Autor Téma: Ze soudních luhů a hájů  (Přečteno 5530 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Ze soudních luhů a hájů
« kdy: Středa, 06/02/2008, 15:07 »
Tak se teda podržtě. Někteří z vás ví že jsem v létě 2007 boural. Je to paradox, ale já jako motorkář jsem nešťastnou náhodou autem srazil kluka na motorce. Hasiči, policajti sanitka a zlomená pravá noha. Upozorňuji že nebyl žádný alkohol! Někdo by si řekl banální nehoda, ale bylo z toho pro toho týpka několikaměsíční léčení a pro mě trestní oznámení pro ublížení na zdraví. Moje polehčující okolnost byla (což uznali i policajti na místě), že jsem v té zatáčce toho kluka v podstatě nemohl vidět. Nikdo to se mnou moc neřešil, nebyl žádný soud a včera jsem dostal papír že mám 11 měsíců s podmínkou na 2 roky a k tomu ještě 2 roky bez řidičáku. Rozhodla o tom nějaká ženština kterou jsem nikdy neviděl, v pohodlí své kanceláře na druhé straně republiky. I lidé kteří při nehodě někoho usmrtí dostávají většinou mírnější tresty. Tak marně přemýšlím, jestli jsem v minulém životě té ženské něco udělal, nebo je to tím že jsem jí to neudělal...?
A ještě malý kvíz: Poznáte která fotka je v den nehody a která pár dní po nehodě?
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline taxik

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 154
Re: Ze soudních luhů a hájů
« Odpověď #1 kdy: Středa, 06/02/2008, 17:26 »
Tak to je husty. :o :o :o Tomu fakt nerozumim.

Predpokladam ze se da odvolat.
Suzuki Bandit 600S -> Suzuki SV1000 -> KTM 690 SM -> Husaberg FS 570 -> Yamaha FZ6 Fazer

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Ze soudních luhů a hájů
« Odpověď #2 kdy: Středa, 06/02/2008, 20:04 »
Hmm...doufám, že ta narážka na alkohol byla brána jako vtip  ;D  ;D  ;D Jako hele..co si budeme povídat, je to masakr... Někerý lidi toho zmasakrujou daleko víc, a pak když člověk vidí, ty jejich vytlemený ksichty v televizi, když opouštěj nějakej soud či co...tak by se člověku chtělo blejt!!! Nějakej wocas autobusáckej, zabije šedesát lidí a daj mu dva roky....Gde to jsme...!!!
Já mám s našima úřadama svoje zkušenosti a pánové...až mě příště nějaký čůro na úřadě bude něco vykládat, taxi dám sakra bacha... Fakt se někdy nevyplatí poslouchat cajty či wocasy na úřadech...

Jinak foto jedna je v době nehody a foto dvě je po nehodě... u nás se ty šmejdi cestářský taky flákaj....
Drťka...čéče...přeju faaaakt hooodně štěstí...sám vím jaký to je, jestli ti budu moct bejt nějak nápomocen, tak dej vědět...teda od srpna  ;) Budu na tebe v Japanu maslet a zapálím tam za tebe nějakou svíčku...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ze soudních luhů a hájů
« Odpověď #3 kdy: Pondělí, 11/02/2008, 19:11 »
Drťka držim palce ať ti to dobře dopadne  ;)
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline Mica

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
  • Honda CBF 600 S
Re: Ze soudních luhů a hájů
« Odpověď #4 kdy: Pondělí, 11/02/2008, 19:30 »
Ani se mi nechce věřit co je všechno možné. V každém případě ti přeju ať to nějak zkoulíš. Mimochodem. Budeš dělat držáky na brašny? Nechceš se podělit o svůj nápad, jak na to? Čeká mě to taky a nějak se mi nechce vymýšlet něco co je vymyšlené.  8) 8)
Jezdíval jsem na Cagiva Canyon 500

Offline Choze

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 927
Re: Ze soudních luhů a hájů
« Odpověď #5 kdy: Pondělí, 11/02/2008, 21:21 »
To jsem nějak nepochopil, dostal jsi 11 měsíců a k tomu 2 roky s podmínkou? Jako 2 roky a 11 měsíců podmínku nebo 11 měsíců na tvrdo a 2 roky podmínku? Docela hustý, při tomto verdiktu bych se odvolal, byli jste rekonstruovat nehodu? Když mě srazil týpek, tak jsme tam byli asi 3x. A u soudu jsem nebyl ani jednou (ale soud probíhal). Při takových to tahanicích doporučuju bejt pojištěnej u DAS. Hodně štěstí při odvolání bejku
Yamaha FZ6S-S2 2007  45 200km (Canyon 500 '99 44 400km prodáno duben 2007)

