?

Nova volnobezka cagiva servis +/- 12 000 ?
Nekdo tu zminoval: "kup si volnobezku z KTM, ta stoji polovinu a je skoro stejna, velky ozubeny kolo si nech trosku zbrousit/vyhladit u stredu od soustriznika.. a ok.." To opravdu funguje? A na jakou KTM je ta volnobezka, co je podobna?

Dik za odpovedi,
do května bych rád vyjel!
Michal

Offline suharto

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
Re: Volnoběžka shrnutí
« Odpověď #1 kdy: Neděle, 27/03/2011, 23:19 »
Na Canyona pasuje volnoběžka z KTM. Ve Vlašimi mívají jednu na skladě za 1880 Kč. Je to díl číslo 584.40.026.000. Mám ji už dvě sezony. Ty kola možná stačí osoustružit, ale já jsem si je nechal nejdřív tvrdochromovat, a pak brousit. Udělali mi to po známosti za 350 0Kč. Regulerní cena by byla asi dvakrát tolik.

Offline snow-man

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
Re: Volnoběžka shrnutí
« Odpověď #2 kdy: Čtvrtek, 31/03/2011, 13:08 »
Diky za odpoved.
A ta volnobezka (lozisko) z KTM tam pasuje i na origo kolo? ze se nemusi nechat zbrusovat a je to stejny rozmer jako origo lozisko?
cenou 350 0Kč myslis asi 3 500,- ze?
dik.

Offline carl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
Re: Volnoběžka shrnutí
« Odpověď #3 kdy: Středa, 15/06/2011, 00:03 »
nazdarek ,nevite někdo přesný rozměry,na kolik se má zbrousit kola po uprave tvrdochromem,kola byla dost vybehana tak se nemuzu dopcitat








Offline snow-man

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
Re: Volnoběžka shrnutí
« Odpověď #4 kdy: Středa, 15/06/2011, 00:24 »
Zdar, podle mne rozmery obou dvou kol - ten vnitrni velky prumer je : 68,5mm, a ten vnejsi prumer ozubeneho kola 51,7..

Kde jsi vzal tvrdochromovani a za kolik ? A za kolik ti to pak zbrousi? dik Michal.

Offline carl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
Re: Volnoběžka shrnutí
« Odpověď #5 kdy: Středa, 15/06/2011, 13:17 »
dik moc ,cenu zatim jestě nevím ,budu to vědět příští týden ,tvrdochrom dělají v Jilemnici

Offline snow-man

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
Re: Volnoběžka shrnutí
« Odpověď #6 kdy: Středa, 15/06/2011, 13:50 »
hey, ten velky prumer byl mel byt podle me 68,4.. maximalne.. sry, popletl jsem svoje cisla o desetinu..

Offline carl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
Re: Volnoběžka shrnutí
« Odpověď #7 kdy: Středa, 15/06/2011, 22:52 »
snad se dopočítám tak tedy vnitřní 68,4 a vnější 51,7 ?  mám jen jeden pokus na obroušení
,tak to musí vyjít  :)

Offline snow-man

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
Re: Volnoběžka shrnutí
« Odpověď #8 kdy: Čtvrtek, 16/06/2011, 00:09 »
V priloze tohohle postu ti posilam v pdf nakresy, toho co jsem nameril, kdyz jsem vyndal dily z motoru.
Meril jsem elektronickou suplerou na mistech, kde nebylo zadne opotrebovani od volnobezneho loziska...
51,7 a 68,4...

kazdopadne, kdyz mi udelali jenom zbrouseni ploch (na 51,5 a 68,5mm) + jsem dal nove volnobezne lozisko KTM, a vcera to slozil dohromady, tak se starter nezakousne, protaci se a fakt to nefunguje..
je treba tedy ten tvrdochrom, nebo opravu navarovanim (hlavne ale ne firmu WELCOR - tam se mnou Kuchar vyjebal neskutecne), a nebo proste koupit nove dily no...

btw.. pripada mi, ze se KTM lozisko zakousava lepsi v obracene pozici, (jakoby kdyz ho nasadite obracene, a zakousava se do zpetneho chodu motoru), nez kdyz ho date spravne a ma se zakousnout do dopredneho chodu rotoru (= ten samy smer jako smer otaceni kol pri jizde dobredu).. :/

Offline carl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
Re: Volnoběžka shrnutí
« Odpověď #9 kdy: Pátek, 17/06/2011, 00:56 »
dik moc ,ted uz to je jasny ,uvidime za tyden jestli to bude makat  :),kdyz ano muzem to rozjet ve velkym  ;D

Offline BeJza

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re: Volnoběžka shrnutí
« Odpověď #10 kdy: Úterý, 28/06/2011, 22:51 »
čau mám taky tenhle problém s volnoběžkou a musím ji vyměnit tak zháním nejlepší řešení ! nevíte někdo číslo do tý Vlašimi na tu volnoběžku s KTM?

Offline carl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
Re: Volnoběžka shrnutí
« Odpověď #11 kdy: Pondělí, 11/07/2011, 23:50 »
zdarec ,tak jsem se k tomu konečně dosta ,takže tvrdochrom cca 500 Kč ,dvakrát broušení 500 Kč ,nějaký čas a projetá nafta ,takže konečná celková cena cca 3000 kč ,zítra konečně vyjedu   ;D ,maká  to luxusně ,ještě lepe než origo

Offline snow-man

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
Re: Volnoběžka shrnutí
« Odpověď #12 kdy: Pondělí, 11/07/2011, 23:57 »
Hey, takze rozmery 51,7 a 68,4mm s loziskem z KTM teda funguji dobre, ok?

Mas to vyzkouseny jak to startuje a pohoda?

Muzes sem hodit pls kontakt primo na lidi, co ti delali ten tvrdochrom a info, jestli by to neudelali jeste raz, kdyz bych jim poslal ty dily?

dik Michal

Offline carl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
Re: Volnoběžka shrnutí
« Odpověď #13 kdy: Úterý, 12/07/2011, 00:13 »
zdarec ,jeste to nemam namontovany na moto ,ale mam to sezany na stole a zasekne se to na desetinu ,ktm lozisko ok ,akorat jsem tam dal spodek z puvodniho loziska ,musi se to zbrousit pred tvrdochromem a pak po ,mel jsem tam 2 desitky ovalitu v dire ,tvrdochrom jsme dost dobry ,delaji tam i renovace veteranu ,fakt luxus ,a pristup firmy uplne super ,http://www.chromovani-zajic.cz/ ,broušení zvládne dobrý brusič ,mě to dělaly přes známého v Hronově u Náchoda

Offline snow-man

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
Re: Volnoběžka shrnutí
« Odpověď #14 kdy: Úterý, 12/07/2011, 00:29 »
To zni super, dik za info.
jeste pls..co myslis tim spodkem z puvodniho loziska? podlozku? nebo klec? prendaval si kulicky z klece?

Ovalitu si mel na tom kole rotoru? na tom dilu, kde doseda vnitrni prumer ze vnejsku na lozisko?