Autor Téma: prosím skúste sa mi na to niekto pozrieť  (Přečteno 1544 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Jarnold

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Pohlaví: Mužské
prosím skúste sa mi na to niekto pozrieť
« kdy: Pátek, 04/11/2011, 10:17 »
čavte. Mám k Vám prosbu - mohol by mi niekto pozrieť tieto dve veci na Vašich Canyonoch ?

1.: strašne zle mi svieti diaľkové svetlo. Tlmené, respektíve stretávacie je OK - na tom vlastne jazdím. Pozeral som už kostru, tá je v poriadku, Vymenil som žiarovku za novú no i tak to svieti len ako za dušičky. Potom som si všimol, že na tom plaste odkiaľ vykúka žiarovka, akoby niečo chýbalo - čočka alebo čo. Mohli by ste mi to niekto pozrieť či na dialkovom niečo máte ? Lebo na tlmenom čočka je no tu akoby chýbala.

2.: mám pocit, akoby sa mi znižoval výkon motoru. otázka padla, že či mám v poriadku krúžky piestu. Tak som naštartoval a skúsil otvoriť skrutku na dolievanie oleja. Vyfúkavalo mi to olej von (do ksichtu). Neviem či to tak má, alebo je prdnutý krúžok. Ale olej mi to nežerie tak som si nie istý, lebo neviem, ako je hnaný olej na radiátor chladenia. Môžete mi niekto i toto pozrieť, alebo odpovedať niekto kto sa do toho vyzná ?   

ďakujem veľmi pekne

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: prosím skúste sa mi na to niekto pozrieť
« Odpověď #1 kdy: Pátek, 04/11/2011, 19:00 »
Hele zkus si tady prohrabat forum ohledně toho předního světla. Probíralo se to už asi milionkrát a psát tady furt něco dokola je fakt na pykaču. Je to vo tom, že se ti na čočku dostane bordel a prach. Tím pádem se zakrije čočka těma sračkama a nesvítí to tak jak by to mělo.
K tomu druhýmu dotazu...čoveče, já nevim, ale to že ti to vybleje olej do xichtu je uplně logický. Me se teda ještě spíš nestalo, abych nebyl zasranej vod oleje, když otevřu víčko... Nevim, jestli máš v p...č.... (Banik pyčo) pístní kroužky, to ti asi nikdo takhle na dálku neřekne. Jestli ti to nežere olej, tak bych to nechal bejt. Spíš se podivej jestli máš dobře seštelovanej karbec.

Jo a jináč...Nasrat Řecku  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Jarnold

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Pohlaví: Mužské
Re: prosím skúste sa mi na to niekto pozrieť
« Odpověď #2 kdy: Pondělí, 07/11/2011, 16:08 »
takže je čočka aj na dialkovom svetle ? Aspoň  som to tak vypochopil z Tvojej odpovede. Lebo ja na ďialkovom svetle žiadnu nemám. Z paraboly vykúka len čisto žiarovka.

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: prosím skúste sa mi na to niekto pozrieť
« Odpověď #3 kdy: Pondělí, 07/11/2011, 18:04 »
Zdarec.
Čočka je pouze na tlumeném světle, na dálkovém je jen sklo.
Zkoušel jsi proměřit proudy které tečou z baterie když tam dáš dálkovou?
Může být někde studeňák, nebo i přepínač dálkovýho světla může mít problém.

Od letoška už laicky do elektro negabu bez měření, páč bez změření na nic nedojdeš.
Sám jsem měl problém s elektrikou a zkoušel to podomácku, ale závěr byl neúspěch, až v motoservisu mě proměřili dráty a ejhle von si jeden ze srandy navýšil odpor a problém s dobíjením byl odhalen. Zapříčinil pokles dobíjecího napětí o jeden volt a tím pádem zařval regulátor dobíjení a taky baterie, mno atd.

Hodně zdaru.
Drtič.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline Jarnold

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
  • Pohlaví: Mužské
Re: prosím skúste sa mi na to niekto pozrieť
« Odpověď #4 kdy: Pondělí, 07/11/2011, 19:03 »
Nemohli by ste mi niekto prosím poslať fotku toho dialkového? Lebo ja tam mám fakt len žiarovku.
Dá sa to vôbec zohnať samostatne ? lebo mne sa zdá, že je to tam vylomené, tak to budem teraz musieť kupovať celé svetlo ?      Skúste prosím niekto foto, lebo nemám nikoho v okolí, kto má Canyona.
Ďakujem
 
« Poslední změna: Úterý, 08/11/2011, 09:40 od Jarnold »

Offline Pavlusha

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=76847
Re: prosím skúste sa mi na to niekto pozrieť
« Odpověď #5 kdy: Pátek, 18/11/2011, 11:24 »
Na dálkovém není čočka - jen potkávací. Jinak ty kroužky se daj zjistit jen proměřením komprese. Na motorce jsem to neměřil,ale na autě jo. Zahřej motor a vyšroubuj svíčku.Vyšroubuj svíčku a přidej naplno plyn.Zastartuj a změř.Musíš vědět rozmezí tlaku jakej má mít Cánoy. Pokud je tam tlak v řiti,tak poznáš zda jde o kroužky,nebo odpálený ventily jen tak,že stříkneš trožku oleje do spal prostoru. Zkusíš proměřit tlak znovu jak jsem popsal.Pokud se tlak zvedne na normální mez - tak jsou v řiti kroužky.Pokud nebude stále,tak je to hynde - třeba na ventilových sedlech.Co víc asi dodat. Tak bych to zkoušel já.
Někde si najdi kompresní tlak na toho tvýho dravce.Bude tam rozdíl u 500kila a 6kila.To už by ti mohlo rozhodit to rozmezí povolených tlaků.