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Ze soudních luhů a hájů
« Odpověď #6 kdy: Čtvrtek, 21/02/2008, 20:27 »
Takže další novinky. Dnes mi přišel z VZP doporučený dopis o tom, že pojišťovna platila náklady na léčení a podle trestního příkazu jsem byl uznán za viníka nehody. "Z tohoto důvodu přikládáme složenku na celkovou částku.... bla bla bla". Páni z pojišťovny sice vědí že jsem dostal trestní příkaz, ale už si neověří jestli došlo k odvolání a pošlou vám slženku na téměř 60.000,-. (mám celých dlouhých 15 dní na zaplacení) Je jim jedno že ten trestní příkaz nikdy nenabyl a ani nenabude právní moci, hlavně když co nejdřív zaplatím... Asi si budou muset ještě chvilku počkat... Takže začíná kolotoč o penězích, pokud se to nějak extra nezmění, tak celkové náklady včetně soudu a právníků se budou pohybovat okolo 300.000,-. Na novou motorku si budu muset asi pár let počkat... :'(  :'(
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Re: Ze soudních luhů a hájů
« Odpověď #7 kdy: Čtvrtek, 21/02/2008, 22:15 »
Ty voe Drtka, ty ti teda davaj. Hmm  :-X
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline Darkness

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 536
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ze soudních luhů a hájů
« Odpověď #8 kdy: Pátek, 22/02/2008, 12:02 »
tak to je masakr
Suzuki DL 650 V-STROM (Týna :) )
bejvalky: Kawasaki ZZR 600, Cagiva Canyon 500, Jawa 350-634, Jawa 350-639, Simson S51 enduro, Gilera skutr

Offline taxik

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 154
Re: Ze soudních luhů a hájů
« Odpověď #9 kdy: Pátek, 22/02/2008, 13:36 »
A radil si se pravnikem ohledne te pojistovny? Oni jsou to svine a podle me muze hrozit, ze na tebe poslou exekutora a nezajima je jestli je ten trest pravomocny. Spis to bude fungovat tak, ze jim budes muset zaplatit a pak to od nich vymahat zpatky.
Suzuki Bandit 600S -> Suzuki SV1000 -> KTM 690 SM -> Husaberg FS 570 -> Yamaha FZ6 Fazer

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Ze soudních luhů a hájů
« Odpověď #10 kdy: Pátek, 22/02/2008, 15:00 »
Jistě že jsem se radil, poslední dobou mi připadá že neděám nic jiného.   ??? Skutečnost je taková, že dokud není nějaké rozhodnutí parvomocné (verdikt soudu, torhodnutí státního zástupce atd...) tak se neplatí nic. Pojišťovně jsem dnes ráno nahlásil že bylo podané odvolání a prý se mám ozvat až budu mít nějaké provomocné rozhodnutí. Pak se teprve bude něco platit. A to se ještě může táhnout pár měsíců. Ale každopádně, kdo z vás jezdí hodně autem, tak čím lepší povinné ručení, tím líp. A když to máte v rámci práce, doporučuju i DASku, protože 3500,- ročně je malinovka proti tomu co budu muset vysypat až bude probíhat soud.
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline Mikusak

  • Honda CBF 1000s
  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 982
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ze soudních luhů a hájů
« Odpověď #11 kdy: Pátek, 22/02/2008, 18:02 »
To je prostě neuvěřitelné, to se snad může stát jen u nás...
A všechno je jinak... Mik.

Offline Mica

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
  • Honda CBF 600 S
Re: Ze soudních luhů a hájů
« Odpověď #12 kdy: Pátek, 22/02/2008, 18:09 »
Nenapadlo by mě, co je všechno možné. Drž se.
Jezdíval jsem na Cagiva Canyon 500

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
Re: Ze soudních luhů a hájů
« Odpověď #13 kdy: Úterý, 26/02/2008, 12:12 »
Ahoj,
tak jsem si to pročet. Podle mého názoru, který jsem se snažil mírně i ověřit na podobném případě, který teprve půjde k soudu, by jsi mohl postupovat následovně:
1)   VZP Ti vystavila složenku za léčebné výlohy (je to zdravotní pojišťovna a má na to plné právo)
2)  U nějaké pojišťovny platíš povinné ručení - to je na škody, které jsi způsobil provozem vozidla (tedy i škody na zdraví), bývá do výše 60 mil.Kč a více (to i na babettu). Pročti si dobře smlouvu a zajdi s tou složenkou na svoji pojišťovnu
3) Zpravidla se tam dost kroutí a hledají něco, aby to hradit nemuseli
(to je ten podobný případ, o kterém jsem mluvil výše a soud se povleče - ale tam jde o výrazně vysokou sumu).
4) VZP má právo na náhradu výdajů - oznam jim tedy, že jsi to předal nebo předáš své pojišťovně k úhradě z povinného ručení nebo že to nemáš hradit ty, ale ta pojišťovna - to je může na chvíli zaměstnat
5) V nejhorším případě tyto peníze budeš muset dříve či později zaplatit a začneš se soudit s pojišťovnou. O bonus jsi tak jako tak přišel a v databázi pojištěnců už máš nehodu zaznamenanou, asi není co ztratit.

Je to celé jen nápad, ale mohlo by to zafungovat.

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ze soudních luhů a hájů
« Odpověď #14 kdy: Úterý, 26/02/2008, 17:16 »
Nebo se tady na to vyser..... zdrhi nekam na jih usad se tam se starou a hezky si tam zij a mi bude mit aspon kam jezdit na cagiva na sraz.
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.