Autor Téma: Z Baldovce v suchu a teple odtahovky :-(  (Přečteno 1655 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Z Baldovce v suchu a teple odtahovky :-(
« kdy: Neděle, 03/06/2007, 22:07 »
Tak moje problémky se zadním kolem dopadly následovně a vemte si z nich ponaučení, že lepší je raději nic nepodcenit. Naštěstí vše dopadlo na danou situaci dobře, byť to bude drahé.

Díky tomu, že V-strom V-stroma ve štychu nenechá a tedy Godzimu, který mi naložil Zuzku, abych nebyl tak těžký na zadek a dovezl mi jí až ke kamarádovi za Olomouc, vse nakonec dopadlo jakžtakž.
Cestou jsem u pumpy zvedl tlak v zadním kole z 0,8 na 2,5 a k Olomouci dojel. Kamarád mezitím zjistil na IT pneuservis nedaleko (cca 15km), kde měli otevřeno a umějí dělat moto. Sice jsme tam čekali hodinu, než jsme přišli na řadu, ale kolo bylo v mžiku venku (mechanik říkal, že jestli to chci opravdu opravit, musí jít guma dolů, protože u mašiny je potřeba plášť vždy zkontrolovat). A to bylo dobře, i když verdikt byl šokující.
Oznámil mi, že je to neopravitelné a guma se musí vyhodit. Ten hřebík byl totiž dlouhý 4 cm, ven koukal jen zahnutý kousek (cca 5mm) a zbytek byl zapíchnut pod vnitřní povrch běhounu. Naneštěstí přesně napříč, takže potrhal v té své délce všechna vlákna pevnostního kordu. Což by po zahřátí a zatížení gumy způsobilo vyboulení a následné roztrhnutí.
Nakonec jsme se dohodli, že to provizorně opraví, abych dojel krokem ke kamarádovi těch 15km a on se nabídl, že mne těch zbývajících 150km domů i s mašinou odveze. Jakoukoliv další a rychlejší jízdu mi v servisu důrazně nedoporučovali a jelikož se mám docela rád, tak to nebudu riskovat a začnu schánět novou gumu.
Tahle má sice ještě asi 8mm vzorku a jde nafoukat, ale na jízdu už bych ji nikomu nenabídl. Leda kdyby se někomu hodila třeba aby prošel technickou, tak mu ji za 2 piva přenechám :-)
Takže tohle je moje neslavná story tohoto srazu, taky to mohlo dopadnout hůř, kdybych se na tom ve 2 snažil dojet domů.
Dorazili jsme nakonec tedy k večeru za sucha, i když jen nafta na odvoz stála skoro litr, díky kamarádovi, který si vzal jen půlku a navíc mi věnoval skoro celou neděli to nakonec nedopadlo tak zle.
Vemte si z toho ponaučení, že po píchnutí a provizorní opravě na dojetí domů je asi fakt jistější plášť sundat a nechat prohlédnout odborníkem.
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Re: Z Baldovce v suchu a teple odtahovky :-(
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 04/06/2007, 07:21 »
Tak to je mazec Oldo. Ja jsem mel taky "stesti" na takovej agresivni hrebik, kterej to uvnitr trosku rozparalm ale to bylo uz na hranici sjete gumy, takze jsem rovnou dal novou. Ale stalo se me to taky doma a ne nekde 150km od domova. To jsi mel holt pech!
Kazdopadne hlavne ze jste dorazili v poradku a celkem ne moc komplikovane.
Tak ted snad hodne stesti na cenu pri shaneni nove gumy a ciste cesty bez bordelu.
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline Boris

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 535
Re: Z Baldovce v suchu a teple odtahovky :-(
« Odpověď #2 kdy: Pondělí, 04/06/2007, 08:30 »
Já když jsem kdysi jel přezout canyona, tak jsem na dálnici D2 chytil taky hřebík a poznal jsem to až podle toho, že mi ve 120km/h nějak plave zadek a jel jsem na prázdným kole. Takže posledních cca 20 km pro mě přijeli z pneuservisu dodávkou...
BMW F650 CS '04

Offline Mikusak

  • Honda CBF 1000s
  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 982
  • Pohlaví: Mužské
Re: Z Baldovce v suchu a teple odtahovky :-(
« Odpověď #3 kdy: Pondělí, 04/06/2007, 10:24 »
Možná jsme ho měli hned vytáhnout a zalepit, nenechávat ho tam...
A všechno je jinak... Mik.

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Z Baldovce v suchu a teple odtahovky :-(
« Odpověď #4 kdy: Pondělí, 04/06/2007, 11:11 »
Víš jak se to říká : "Když se to s...e, tak se to s...e a to pořádně!!!" Já osobně zastávám názor, že když všechno končí jenom o něco lehčí peněženkou, tak je to pořád v pohodě...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Re: Z Baldovce v suchu a teple odtahovky :-(
« Odpověď #5 kdy: Pondělí, 04/06/2007, 14:49 »
to Mik:
jenže to zbývalo 10min do odjezdu do jeskyní, takže čas nebyl
a jestli už byl napříč a potrhané kordy, tak by to bylo horší, protože bych se to dozvěděl, až by to prdlo někde na dálnici, ale asi bych v živé hlavě tu informaci dlouho neudržel

Godzi má pravdu, holt budu chvíli trochu míň jezdit a víc spořit a na gumu bude, v tomhle nehodlám riskovat
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L

Offline Doležal František

  • Čestný člen CC
  • Pokročilý
  • ****
  • Příspěvků: 94
    • http://doktorbig@seznam.cz
Re: Z Baldovce v suchu a teple odtahovky :-(
« Odpověď #6 kdy: Pondělí, 04/06/2007, 18:04 »
to je opravdu pech,ale hlavně že to dopadlo tak jak to dopadlo.Tak se zatím měj a příště nekdy. ;)
Suzuki Dl 1000 V-STROM

Offline Bergr

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 229
Re: Z Baldovce v suchu a teple odtahovky :-(
« Odpověď #7 kdy: Úterý, 05/06/2007, 05:55 »
No jo Oldo, i píchnout se musí umět  ;D
    Ale naštěstí to dopadlo tak jak to dopadlo ;)
Suzuki V Strom DL 1000