Autor Téma: Spotřeba paliva Cagiva Canyon 500  (Přečteno 17657 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: spotřeba paliva
« Odpověď #15 kdy: Středa, 03/10/2007, 20:44 »
No možná na tom něco bude-protože vždy když to nastartuju, nechám chvíli běžet na volnoběh a pak si jen tak lehce protůruju plynem-prostě jen tak hn hn hn :D -tak mě to kouří jako starý kamna na dřevo, co mám na zahradě! Prostě černý saze. A pak se to o něco zlepší-a olej to nepapá. Takže to vypadá-že když se provrtaj přepážky, že to bude lepší? To se mě moc nezdá? To jako, že nebude tak zasranej výfuk a ty spaliny vyjdou bez většího odporu ven? Tak teď to nechápu. To by mělo přece spotřebu ještě zvýšit, nebo ne?!

Paradoxem je, že to provrtání na spotřebu nemělo vliv, možná snad trochu málo opačný!!
Jak je má zkušenost z dvoutaktů,tak tam jakákoli úprava na výfucích zvyšovala spotřebu, protože nedocházelo k dohoření paliva a to odcházelo do výfuku!!
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: spotřeba paliva
« Odpověď #16 kdy: Středa, 03/10/2007, 20:50 »
...Pri predpisovym nastaveni (tusim) 2+1/4 otacky mi zere oklolo 6.3
Kdyz obohatim (nevim presne o kolik cca 1/3) tak jsem na tech zminovanejch 5.7
Zni to jako nesmysl??
Paradox?....
Sroub bohatosti si doathl nebo povolil?
Povolit znamena obohatit, a dotahnout ochudit.

2drtic: Zkus prehodit karbce z jedne na druhou a melo by se to obratit. Na smes ma velky vliv rozmer a stav
vsech vzdusniku a trysek + stav membrany, no proste cely karbec :-)

To se mě zamlouvá, to by se fakt mělo ukázat!!
Letos tvou radu asi již neodzkouším, ale na jaře to zkusím a dám vědět!!
Porovnám i hodnoty trysek a stav obou karbeců!?!?
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: spotřeba paliva
« Odpověď #17 kdy: Pondělí, 08/10/2007, 13:05 »
fšechno je to 500!!! Myslim teda u Drtiče...

Nevim jak jsem měl poštělovanýho Canyona já, ale při mojim stylu jízdy (gdo mě znaj, tak věděj jak jezdim) mě baštil 5,5... víc ne... a to bez laďáku... po instalaci jinýho vejfucku mě spotřeba spadla cca o 0,4-0,5 litru na sto... všechno uvádim jízdu ve dvou... tak nějak v horním rozsahu otáčkovýho rozpětí... v karburátoru jsem se nigdy nevrtal, páč tomu nerozumim... ale jedno vim jistě... jaxi pamatuju, tak to bylo v manuálu docela dobře popsaný... co a jak nastavit...
Prostě si myslim, že když se motor oddusí, tak to pak líp spaluje... je to to samý jako když na moje xtčko dám tlumivku, která prostě zadekluje vejfuck... potom to hůř jede a víc to žere...
Hayabusa 1,3 MPi

doomik

  • Host
Re: spotřeba paliva
« Odpověď #18 kdy: Úterý, 09/10/2007, 08:12 »
2godzi: kdyz si dal jiny vyfuk (pruchozi) nezhorsil se ti tah v nizkych otackach, i kdyz jak pises si to honil
porad ve vysokych???

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: spotřeba paliva
« Odpověď #19 kdy: Úterý, 09/10/2007, 11:47 »
hmmm.... copak Canyon někdy táhne ???  ;D  ;D  ;D
ne čoveče... táhlo to všude líp... a ochotnějc to šlo do otáček... Já furt nevim, co tady špekulujete... diť to máte jako když se nadechuješ a vydechuješ brčkem nebo normálně... taky se ti bez brčka dejchá líp ne??? stačí jenom poštelovat karbec a je to f cajku ne... ;)
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: spotřeba paliva
« Odpověď #20 kdy: Úterý, 09/10/2007, 15:56 »
Tak jak píše Godzi-Pokud je úprava(zprůchodnění) výfuku spojena s patřičnými úpravami na straně sání,je to VŽDY lepší.Pověry v tomto ohledu jsou jen přežitky z dob ladění pincků-u dvoutaktu je to trochu větší věda...

doomik

  • Host
Re: spotřeba paliva
« Odpověď #21 kdy: Středa, 10/10/2007, 06:55 »
No nevim jestli jsou to jen povery. Kdyz jsem u auta vyhodil kat a dal tam trubku tak byl vyfuk taky
pruchodnejsi, ale auto do kopecka kde jezdivalo na 5ku jelo tak akorat na 3ku, ale zase ve vyssich otackach
slo lip. Nejsem sam kdo se zmini o protitlaku, ktery umyslne zpomaluje vyplach valcu v nizsich otackach, proto
se ptam. Nemam na mysli pincka to by mne nenapadlo.
Neni to jen subjektivni dojem, lepsi zvuk, lepsi tah :-)
Samoze, pokud upravis sani tak by to melo jet lip, ale taky vic papkat ne?

