Autor Téma: Poradí někdo? ???  (Přečteno 10279 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline BARI

  • Cagiva Canyon 500
  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • Pohlaví: Mužské
  • Fichtl,Simson,Dandy50,Jawa 175,250,350...Canyon500
Poradí někdo? ???
« kdy: Pátek, 09/05/2008, 19:53 »
Zdar lidi,potřebuju poradit,kaňourek nechce startovat,při el.startování se točí nepravidelně a po chvilce se točí naprázdno,i když sem tam se protočí.
Dneska sem s kámošem sundával volnoběžku,musím říct,že s tím nebyl nějak moc velký problém,jen sem k tomu potřeboval stolařskou svěrku a hlavně trubku na pořádné zapáčení.
Stahovák mi půjčil drtič,díky moc,jde to s ním dobře.Jenom mám asi jiný problém,po sundání volnoběžky kupodivu šrouby nebyly přetrhané,byly v pořádku a klec s válečky,no válečky vypadají v pořádku,a pružinka nebyla přetrhnutá,ale zato byla trošku volná,ale válečky byly na svém místě.Myslíte si že to je ten problém?Mám stáhnout novou pružinkou ty válečky,at jsou více stáhnuté??
Plks help :'(

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #1 kdy: Pátek, 09/05/2008, 20:05 »
zkus valecky na sucho jestlis e zasekavaji tak ja maji...
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline BARI

  • Cagiva Canyon 500
  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • Pohlaví: Mužské
  • Fichtl,Simson,Dandy50,Jawa 175,250,350...Canyon500
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #2 kdy: Pátek, 09/05/2008, 20:08 »
Jinak kaňour byl v pořádku,že tak najednou?Přes zimu sem leštil,opravoval drobné kosmetické vady na plastech.Možná ještě jedna věc,vím,že se mi jednou zakouřilo,myslím že z cívky,po demontáži nádrže byla cívka popraskaná.Sehnal sem novou namontoval,ale kaňour nestartoval(předtím vše v pořádku),odvezl sem ho do servisu k nespěšnému do ostravy a on mi tam opravil řídící jednotku(CTI?nebo CDI?)a stálo mě to 3400 kč.
Ale motorka pořád nestartovala ,sice chytla ale měla hrozný zvuk.
Nevím si rady asi půjde znovu do servisu,jsem z toho neštastný,a peněz není nazbyt.
Neví někdo o nějákém servisu kolem ostravy??Pls HELP

Offline BARI

  • Cagiva Canyon 500
  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • Pohlaví: Mužské
  • Fichtl,Simson,Dandy50,Jawa 175,250,350...Canyon500
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #3 kdy: Pátek, 09/05/2008, 20:12 »
když to zkusím,tak se válečky nezasekávají,točí se to.Ony se mají seknout?Takže novou pružinku a trošku je napnout?

Offline BARI

  • Cagiva Canyon 500
  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • Pohlaví: Mužské
  • Fichtl,Simson,Dandy50,Jawa 175,250,350...Canyon500
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #4 kdy: Pátek, 09/05/2008, 20:32 »
Aha,tak ptoto takový zvuk?Ty válečky jsou volné,nebo spíš ta pružinka je nestáhla a je to asi jako by tam nebyla,proto to při startování prokluzuje a sem tam to chytne.Pružiny z gufer mám doma,tak se na to hned ráno mrknu.

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #5 kdy: Sobota, 10/05/2008, 14:02 »
Když sestavíš volnoběžku a nasadíš ji na to velké ozubené kolo, tak se na jednu stranu volnoběžka protáčí sama a na druhou stranu se "zasekne" a otáčí tím ozubeným kolem. Když jsou kameny hodně volné (prasklá nebo vytahaná pružinka) tak nejsou natočené a usazené tak jak mají být a nezaseknou volnoběžku. Nezapomeň že je lepší spoje pružinky zakápnout loctitem. Hele, potrénuj to a pak si dáme rozborku a sborku volnoběžky na čas...  ;D ;D
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline BARI

  • Cagiva Canyon 500
  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • Pohlaví: Mužské
  • Fichtl,Simson,Dandy50,Jawa 175,250,350...Canyon500
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #6 kdy: Sobota, 10/05/2008, 15:22 »
Hehe,já ti dám na čas,i když bych si na čas klidně troufnul ;D,tak kaňourek startuje jako za mlada,a zítra to pořádně protáhnu.(musí zaschnout silikon) :-\.A ten stahovák,dneska sem ho hodil tatíkovi,a ten mi ho udělá ve Vítrkovicích v nástrojárně.Je to fakt dobrá věc,vřele doporučuji,(pak ti ho hnedka pošlu ju)Díky za rady ušetřil sem hoodně peněz,ironie je,že nespěšný mě strašil,že oprava bude stát kolem 15 tis.a mě přišla oprava na cca na 100kč a to je  kur....rozdíl ;)Díky moc kluci ,tetkom, jen ložisko řízení a řetězová sada  ;D
A jupííí na cesty

