Autor Téma: Osoba blízká aneb já to auto fakt neřídil a ta fotka je určitě fotomontáž :-)  (Přečteno 1756 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Spider

  • Sponzor CC 2013
  • Pokročilý
  • *****
  • Příspěvků: 90
  • Pohlaví: Mužské
  • Honda Varadero XL1000
Přátelé a kamarádi,
zabrousil jsem do nějakého starého tématu, kde se diskutovalo o této problematice a jak to mají měšťáci a jak PČR. Pokud jsem to ve sbírce zákonů našel správně, mělo by to být takto (případně mě může nějaký soudruh strážník opravit:

zákon o policii ČR 273/2008 Sb. - §61 odst. 3)
Podání vysvětlení nesmí být od osoby požadováno, pokud by tím porušila zákonem stanovenou nebo státem uznanou povinnost mlčenlivosti, ledaže by byla této povinnosti příslušným orgánem nebo tím, v jehož zájmu tuto povinnost má, zproštěna. Osoba může vysvětlení odepřít pouze, pokud by jím sobě nebo osobě blízké způsobila nebezpečí trestního stíhání nebo nebezpečí postihu za správní delikt.

zákon o obecní policii 553/1991 Sb. - §11 odst. 4)
Vysvětlení může odepřít pouze osoba, která by jím sobě, svému příbuznému v pokolení přímém, svému sourozenci, osvojiteli, osvojenci, manželu nebo druhu anebo jiným osobám v poměru rodinném nebo obdobném, jejichž újmu by právem pociťovala jako vlastní, způsobila nebezpečí trestního stíhání nebo nebezpečí postihu za přestupek.

Offline Darkness

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 536
  • Pohlaví: Mužské
Jojo kouzelné "...pokud by jím sobě..." :)
Suzuki DL 650 V-STROM (Týna :) )
bejvalky: Kawasaki ZZR 600, Cagiva Canyon 500, Jawa 350-634, Jawa 350-639, Simson S51 enduro, Gilera skutr

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
já bych použil kouselnou formulaci "NASRAT"  ;D ;D ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Spider

  • Sponzor CC 2013
  • Pokročilý
  • *****
  • Příspěvků: 90
  • Pohlaví: Mužské
  • Honda Varadero XL1000
Jojo kouzelné "...pokud by jím sobě..." :)
Taková formulace by mohla být třeba i u zákona o zbraních, nebo něčem takovém......zastřelíš nepřizpůsobivého občana (nečecha), nebo raději možná dva až tři a odmítneš podat vysvětlení, neboť bys jím sobě způsobil nebezpečí trestního stíhání :-D

Offline Lukas

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
Našel jsi to správně.
Jinak od srpna nebo září, ted přesně nevím je platná nová novela zákona o ..., městská policie už nemusí používat při měření rychlosti cedule začátek a konec měření.
Je to schválené a podepsané od Klause, takže bacha na to