Offline Pastell

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 494
  • Pohlaví: Mužské
  • Ducati S2R 1000
Re: spotřeba paliva
« Odpověď #22 kdy: Středa, 10/10/2007, 08:44 »
Když se podivate na motorky MotoGP tak vsichni krome Yamahy maji rulu bez tlumiče.Ale s tema protitlakama je to pravda.Pomoci tech vyfuku se motorka ladi jak na ktery okruh.A taky je jasne,že zavodni auto neprojde emisni kontrolou,takze je ten výfuk vykuchany co nejvíc.
ho visto,ho preso,comperare ... per amore ...Ducati

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: spotřeba paliva
« Odpověď #23 kdy: Středa, 10/10/2007, 10:30 »
Hmmm Pastel... čéče... koukej se pořádně... Yamaha má sice malinkatej tlumič, ale ten spočívá pouze v jakém si omotání vaty okolo koncovky výfuku, jinak je ta taky jen "roura"... ale to jen tak pro pořádek...
Jinak já furt nevim co tady v týhle debatě jde... Je asi každýmu jasný, že když se na motorku dá nějakej jinej vejfuck, tak se ve většině případů musí i poštelovat karburátor... pokud to není stříkačka či nevim co...
Pokud jde o spotřebu, tak když je motor dobře seřízenej, tak žere míň než motor rozštelovanej... To je jasný...doufám ne???
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: spotřeba paliva
« Odpověď #24 kdy: Středa, 10/10/2007, 21:44 »
A právě pro to dávají renomované firmy ke svým výfukům čipy.Protože jak jsem psal:Ve většině případů musí jít souběžně i úprava na straně "krmení".A u auta je to vůbec markantní,uvědom si,že ty potvory žerou skoro tolik co ty mašiny...a mají trojnásobný obsah.Proto jsou tak citlivé na tyhle zásahy.
Lehký přetlak je samozřejmě na nízké otáčky lepší.Ale dnešní výfuky jsou tak udušené,že to pomůže i spodku.Tohle už mám za sebou,na jaře jsem si cca 2 měsíce hrál s konfigurací výfuku,než jsem našel přijatelný kompromis mezi hlučností a průběhem výkonu.A mužu napsat,že spodek jsem měl pocitově o sto procent lepší.Ale vždy platí "odcaď pocaď ".

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: spotřeba paliva
« Odpověď #25 kdy: Čtvrtek, 11/10/2007, 10:08 »
Hmmmm.... nevim teda jaký čipy máš na mysli, kámoš si koupil Akrapa a že by mu tam k tomu něco přidali... to nevim... a navíc... jak chceš dát nějakej chip na motorku s karburátorem... Nevim no....Já si furt myslim, že je to jenom otázka prachů... člověk si dovolí to, na co má... Já osobně každou motorku co jsem gdy měl překopám k obrazu svému... Pak při následným prodeji vždycky pláču nad tím, že jsem do toho vrazil takovejch šušní a na ceně to nepřidá... tak nevim... něgdy je asi lepší tam nechat originál věci a jenom prostě projezdit ty prašule, který by se musely dát do úprav...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Marianos

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 66
Re: Spotřeba paliva Cagiva Canyon 500
« Odpověď #26 kdy: Úterý, 16/10/2007, 20:35 »
Ahoj všichni, já mám na svém Caňourovi spotřebu si myslím dost velkou.  :P A to v rozmezí 5,5L do 8L, podle toho kde jezdím. Většinou po polních cestách je to kolem 8L, tomu se moc nedivím, žere i trávu všude kolem. Ale po cestě sólo jako slušňák se nedostanu pod 5,5L na 100km.
Slyšel jsem o úpravě, a to výměna hlavní trysky asi za menší, co si o tom myslíte ? Může to mít vliv na spotřebu ?  ???
A co provrtat výfuky, pomohlo by to opravdu ?
« Poslední změna: Úterý, 16/10/2007, 20:39 od Marianos »
Canyon 500 r.99 18.000 km

Offline Choze

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 927
Re: Spotřeba paliva Cagiva Canyon 500
« Odpověď #27 kdy: Pátek, 16/11/2007, 14:14 »
Já na tom byl stejně, minminum mi brala 4,81L, ale běžně jsem jezdil kolem 6-6,5L, a kdy ž jako čuně, tak 7,5L. Neřeš to
Yamaha FZ6S-S2 2007  45 200km (Canyon 500 '99 44 400km prodáno duben 2007)

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Spotřeba paliva Cagiva Canyon 500
« Odpověď #28 kdy: Pátek, 16/11/2007, 14:17 »
hele.. co takhle tam narwat motor 1,9 tdi pd???
 ;D   ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Choze

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 927
Re: Spotřeba paliva Cagiva Canyon 500
« Odpověď #29 kdy: Pátek, 16/11/2007, 14:19 »
To taky není špatnej nápad  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Yamaha FZ6S-S2 2007  45 200km (Canyon 500 '99 44 400km prodáno duben 2007)