Autor Téma: Hlavní sv?tlomet  (Přečteno 2213 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Hlavní sv?tlomet
« kdy: Středa, 30/03/2005, 08:10 »
Po?ád se mi zdá, že tlumená nic moc nesvítí. Vím, že už se to tu rozebíralo (sp?ahávání tlumená-dálková apod.), m? spíš zajímá, jaká tam má být správn? žárovka. Jasn? že 12V/55W ale jaká H?. Zaslech jsem n?co jako H3 ? Pora?te, díky.
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L

B?e a

  • Host
Hlavní sv?tlomet
« Odpověď #1 kdy: Středa, 30/03/2005, 08:43 »
Oldine,zkus si za jízdy podržet na chvíli palcem "sv?telnou houka?ku". v tu chvíli se ti rozsvítí dálkové spolu s potkávacím a budeš mít možnost si ov??it jaké že je to zlepšení a jestli stojí za to se tím zabývat. Nezdálo se mi, že by to bylo n?co extra p?evratnýho, tak jsem se na to vykašlal. Pokud jde o žárovku, H3 je pro mlhová sv?tla. Osobn? jsem ud?lal nejlepší zkušenost s dokonalým se?ízením sv?tel "za jízdy" Ne že bych to tedy se?izoval p?i jízd?, ale ud?lal jsem si takový ud?látko (nástavec) na se?izovací šroubek, potm? jsem se posadil na motorku na rovný silnici a se?izoval tak, až kužel sv?tla byl naprosto optimální a osv?coval takovou plochu, která se mi zdála vhodná na to, abych p?i jízd? vid?l. Když jsem to d?lal na ze? nebo regloskopem, tak to vždycky stálo za prd. Já jsem spíš uvažoval o tom, namontovat p?ídavný sv?tlo místo toho malýho plastu uprost?ed pod sv?tlama (nad p?edním blatníkem). Po jeho demontáži (stejn? mu po?ád praskají paci?ky) je tam docela vhodný místo pro oválné sv?tlo od Helly. Na výstav? byl jeden stánek s t?mi sv?tly hned vedle stánku Cagiva, a tak jsem toho borce ukecal a? mi na chvíli p?j?í z vitrýny to sv?tlo a zkusil jsem ho na toho vystavenýho Ka?oura a docela by to tam sedlo jak pr... na hrnec. B?e?a

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Hlavní sv?tlomet
« Odpověď #2 kdy: Středa, 30/03/2005, 10:38 »
Dík za radu. Je pravda, že jsem to ješt? nezkoušel za úplné tmy a za šera to vždy vypadá mizern?. Zkusím se?ízení dle tvé rady, zatím jsem to se?izoval na ze?.
O tom míst? pro p?ídavné sv?tlo už jsem také uvažoval (a vyšlo mi to samé), tak uvidím.
Jo, jak dopadly hefty, teda ta montáž ?
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L

Daniel

  • Host
Hlavní sv?tlomet
« Odpověď #3 kdy: Středa, 30/03/2005, 11:53 »
Oldine:dalkovy je H1 a tlumeny H3.Trochu jsem svitivost vylepsil koupenim zarovek s lepci svitivosti a ted delam na sprazeni obou svetel, To znamena ze pri dalkovejch budou svitit obe.
Kdyz jsem si masu koupil tak jsem se tady chvastal jak to pekne sviti.Uznavam neni to zdaleka pravda, ale proti starsim moto ktere jsem jezdil to urcity  pokrok je.
Uz jsem namontoval kufry na vylepseny drzak od Godziho.Vypada to docela gut.Foto v galerii.

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Hlavní sv?tlomet
« Odpověď #4 kdy: Středa, 30/03/2005, 13:22 »
Díky. Nemám žádný náhradní žárovky, takže musím n?co koupit, tak vezmu H3, ale jak poznám tu s v?tší svítivostí, krom? toho, že z?ejm? bude dražší? Pak bych jí tam zatím zkusil a starou dal jako náhradní.
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L

Offline Bida

  • Sponzor CC 2013
  • Pokročilý
  • *****
  • Příspěvků: 96
Hlavní sv?tlomet
« Odpověď #5 kdy: Středa, 30/03/2005, 13:55 »
Objevil jsem zajímavá p?ídavná dálková sv?tla na H3 za 685,- za pár.
Bylo by to na 2 motorky.


         Bí?a.

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Hlavní sv?tlomet
« Odpověď #6 kdy: Středa, 30/03/2005, 14:52 »
Zdarec, hele?te se, já sem si  s tím lámal minulej rok hlavu. To asi všichni víte. Dokonce jsem si tu Hellu koupil- 1135 k?.
No, když jsme se sejrace a spatasem montovali stroboskopy, tak jsem p?išel na jednu zásadní v?c: Jak se celý sv?tlo klepe, tak se na ?o?ce potkávacího sv?tla (jiná tam ani neni) usazuje takovej jemnej prášek, kterej po delší zap?íciní nižší svítivost. Postup je následující: odd?lat celou p?ední kapotáž, odmontovat p?ístrojovku, odmontovat sv?tlo, rozebrat sv?tlo, vy?istit ho a p?ípadn? namontovat jiný žárovky a pak celej proces opakovat pozpátku. Celkem to zabere cca 2-3 hodiny, úplnýmu lajkovi.
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Hlavní sv?tlomet
« Odpověď #7 kdy: Středa, 30/03/2005, 15:34 »
Vím, žes o tom v HK Godzi mluvil, takže se do toho, až bude n?kdy hnusn? a dost ?asu, pustím.

Bí?o, na to sv?tlo bych se možná kouknul, nemáš n?jakou fotku?
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L

Daniel

  • Host
Hlavní sv?tlomet
« Odpověď #8 kdy: Středa, 30/03/2005, 15:39 »
Ta cocka nevim, zatim ji mam cistou a co se tyce ty svitivosti tak jsou to ty zarovky do modra, nekdy i na nich pisou o 20%lepsi svitivost.Tezko to asi zmerime ale fakt je ze nez jsem ji tam daval tak jsem rozsvitil tu starou a vzapeti tu novou a rozdil to opravdu je.To svetlo je ostrejsi.

Offline Bida

  • Sponzor CC 2013
  • Pokročilý
  • *****
  • Příspěvků: 96
Hlavní sv?tlomet
« Odpověď #9 kdy: Středa, 30/03/2005, 16:40 »
Tu Fotku seženu. Ale nevím jak ji sem vložit. Tak to skusím poslat na Tv?j mail.

     Bí?a

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Hlavní sv?tlomet
« Odpověď #10 kdy: Čtvrtek, 31/03/2005, 09:50 »
rozdíl ve svítivosti opravdu je. Do auta jsem je dal a je to o poznání lepší. Do fazera jsem je dal taky(2x H4 - svít?j ob? sou?asn?, fakt jako auto, n?kdy možná i lepší) a je to fak mazec. Jsou to osramky(asi o 50% lepší svítivost), ale hlavn? jsou homologovaný. JInak rozkuchávání toho sv?tla, by m?lo bejt v galerii. Teda aspo? to tam bylo.
Hayabusa 1,3 MPi