Autor Téma: Přední tlumič oprava  (Přečteno 3510 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline BAKU23

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Přední tlumič oprava
« kdy: Pondělí, 07/11/2011, 10:18 »
Rád bych se zeptal jestli mi někdo poradí jak opravit peřední tlumič u CAGIVA CANYON 600. Na STK mi sdělili, že z pravého tlumiče teče olej a
musím vyměnit simering. Je to zvládnutelné v domácích podmínkách ? Případně, neznáte nějaký servis v oblasti Praha - Východ. ?

díky

Offline Pavlusha

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=76847
Re: Přední tlumič oprava
« Odpověď #1 kdy: Pátek, 18/11/2011, 11:41 »
F4i Fork Seal Change Part 1 Small | Large


Zdarec.Já jsem to těsnění ještě neměnil.Kamoš to měnil a bez problémů doma.Nemělo by na tom nic moc být.Já jsem měnil olej na mým GSf a pohoda.Ty budeš muset vyměnit olej v obou vidlích. Musíš si dávat jen bach na gumové díly (okroužek atd. a před utažením dotáhnout. V tom videu jde vidět dobře jak on pumpuje ven olej.To musíš taky.On sundal celou vidlu,ale ty tu druhou nesundávej.jen povol dole výpušťák.Vypumpuj ten olej ven.propláchni ty vidle petrolejem ať vyteče všecek bordel.Při nalívání musíš nalívat po částech daného množství oleje a pumpovat vidlí.Budeš to cejtit v uce jak to cuká a jde do řiti vzduch.Takto nalij vidle a pumpuj tak dlouho až přestane to cukání.Potom to zašroubuj a hotovo.
Na tý vidli je nějaká prachovka,tak ji ztáhni a potom pod ní je ta pružina - ségrovka která jistí to těsnění.Mrkni na to.Doma ušetříš aspoň za prácu servisu.Já bych to dělal určitě doma.

Offline BAKU23

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re: Přední tlumič oprava
« Odpověď #2 kdy: Středa, 30/11/2011, 17:11 »
Díky moc za rady, půjdu do toho, aspoň bude prdel.


Offline Pavlusha

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=76847
Re: Přední tlumič oprava
« Odpověď #3 kdy: Sobota, 03/12/2011, 22:40 »
Jasný.Nes.. se s tím.To doma půjde bez problémů.Ušetříš litr za prácu a máš na jaro pár litrů beneli a ty ti nikdo zadara nedá. ;D

Offline Cipís

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 82
  • Pohlaví: Mužské
Re: Přední tlumič oprava
« Odpověď #4 kdy: Neděle, 04/12/2011, 15:35 »
Ahoj,
já to dělal taky. Nejhorší je rozebrat kapotáž. Pak je to otázka deseti minut. vyměnil jsem gufera i prachovky, když už jsem to rozebral.
Cipís
yamaha 750 supertenere, canyon 600, skútr čezeta 502, ČZ 175 Sport, stadion S11

Offline tunel6

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Mužské
Re: Přední tlumič oprava
« Odpověď #5 kdy: Pondělí, 16/01/2012, 10:02 »
Kolik se do tlumiču vejde oleje a jaky použiváte?

Offline Pavlusha

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=76847
Re: Přední tlumič oprava
« Odpověď #6 kdy: Pátek, 20/01/2012, 15:10 »
Bude to v dílenským manuálu.Je tam určitě množství a hladina o vrchu!! Někde si to pohledej v manuálech (dílenský!!)

Offline leo487

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Pohlaví: Mužské
Re: Přední tlumič oprava
« Odpověď #7 kdy: Sobota, 28/01/2012, 16:48 »
Do přední vidlice jsem lil olej Fuchs Silkolene 7.5W. Značka asi není důležitá, ale měla by být zachována viskozita. A do každé trubky by mělo přijít 655 ml oilu.   ;)
Cagiva Canyon 600, rv. 1996