Autor Téma: Poradí někdo? ???  (Přečteno 10282 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline jarda18t

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
  • Pohlaví: Mužské
  • CC500
    • Jarda18t
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #30 kdy: Sobota, 31/05/2008, 01:08 »
Stahovák ti udělá každej se suostruhem podle toho obrázku a volnoběžka se podle mě nekupuje, podle mě se tam mění ty šrouby, o kterých se tu každou chvíli píše, maximálně ložisko?.
Nejsem motorkář, jezdím jen pro zábavu... ;-) Nyní Yamaha XT660X.

Offline BARI

  • Cagiva Canyon 500
  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • Pohlaví: Mužské
  • Fichtl,Simson,Dandy50,Jawa 175,250,350...Canyon500
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #31 kdy: Sobota, 31/05/2008, 07:37 »
JJ,to ložisko,nebo podle obrázku srdce volnoběžky stojí 3500kč.Pokud někdo ví o levnější,dejte vědět :)Stahovák fakt není těžké udělat,stačí obrázek a šikovný soustružník.Ten stahovák je super pomoc,a ušetří hooodně peněz,jenom se toho nebát.

Offline Marianos

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 66
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #32 kdy: Neděle, 01/06/2008, 20:17 »
PŘEZ KAMENY VOLNOBĚŽKY JE JEMNÁ PRUŽINKA - BYLA NAPLÁ, NEPOŠKOZENÁ ??
Myslím nepoškozená, že nebyla taková vytahaná hrbatá??

Přesně to je můj případ, vytahaná a pomačkaná pružinka na volnoběžce, ono to občas prokluzlo a teď se to točilo jen naprázdno.
Pružinku jsem složil ze dvou z gufera a pojistil lepidlem na závity, pozítří to zkusím složit. Ale je to myslím na 100% ono, pružinka tam byla už jen na ozdobu, neměla žádný význam, byla úplně volná !!!  ::)
Canyon 500 r.99 18.000 km

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #33 kdy: Pondělí, 02/06/2008, 05:56 »
S velikou pravděpodobností, je příčinou nestartování ta pružinka!!!
Jak je vytahaná, už nepřitahuje plně kameny do záběru a tím pádem nastává to přeskakující startování, protože občas se některej v záběru na chvíli chytne!!
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline Radim-CC

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #34 kdy: Pondělí, 02/06/2008, 13:49 »
JJ,to ložisko,nebo podle obrázku srdce volnoběžky stojí 3500kč.Pokud někdo ví o levnější,dejte vědět :)Stahovák fakt není těžké udělat,stačí obrázek a šikovný soustružník.Ten stahovák je super pomoc,a ušetří hooodně peněz,jenom se toho nebát.

kde mají ložisko za 3,5K??? bych si koupil aj 2 do zásoby, když všude za něj chcou 5K
Jezdím si jen tak pro radost.... tak mě vy ostatní řidiči neštvěte!!!

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #35 kdy: Pondělí, 02/06/2008, 20:51 »
Já ho koupil u Papežíka a mám pocit že 3,5 ani nestálo ale ůčet jsem někam zahrabal tak si cenu ověř tel.
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #36 kdy: Pondělí, 02/06/2008, 21:18 »
Kolik mi dáte, když vám poradím kde sehnat nové srdce volnoběžky za 3000?  ;D
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #37 kdy: Pondělí, 02/06/2008, 23:02 »
S velikou pravděpodobností, je příčinou nestartování ta pružinka!!!
Jak je vytahaná, už nepřitahuje plně kameny do záběru a tím pádem nastává to přeskakující startování, protože občas se některej v záběru na chvíli chytne!!

Jak tady drtic psal o tý pružince to byl možná i můj případ někdy starovala někdy ne tak jestli někdo chcete tu starou a pružinku si vyměníte nechám jí za 1500 ale je to bez záruky v ruce se mi zasekávala ale v moto zlobyla a prožinku jsem neskoušel
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline Marianos

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 66
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #38 kdy: Středa, 04/06/2008, 20:00 »
Tak v mém případě to naštěstí  ;D byly jen ta pružinka, teď to točí super !!! Nové ložisko mají v Brandýsku, Moto Robert za :

ložisko volnoběžky - 3513,- máme skladem
příruba - 6488,- nemáme
ozub.kolo 4382,- nemáme, z Itálie zatím nepřišlo  ???
Canyon 500 r.99 18.000 km