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #7 kdy: Sobota, 10/05/2008, 21:23 »
Zdar lidi,potřebuju poradit,kaňourek nechce startovat,při el.startování se točí nepravidelně a po chvilce se točí naprázdno,i když sem tam se protočí.
Dneska sem s kámošem sundával volnoběžku,musím říct,že s tím nebyl nějak moc velký problém,jen sem k tomu potřeboval stolařskou svěrku a hlavně trubku na pořádné zapáčení.
Stahovák mi půjčil drtič,díky moc,jde to s ním dobře.Jenom mám asi jiný problém,po sundání volnoběžky kupodivu šrouby nebyly přetrhané,byly v pořádku a klec s válečky,no válečky vypadají v pořádku,a pružinka nebyla přetrhnutá,ale zato byla trošku volná,ale válečky byly na svém místě.Myslíte si že to je ten problém?Mám stáhnout novou pružinkou ty válečky,at jsou více stáhnuté??
Plks help :'(

Zdarek, nic ve zlím, ale já jsem ti stahovák určo nepůjčil!!!  ;D
Jinak mě těší, že jsi problém odstranil, ono u CC je asi tento problém se startováním nejčastější a dá se říct asi ten nejvážnější.  8) 8)
Taky teď nejezdím, taky nestartím!!!!!
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #8 kdy: Sobota, 10/05/2008, 21:29 »
hele hoši takovej dotaz sice uplně od věci, ale docela dobrej...proč si neotevřete motoservis speciálně pro canyony...??? Dyť Vy to umíte opravit líp, lacinějc a hlavně rychlejc, než kdejakej rádoby autorizovanej service  ;)  ;)  ;)
Hayabusa 1,3 MPi

Offline BARI

  • Cagiva Canyon 500
  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • Pohlaví: Mužské
  • Fichtl,Simson,Dandy50,Jawa 175,250,350...Canyon500
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #9 kdy: Sobota, 10/05/2008, 22:26 »
Drtič sorry ,spletl sem si vás,a otevřít motoservis,proč ne,kdo do toho jde se mnou? :D :D ;D

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #10 kdy: Neděle, 11/05/2008, 08:10 »
hele hoši takovej dotaz sice uplně od věci, ale docela dobrej...proč si neotevřete motoservis speciálně pro canyony...??? Dyť Vy to umíte opravit líp, lacinějc a hlavně rychlejc, než kdejakej rádoby autorizovanej service  ;)  ;)  ;)

To jest holá skutečnost a nutnost !!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Servis to né, stačí mě, že dělám poradce na dálku.  ;) ;) ;)
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #11 kdy: Neděle, 11/05/2008, 19:02 »
To že děláš poradce nikomu neříkej, nebo bude volat každej a až budu zase v pr... s dechem tak se nebudu moct dovolat...  ;D ;D Jinak startér točí. motor blafe a stejně nechytne. Ale jinak to jezdí naúrosto normálně. Asi ještě vyčistím karbec a nechám to seštělovat a vyměním svíčku. Jinak fakt už nevím.
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #12 kdy: Neděle, 11/05/2008, 20:51 »
To že děláš poradce nikomu neříkej, nebo bude volat každej a až budu zase v pr... s dechem tak se nebudu moct dovolat...  ;D ;D Jinak startér točí. motor blafe a stejně nechytne. Ale jinak to jezdí naúrosto normálně. Asi ještě vyčistím karbec a nechám to seštělovat a vyměním svíčku. Jinak fakt už nevím.

Sorry, omlouvám se měl jsem tam napsat, že nedělám poradce.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline BARI

  • Cagiva Canyon 500
  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • Pohlaví: Mužské
  • Fichtl,Simson,Dandy50,Jawa 175,250,350...Canyon500
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #13 kdy: Pondělí, 12/05/2008, 21:37 »
 ;)

doomik

  • Host
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #14 kdy: Úterý, 13/05/2008, 10:49 »
Koukam, ze tady kazdy resi karbec, volnobezku nebo CDI. Chce to hodit nejake to dellOrto misto mikunaka
a snad bude pokoj.

2Godzi: Co myslis, ze maji ty veci co se serou na cagivach spolecneho???
Odpoved: "Made in Japan"