Autor Téma: Nehody motorkářů  (Přečteno 5784 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Mica

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
  • Honda CBF 600 S
Nehody motorkářů
« kdy: Neděle, 25/05/2008, 20:26 »
Tak jsem docela otrávenej. Mrknu na net a ze všech stran na mě útočí titulky článků o smrtelných nehodách motorkářů. Jenom za tento víkend 5 mrtvých. Na motorce je to fakt čím dál víc vo hubu, tak dávejte bacha.
Jezdíval jsem na Cagiva Canyon 500

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #1 kdy: Neděle, 25/05/2008, 21:35 »
no a nejuzasnejsi sou k takovej clankum diskuze.... to se che az cloveku blej jaky sou ty cesi ( samozdrejem ne vsichni) s odpustenim svine. Ale je to jen o toleranci. TEd sem prije z franci tam je motorek snad tolik co aut a soutam vsichni relativne v klidu.
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #2 kdy: Pondělí, 26/05/2008, 00:56 »
Já včera tankoval a u pumpy mi tam nějakech chápek myslim že v dobrym povídá jak jsme připravený na sezonu že je to na motorce nebezpečný,tak jsem odpověděl že připravený jsme ale že jsou blázni co zbytečně ryskují na motorce ale i těch za volantem a těch je podstatně víc jen se nesmí někde potkat to většinou prohráváme
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #3 kdy: Pondělí, 26/05/2008, 01:07 »
Ještě k těm nehodám v sobotu jsem se jel podívat do Poříčí n/Sáz. na motocros jezdili tam 4kolky,sajdkáry a špunti na 50 a 60tkách tam jsou někteří blázni a bohužel tam pro jednoho ze sajdky musel bejt vrtulník když vypadnul a dvá ho přejeli to ti potom běží mráz po zádech když to máš takhle naživo fotky ze závodů jsou tady jestli se chcete někdo kouknout http://pigicz.rajce.idnes.cz/24.5_08_Porici_motocros/
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #4 kdy: Pondělí, 26/05/2008, 07:24 »
Všude v televizi, tisku a rádiu se stále propírá jak umírají a mrzačí se motorkáři, ale statistický poměr vůči ostatním nehodám a úmrtím nikdo nezveřejní!!!!!

Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #5 kdy: Pondělí, 26/05/2008, 07:39 »
Přesně tohle jsem měl namysli v porovnání s nehodovostí aut to podle mě bude velikej rozdíl  docela by byla zajímavá statistika v kolika případech za srážku s autem může motorkář a kolikrát tam někdo motorkáři vjel
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #6 kdy: Pondělí, 26/05/2008, 08:16 »
Hele, jako nejak statisticky to brat nejde. To je veda nahovno.

Proste je to hlavne o predvidani, odhadu a rychlosti! Libuse by byla asi dobra ridicka.

Dnes uz toho jezdi tolik, ze me to pomalu prestava bavit. Provoz je po celej den stejne hustej.

A ze nekdo nekomu nekam vjede. Napr. zkuste si jet do Hradce Kralove a asi to je nejen tam. Kdyz budete na svetlech cekat ja tydyti na zelenou a hned vyrazite, tak je skoro jisty, ze vas nekdo sejme. Protoze jizda na cervenou je tam asi nakej adrenalinovej sport. Nebo to maj blbe nastaveny, ale to asi tezko. A je vice podobnych situaci.
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline taxik

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 154
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #7 kdy: Pondělí, 26/05/2008, 09:25 »
Přesně tohle jsem měl namysli v porovnání s nehodovostí aut to podle mě bude velikej rozdíl  docela by byla zajímavá statistika v kolika případech za srážku s autem může motorkář a kolikrát tam někdo motorkáři vjel

Na jare byla statistika vysilana na Radiozurnalu, mozna by si to jeste nasel v historii na netu. Obecne zavinenych nehod auto vs. motorka je 50:50. V kubaturach nad 600 ccm zavini oproti autu nehodu v 70% motorkar.

Nejvetsi problem je ale to, ze cca. kazda dvacata nehoda motorkare je smrtelna.

(Tyto statistiky vseobecne berte trochu s rezervou. Obcas se prikrasluji a obcas nejsou presne.)
Suzuki Bandit 600S -> Suzuki SV1000 -> KTM 690 SM -> Husaberg FS 570 -> Yamaha FZ6 Fazer

