Autor Téma: Dekompresor  (Přečteno 3384 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Dekompresor
« kdy: Pátek, 23/05/2008, 20:55 »
Chalani, tušíte někdo jestli Canyon 500 je vybaven dekompresorem, ketrý při starování otevře ventyly? Jestli ano, tak mi někdo řekněte, jestli se to nějak dá seštelovat, protože to moje trápení se starováním by mohla dělat právě tato věcička. Když to prý nefunguje správně, tak to baterka neutočí a motor se jakoby zasekává. A není to volnoběžkou, ta je OK.  ??? ???
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Re: Dekompresor
« Odpověď #1 kdy: Pátek, 23/05/2008, 20:59 »
Nema ho.
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Dekompresor
« Odpověď #2 kdy: Pátek, 23/05/2008, 21:54 »
Ty Drťka, myslim že o tomhle už tu někdo psal že mu to špatně startuje že to nemůže přetočit tu kompresy, nakonec to bylo myslim špatné CDI ale nevim to jistě.
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Dekompresor
« Odpověď #3 kdy: Sobota, 24/05/2008, 07:11 »
Sejre dik. A ty jako nebýt na Broďák? Já jedu v sobotu asi i s Peťulí...
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline Radim-CC

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dekompresor
« Odpověď #4 kdy: Neděle, 25/05/2008, 13:24 »
A nemáš nakonec v řiti startér? Zkoušels ho naprázdno jak točí?
Jezdím si jen tak pro radost.... tak mě vy ostatní řidiči neštvěte!!!

Offline jarda18t

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
  • Pohlaví: Mužské
  • CC500
    • Jarda18t
Re: Dekompresor
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 27/05/2008, 19:43 »
Když už jsme u toho nepřetlačení startérem, zkoušel jsem volnoběžku, protože podle zde psaných příznaků to byla tutovka-samozřejmě nic, starter naprázdno točil jak vrtačka, a když jsem to složil, tak to zas otočí tak dvakrát a zachrastí, ale když vyhodím svíčku, tak to točí krásně, takže jestli to dělají ventily, že by špatně otvírali, nebo nevím... A pro rejpali: baterku mám novou a nabitou  ;)
Nejsem motorkář, jezdím jen pro zábavu... ;-) Nyní Yamaha XT660X.

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: Dekompresor
« Odpověď #6 kdy: Středa, 28/05/2008, 11:31 »
Jardo, ty příznaky co jsi popisoval, jasně naznačovaly, že je to volnoběžkou, ale za těchto okolností, že máš něco podobného jak Drťka to vypadá, že se začíná ukazovat nová záludnost!!!!  ??? ??? ??? ???
Už to s ním probírám dlouho a stále jsme nic nevyřešili!!!  :-[ :-[ :-[
Navrhoval jsem už, že zkusíme vyzkoušet přehodit startéry, ale pro vzdálenost a jeho rozhodnutí dát CC do servisu a přestat to řešit doma z toho sešlo.
Pokud bys měl možnost, zkusit jiný startér, tak by se pak dala vyloučit jeho chyba (toho startéru).  ;) ;)
Přeji hodně zdaru.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

doomik

  • Host
Re: Dekompresor
« Odpověď #7 kdy: Čtvrtek, 29/05/2008, 07:17 »
Bud spatna vule ventilu nebo se koukni na otevreni klapky v karbci. Pokud by byla prilis otevrena
bude se motor pri startu tvarit, ze to nemuze protocit. Mela by tam byt jen mala sterbina (jako tlustsi papir).
Nez to ovsem rozhasis tak si pocitej kolik otacek na stelovacim sroubu si ubral.
Jeste mi doslo, jestli se ti vraci plynove lanko, muzes ho mit sekle a pak by klapa zustala
pootevrena.

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Dekompresor
« Odpověď #8 kdy: Čtvrtek, 29/05/2008, 21:52 »
Potíž je v tom, že motorku bez potíží rozstrkám a pak jede a je to v pohodě. jen zkrátka nechytne za pomoci startéru.
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

doomik

  • Host
Re: Dekompresor
« Odpověď #9 kdy: Pátek, 30/05/2008, 07:46 »
Muze byt, odber bude vetsi a nebude stihat davat jiskru. Zmer napeti na baterce, kdyz budes startovat.
Pokud klesne pod 10V tak to jiskru asi nehodi. Zkus nejdriv snizit klapku treba klidne o 5 otacek.
Jeste mne napadlo jedna asi blbost. Na ozuýbene kolo volnobezky jde mensi, ktere je prokluzova pojistka.
Co kdyz se tohle protaci (lamela nema dostatecny pritlak), ale to by si s uchem na starteru poznal, ze se
toci a motor stoji.
« Poslední změna: Pátek, 30/05/2008, 07:50 od doomik »