Offline Radim-CC

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #39 kdy: Čtvrtek, 05/06/2008, 21:21 »
Tak v mém případě to naštěstí  ;D byly jen ta pružinka, teď to točí super !!! Nové ložisko mají v Brandýsku, Moto Robert za :

ložisko volnoběžky - 3513,- máme skladem
příruba - 6488,- nemáme
ozub.kolo 4382,- nemáme, z Itálie zatím nepřišlo  ???


tak to je super, že slevnili... sice pozdě, ale přece. Já jsem u nich dal loni na jaro za ložisko 4870Kč
Jezdím si jen tak pro radost.... tak mě vy ostatní řidiči neštvěte!!!

Offline Marianos

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 66
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #40 kdy: Sobota, 07/06/2008, 11:57 »
Tak jsem se asi radoval předčasně !!!  ???  Buď ta pružinka je málo napnutá nebo mám už sjeté kameny na ložisku volnoběžky ? Totiž ze začátku to točilo dobře ale nenastartovala. Asi tak dva pokusy. . Potom se točí už naprázdno, jako by to nemělo sílu překonat kompres !!! Ale když vyndám svíčku, tak to motorem točí. Nemá někdo fotku jak mají vypadat kameny na novém ložisku ? Zřejmě ho budu muset koupit. Díky za všechny rady, jsem z toho už mimo !  :-\

Baterku mám novou (pro jistotu měla 8 let) a ještě jsem zapoměl uvést, že jsem dělal ventily, tak mě napadlo, jestli není na nich malá vůle a pak to nemá sílu protočit motorem. Někde se to už tady rozebíralo.
Když dám místo svíčky prst a nechám trochu místa, tak to ještě točí ale jak to pořádně utěsním, tak to neprotočí !!!
Zdá se mi, že to nedává benzín, prst mám skoro suchý.

Jo a po seřízení ventilů to sice jelo ale po cca. dvou týdnech ani ťuk. :-\
« Poslední změna: Sobota, 07/06/2008, 12:39 od Marianos »
Canyon 500 r.99 18.000 km

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #41 kdy: Neděle, 08/06/2008, 10:25 »
To řešení opravy volnoběžky, výměnou té pružinky není určitě stejné, jako koupit volnoběžku novou, jen zkouška co kdyby to bylo právě ono. Že ti to při kompresi neprotočí motorem může právě být to , že ty kameny už se do té třecí plochy nezakousnou a prostě to klouže.
 1. Když startuješ, při kompresi, slyšíš startér že se točí dál ale motor se neprotočí??
 2. Nebo protočí motor do komprese a zastaví se?? (Ten startér)

K bodu 1. na tyto příznaky je to jistě volnoběžka - prostě v zátěži už klouže.
Na druhé to by mohl být problém elektro instalace, nebo samotného startéru.
Jak se tu již řešilo něco kolem dekompresoru, tak je motor konstruován tak aby startér kompresi překonal.

No a za poslední, již někdo tu napsal, že po delším snažení opravit sám, dal mášu do servisu, ať si stím poradí.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline Marianos

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 66
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #42 kdy: Neděle, 08/06/2008, 12:23 »
Díky za odpověď. Je to určitě ta volnoběžka, startér točí výborně a jen občas to otočí motorem. Když se dívám do toho okýnka, tak vidím jak točí ozubené kolo volnoběžky a občas se chytne i to druhé s magnety (alternátor) tj. točí s
motorem a je to i slyšet, že někdy překoná kompres a někdy jak to prokluzuje.  :'(

Dneska nebo zítra ráno objednám novou volnoběžku asi z Brandýsku, lvnější se mi asi nepodaří sehnat !!!  :o

Díky moc.
Canyon 500 r.99 18.000 km

Offline Marianos

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 66
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #43 kdy: Pondělí, 23/06/2008, 13:35 »
Nové ložisko volnoběžky a je po problému, točí super a okamžitě motor naskočí.  ;D
Canyon 500 r.99 18.000 km

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: Poradí někdo? ???
« Odpověď #44 kdy: Úterý, 24/06/2008, 20:45 »
Tak běžný problém u CC zase vyřešen, tak ať ti šlape!!!!  ;) ;) ;D ;D
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!