Autor Téma: Grand Canyon - elektrika, vybíjení baterie a další dotazy  (Přečteno 3041 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Fajter

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
Grand Canyon - elektrika, vybíjení baterie a další dotazy
« kdy: Čtvrtek, 10/06/2010, 23:03 »
Ahoj Hoši.

Kupil som si na leto motorku snov Grandu 900,lestene rafy, ciernocervena krasavica,moj sen, so zvodnou ritkou a zvukom uspokojujuc moje hudobne sluchovody..ale o tom som nechcel aj ked asi viete o com je rec.. :)) :D :D ;D ;D ;D
Mam taky problem...
Chlapik ktroy mi ju predal objednaval do nej novu gelovu bateriu.. ale ako som sa bol nasledne previest a moto zaparkoval do garaze, tak o par dni som mal vybitu baterku... moto je ako nova (r.v.1999) vsetko ciste, nepadnuta, velmi zachovala, ide hladko, krasne do otacok, motor nema krivy priebeh, na volnobehu vrci krasne , vsetko svieti blika, vravim len jazdit...
ale neviem co "odobera" prud z baterky ked je odstavena.. vypol som aj okruh, tlacitkom pri plyne ale ako pisem o 2-3 dni uz slabo svietila a nesla ani pretocit....baterku som potom nabil a opat sla.. ale  po par dnoch vybita...moto ale dobija meral som na volnobehu 12v pri zvysenych otackach 13-14 voltov....je chyba len v baterke? alebo moze byt niekde skrat ? mate s tym skusenost ?
a este par otazok:
 :) aky olej pozuivate do motora,na kolko hustite gumy a ako sam zistim ze treba dat vymenit rozvody,alebo dat nastavit motor ? (aj ked podla mna neni co nastavovat ).. dakujem !
S pozdravom Peto. Bratislava.
« Poslední změna: Pátek, 11/06/2010, 04:53 od sejrac »

Offline Fajter

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
Re: Grand Canyon - elektrika, vybíjení baterie a další dotazy
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 14/06/2010, 01:22 »
Po dlhom rozmyslani a hladani vyzualnej ci technickej stopy , merani prudu a rozoberania mojej lasky som zistil, ze je asi odideny regulator napatia.
Odspodu je roztrhnuty a vyteceny, ako ked exploduje tuzkova baterka... smrdi ako po zhorenych kabloch, cakam na novy... ak by niekto predaval nech ma informuje.
Dakujem.Dufam ze táto chyba bola sposobena len regulatorom...

Offline Mára 1100XXSuperBlackbird

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 252
  • Pohlaví: Mužské
Re: Grand Canyon - elektrika, vybíjení baterie a další dotazy
« Odpověď #2 kdy: Pondělí, 14/06/2010, 12:58 »
No tak 99% to bude tím regulátorem , dej vědět ako to dopadlo  ;D
Každému co si zaslouží :-) Yamaha FZR 1000 ,Honda Varadero 1000 XL ,Honda 1100XX Superblackbird

Offline pavelST2

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 53
  • Pohlaví: Mužské
Re: Grand Canyon - elektrika, vybíjení baterie a další dotazy
« Odpověď #3 kdy: Úterý, 15/06/2010, 14:57 »
Až dáš novej regulátor , očisti všechny spoje , co jsou mezi tím hliníkovým nosičem a rámem. Mě se tam ztrácelo asi 0,5 voltu . . . pak se baterka nenabíjela na plno .
XT600Z , Elefant 650 , Ducati 907i.e. , Ducati ST2 , Canyon Grand 900i.e. . . .

Offline Fajter

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
Re: Grand Canyon - elektrika, vybíjení baterie a další dotazy
« Odpověď #4 kdy: Úterý, 15/06/2010, 18:16 »
Dúfam,že to už bude fungovať...inak hodí sa tam aj silnejši regulátor ? myslím tým na väčšie napätie ? alebo tam musí byt presne ten čo tam bol... Očistím to všetko, mám ich zaprášené a moto keď ešte nebola doma raz zmokla.. neviem či sa to vtedy nestalo... >:(



Offline Fajter

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
Re: Grand Canyon - elektrika, vybíjení baterie a další dotazy
« Odpověď #5 kdy: Neděle, 20/06/2010, 23:53 »
Takže idem zajtra montovať novy regulator, uvidime ako to bude ficat, pre tych co mali alebo nahodou by sa stala takato vec , som nasiel odkaz na webe presne s mojim problemom:

http://www.cagivaonline.dk/my.htm

Ak by Vas nahodou napadla vec, s ktorou boli problemy, dajte mi vediet, aby som v tom nebol sam..
Predsa Grandiek uz vela nieje ,na SVK udajne 4kusy...
jazdeniu zdar  ;)

Offline Fajter

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
Re: Grand Canyon - elektrika, vybíjení baterie a další dotazy
« Odpověď #6 kdy: Středa, 23/06/2010, 23:54 »
Tak hoši :D
regulator vymeneny, moto slape ako hodinky, pekne dobija, svieti , blika vsetko vyzera byt uz v poriadku :)
dalo mi to kusok roboty,ale vysledok ma tesi :) tak jazdeniu zdar  !  8)