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #8 kdy: Pondělí, 26/05/2008, 12:20 »
No hoši, co jsem tak projel svět a že jsem už na pár světadílech byl, snad jenom s vyjímkou Jižní Emeriky a Antarkidy tak vám řeknu jedno. Nemůžeme se porovnávat s někým, kde snad 85% vozidel jezdí po dálnicích. U nás není dost dobrá dálniční síť, kam by se převedla "těžká" internacionální doprava a tím by se zprůchodnily tahy, který nejsou na dnešní dopravu stavěný. Dokaď se tímhle tím nikdo zabejvat nebude, tak to tady bude furt stejný... Potom k tomu přičtě te někdy až moc velkou sebedůvěru řidiče na dvou kolech i některých autařů a máte to. Osobně si myslim, že 95% kluků,který na silnicích zařvou si za to můžou ze svojí blbosti sami... Takový to oblepování značek atd. se snad nikde jinde nevidí... Nevim, ale i to svědčí o tom kdo na motorkách jezdí, taxe potom nedivme, že nám to tam někdo pošle..
Jsem sice taky člověk co jezdí na motorce, ale taky jezdím s náklaďákem, traktorem, kombajnem autem a já nevím s čím ještě, ale když to člověk někdy pozoruje z vejšky, tak jde někdy o individuální vymaštěnost řidičů na dvou kolech...

 ;)
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #9 kdy: Pondělí, 26/05/2008, 14:08 »
Jak rek myslim Churchil : Jedina statistika ktere verim je ta , kterou jsem sam sfalsoval....
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #10 kdy: Pondělí, 26/05/2008, 18:10 »
No řeknu vám že je to na našich silnicích čím dál horší :-\ , třeba když jsme jeli do německa tak tam jsou ty řidiči mnohem ohleduplnější oproti česku. Řekl bych že nejhorší jsou mladí kluci (18) který na motorce moc nenajezdily a když si udělaj papíry tak tatínek koupí motorku která má v papírech 25kw ale popravde je plně otevřená, ale tohle ještě neni to nejhorší ale když si chtěj něco dokázat a jezdej jak prasata tak to je v pr.... . Neberte si to nikdo osobně neni to proti nikomu mířený je to jen můj názor. S pozdarvem Jenda
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #11 kdy: Pondělí, 26/05/2008, 18:26 »
Jak již někteří věděj, nastoupil jsem před nedávnem na kamion a moje první poznatky z tohoto pohledu jsou dost špatné!! Všeobecně je nedodržována jakákoli předepsaná rychlost, než já těch 43 tun rozhejbu z křižovatky, už někdo brzdí troubí a gestikuluje něco nehezkého a to bylo vždy něco o čtyřech kolech a stihli to a to bojimbojim až nedej bože poletí někdo na máši!!!
Začínám sám přehodnocovat svůj způsob ježdění na máši, protože když dám ruku na srdce, nejezdím pokaždé tak, abych to v kritické situaci zvládl!!!  ;) ;) ;)
Někdy v únoru tohoto roku, řekli že za rok 2007 zahynulo celkem 123 lidí na motocyklu což si myslím v přepočtu na sezoní měsíce nemůže činit 50 : 50% vůči autům, ale nižším poměrem.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline Boris

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 535
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #12 kdy: Pondělí, 26/05/2008, 21:54 »
Znám tatínka co koupil k 18 narozeninám motku (25kw v papírech ale realita jiná) a klučina byl za 3 měsíce na onom světě.
Pak následoval rozvod, maminka to nezvládla ...

Každej kdo natočí více jak 30 000 km za rok má na ježdění asi trošku jinej pohled.... rozhodně na našich silnicích provoz houstne neúměrně a pak každá chybička znamená větší pravděpodobnost havárie.

V Německu si všimnete i toho, že se tam docela dodržujou předpisy a taky to jde a mnohem svižněji než u nás...
BMW F650 CS '04

Offline taxik

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 154
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #13 kdy: Pondělí, 26/05/2008, 22:01 »
...řekli že za rok 2007 zahynulo celkem 123 lidí na motocyklu což si myslím v přepočtu na sezoní měsíce nemůže činit 50 : 50% vůči autům, ale nižším poměrem.

Tech 50 na 50 jsem myslel tak, ze pul nehod zavini motorkar a pul autak.

Dneska me docela nastvala reportaz na prime o vikendovych havarkach. Mluvili o motorkarich, jako o vrazich, kteri se svou masinou leti jako nerizena strela a zabiji kolemjedouci a kolemjdouci. Lidi kteri nemaji motorkare radi budou jeste agresivnejsi.

Ono je fakt tezke soudit vinu. Treba vcerejsi havarka kluka s holkou. Kdyz jedes o dost rychleji nez mas, tak to zkratka protijedouci auto neodhadne, protoze spoleha na to, ze pojede pomaleji.
Suzuki Bandit 600S -> Suzuki SV1000 -> KTM 690 SM -> Husaberg FS 570 -> Yamaha FZ6 Fazer

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #14 kdy: Pondělí, 26/05/2008, 22:09 »
To je pravda je opravdu těžký odhadnout jakou rychlostí se motorka blíží,a co mě už se mockrát stalo když jsem jel autem že kouknu doleva nic kouknu doprava nic začnu se rozjíždět a znovu kontroluju směry a odněkud profrčí motorka tak že to musim zašlápnout
« Poslední změna: Pondělí, 26/05/2008, 22:10 od Pigi »
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !