Autor Téma: canyon 500 nejde jiskra  (Přečteno 7296 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline kawanava

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
canyon 500 nejde jiskra
« kdy: Úterý, 24/04/2007, 22:27 »
Čaute mám tento problém-nejde mi po zimě nastartovat bike(potvůrka jedna) ZJIŠTĚNÍ.::nejde jiskra -
svíčka ok,indučka ok,nějaký signál z CDI leze i když nedefinovatelný(měřeno digitálním měřákem)tudíž jen odhaduji,že po stlačení startéru se něco ze signálem děje.Po přečtení tohoto fora rok nazpět jsem došel k názoru,že cdi na těchto strojích dost odchází::i alternativní zdroj ND za 4tis oproti orginálu za 7 tis jsem našel.ALE JE TADY JISTOTA ŽE JE TO ZÁVADOU CDI??Umí to někdo změřit?? nebo zapůjčit s jiné motorky?? Jsem ze severní moravy Ostrava .Kdyby měl někdo chut mi pomoci rád dojedu pro radu nebo na zkoušku  dikýýý

Offline Bergr

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 229
Re: canyon 500 nejde jiskra
« Odpověď #1 kdy: Středa, 25/04/2007, 07:17 »
Zkus ještě změřit kabel od indučky a měl by mít nějaké kiloohmy a taky fajfku , může být po zimě zoxidovaná. Projít kontakty (svorkovnice) a vyčistit. CDI to může dělat samo taky, ale to je poslední možnost.
Suzuki V Strom DL 1000

Offline jirka1

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 82
Re: canyon 500 nejde jiskra
« Odpověď #2 kdy: Středa, 25/04/2007, 07:17 »
Taky mi to házelo malou jiskru a měnil jsem řídící jednotku
Cagiva Canyon 500

Offline kawanava

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
Re: canyon 500 nejde jiskra
« Odpověď #3 kdy: Čtvrtek, 26/04/2007, 05:43 »
Bergr kabel i indučka odzkoušena  je OK.Asi zůstává jen to CDIčko-nevíte tedy kde nejlevněji?našel jsem i nějaký universál od IGNITECHU-nemáte ho někdo??(zkušenosti s ním? ceny?

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
Re: canyon 500 nejde jiskra
« Odpověď #4 kdy: Čtvrtek, 26/04/2007, 08:03 »
Ten IGNITECH mám už asi 30 tis km a je naprosto bez problémů. Krabička pod sedlem je ale o něco větší, takže jen musíš dořešit její připevnění - mě to v servisu jen přilepily a při těch vibracích to dlouho nevydrželo. Uřezal jsem proto kousek pásoviny, navrtal do něj dvě dírky na šroby a přitáhl to přes něj. Krabička vlastně sedí na plastovém krytu airboxu a tak se to dá zespod velmi dobře prošroubovat.

Offline kawanava

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
Re: canyon 500 nejde jiskra
« Odpověď #5 kdy: Čtvrtek, 26/04/2007, 21:12 »
Ahoj  a za kolik jsi ho koupil?

Offline jirka1

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 82
Re: canyon 500 nejde jiskra
« Odpověď #6 kdy: Pátek, 27/04/2007, 17:40 »
 ;) ;) :D Tady máš jejich stránky www.ign­itech.­cz  snad ti to pomůže.mě to dělali v servisu ,tady je ma něj odkaz a jezdí to bez problémů  , Název : Dolamoto - Dokonal Vladislav
Adresa : Štěpánov 25
Obec : Přelouč
PSČ : 53501
Region : Pardubický kraj
Země : Česká republika
Telefon : 466 953 750, 602 100 889
Fax : 466 953 750

Naše nabídka : Opravy, servis, prodej. Rovnání rámů, vidlic a kol. Svařovnání titanu, nerezu, hliníku a plastů. Stavby a úpravy. Kitování. Rozšiřovnání kol. Úpravy street. Prodej doplňků a příslušenství. Pneuservis.

Zastoupené značky : Suzuki, Cagiva

  SPARKER DC-CDI
Kapacitní zapalování pro motocykly napájené z palubní sítě.


Zapalování SPARKER DC-CDI je kapacitní zapalování s otáčkovou regulací předstihu napájené z palubní sítě 12 V (DC-CDI). CDI zapalování napájené z magnetové cívky alternátoru bývá použito u většiny jednoválcových silničních motocyklů. Tato cívka ovšem bývá často poškozena a její opravy ve většině případů nevedou ke kýženému cíli. Proto nabízíme pro motocykly které jsou vybaveny akumulátorem zapalování SPARKER DC-CDI. Zapalování SPARKER DC-CDI se vyrábí v mnoha verzích pro jednotlivé druhy motocyklů. Je možno ho snadno namontovat na prakticky jakýkoli jednoválcový karburátorový motocykl s pevným palubním napětím 12 V. Jako příklad lze uvést motocykly DR, XT, XL, KLR……. Pokud snímací systém zákazníkova motocyklu neodpovídá v současné době vyráběným verzím zapalování SPARKER DC-CDI, je možno ho v krátké době (max. několik dní) zařadit do našeho výrobního programu.
Zapalování SPARKER DC-CDI může být vybaveno blokovacím vstupem pro připojení bočního stojánku, otáčkoměrným výstupem a spínačem benzínové pumpy. Na požádání je možno do software zapalování implementovat omezovač otáček. Zapalování je zalito zalévací hmotou v plastové krabičce s se svazkem vstupních a výstupních vodičů opatřenými konektory. Součástí dodávky jsou protikusy konektorů. Krabička je opatřena dvěmi křidélky s otvory pro montáž na motocykl.
Cena: 3400,- Kč.
Nabízíme odbornou montáž v našem servise. Pro zájemce o vlastní montáž máme připraveny podrobné montážní návody.


IGNITECH s.r.o.
Českobratrská 84
535 01 PŘELOUČ
IČO: 25988361
DIČ: CZ25988361
tel.: 466953084, 602411652, 602558657
E-mail: ignitech@ignitech.cz

 
--------------------------------------------------------------------------------
Naši partneři v Čechách:
RF motoservis Radek Frank (Holubice, okres Vyškov) tel.: 603801463, www.rf-motoservis.cz
Jiří Grech, (Medlov, Kroměříž) tel.: 608748916, www.motorbike.wz.cz
MotoMax Martin Kučera (Dolní Břežany, Praha) tel.: 603454667, www.motomax.prodejce.cz
 
Cagiva Canyon 500

Offline muscus

  • Bandit 650 K8, Canyon 500 r.v. 00
  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Pohlaví: Mužské
Re: canyon 500 nejde jiskra
« Odpověď #7 kdy: Úterý, 01/05/2007, 11:42 »
Jirko díky za tento příspěvek.Je to jak načasované. V sobotu jsem jel s mým canyonem a nejednou přestal fungovat otáčkoměr ,za pár sekund i palivoměr a v zápětí motor udělal škyt škyt a stál jsem.Nevím proč ,ale spálila se pravá pojistka.Vymněnil jsem ji a prozatím jezdím dál.Ještě jsem nepřišel na to čím to mohlo být.Setkali jste se už někdo s touto poruchou.    Díky

Offline kawanava

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
Re: canyon 500 nejde jiskra
« Odpověď #8 kdy: Úterý, 01/05/2007, 12:09 »
Ahoj no sic nevím jestli ti s toho něco pomůže,ale pojistky ---já tam měl od novotí 15A a manuále jsem se dočetl,že tam mají být 25 A  tak po spálení té 15 ti A jsem tam dal 25ku a je klid.....jedna ted nevím jestli pravá nebo levá je na světla ,budíky dobíjení a ta druhá na startér tedy více či méně na starterové relé pod sedlem vedle CDI.Kdyby jsi chtěl schéma elektriky pisni -pošlu,Jura

Offline muscus

  • Bandit 650 K8, Canyon 500 r.v. 00
  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Pohlaví: Mužské
Re: canyon 500 nejde jiskra
« Odpověď #9 kdy: Čtvrtek, 03/05/2007, 08:57 »
El.schéma mám tak se do něj konečně kouknu.Je pravda ,že ve výrobě tam dávají 15 A  pojistky.Jdu studovat to schéma co na kterou pojistku je připojené. Dík Tak jsem vytáhl origoš manuál a zjistil ,že Italové mají v tom pěkný binec.V el. schématu je pojistka 15A,ale   v manuálu je 25A pojistka.Pes aby se tom vyznal,co se správně.Zlatá střední cesta ,asi tam dám  20A.
« Poslední změna: Pátek, 04/05/2007, 10:48 od muscus pavel »

Offline kawanava

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
Re: canyon 500 nejde jiskra
« Odpověď #10 kdy: Středa, 16/05/2007, 20:53 »
Tak jen pro ty,které zajímá co a jak.Takže po ;podrobném měření signálu ;do a s CDI,jsem usoudil že je v háji to CDI rysknul ;jsem to tedy a obědnal ;od vámi avizovaného IGNITECHU a musím říct že max spokojenost!! Jednotku ;jsem měl ;za dva dny doma.Konektory pasovaly jako ;origo jen jeden se musel natáhnout nový na + ; po ;klíčku (pohoda) cena včetně poštovného 3500kč.Motorka tedy zas jede a spokojenost.
Tak díky i vám za pomoc.

Hurikan

  • Host
Re: canyon 500 nejde jiskra
« Odpověď #11 kdy: Středa, 27/02/2008, 20:44 »
ahoj panove... tak mam asi ten samy problem co zde popisujete ale nez neco objednam tak sem radsi napisu muj dotaz......po zimne sem daval baterku do canyona.. a jaksi sem zapomel na minus zapojit kostru.. cehoz sem si nevsiml.. zapojil sem jen ten slaby minusovy drat co vede dozadu ke svetlu do takovy krabicky....a samo ze to ani nestartovalo... jen cvakalo rele... tak sem propojil drat na kostru a hned zacal startovat... nj.. jenze kdyz sem nasel tu upadlou kostru tak sem zjistil ze mi to nedava jiskru.. tak sem se dal do mereni a pri trose steti lezlo z civky cca 30V strid. a do civky kdyz sem to potom meril tak snad jen 5V strid....takze co sem se zde docetl tak by mi mohlp odejit CDI na zaklade nepripojene kostry??? popripade zkousel to nekdo rozdelat??nejak se do toho musi dat dostat prece....   jinak vse ostatni funguje.....za jakoukoliv radu budu rad...:)

Offline daveky

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
Re: canyon 500 nejde jiskra
« Odpověď #12 kdy: Středa, 27/02/2008, 21:28 »
Kdyby někdo z vás měl tu CDI vadnou a chtěl ji zahodit tak mě ji prosím pošlete. Díky 604817408  Beru i vadný startér, který vám je k ničemu a chcete ho vyhodit.

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: canyon 500 nejde jiskra
« Odpověď #13 kdy: Čtvrtek, 28/02/2008, 16:06 »
Nevím jak u Canyonu(myslím že Kokusan)ale zkoušel jsem rozdělat Denso ze své KLR.Celá krabička je zalitá zalévací hmotou speciálně vyvinutou pro tyto aplikace-znemožnit reprodukci(okopírování).Mě se sice podařilo hmotu odstranit,obnažit celý tištěný spoj,nakreslit schema,ale vše bylo k ničemu,neb hlavní součástka je "šváb" s označením,které se naprosto nedá koupit.Z toho plyne,že tyhle šváby(integrované obvody) jsou vyráběny na zakázku a nedají se nikde sehnat.Takže veškerá práce k ničemu...Tak jsem koupil Ignitech,a bylo po problémech...
K tomu měření:Prakticky všechny ostatní součástky zapalování se dají změřit.Budící cívky,snímače,indučka,to vše jen vinutí,které má daný odpor.V každém dobrém manuálu jsou tyto hodnoty uvedeny včetně způsobu měření.Takže pokud naměříš správné hodnoty u zbytku zapalovací soustavy,všechny přípojné body k CDI jsou v pořádku,tak je to problém CDI.Ještě to může být problém(porucha) blokování-stojánek,neutrál,poruchy přepínače na řidítkách.I tam je třeba prověřit funkci. 

Hurikan

  • Host
Re: canyon 500 nejde jiskra
« Odpověď #14 kdy: Čtvrtek, 28/02/2008, 21:42 »
tak tedy sem to dnes rozdelal.. jak pises cely je to zality...... tak sem to tak cca 4hodiny kuchal.... cely sem to nebyl schopen "odgumovat" ale z jedne strany sou velke soucastky.. kondenzatory odpory a jeste nejaky tranzistor... ---spodni strana tistaku..... a z druhe strany.. kterou   sem k me smule rozdelal jako druhou sou soucastky smd... a jak sem oddelal plastovej kryt... spise sem ho musel v ramci moznosti rozlamat tak na me vykoukla smd dioda rozlomena na pul.. bylo hned jasne kde je problem..... jenze zadnej napis nic..... a jelikoz sem nevedel na jaky napeti je atd..... tak sem tam soupnul klasickou diodu na 1000V teda "naprasil"sem ji tam.. a hle zaclo to fungovat... beru to jako takovou nouzovku.... vlastne tet mam tistak bez krabicky...ale chodi to..tak sem tu diodu zalil lepidlem z tavny pistole a uvidime jak dlouho to vydrzi mam to i nafoceny kdyby mel nekdo zajem.....se podivat jak to vypada...jinak jak sem predpokladal jednu vec opravim a druha se po**** tak se mi zacal preplavovat karbec.. takze pujde ven.....:(