Autor Téma: nepadají otáčky  (Přečteno 2913 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline pavel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 45
  • Pohlaví: Mužské
nepadají otáčky
« kdy: Sobota, 16/05/2009, 20:44 »
Tak mi při zahřátém motoru zase nepadají otáčky. Vpodstatě otáčky drží tam, kde je nechám. Když brzdím motorem, je to trochu zrádné, ale zpomaluje to. Když ale stojím na neutrál, zvednu to na tři tisíce, zůstane to tam, zvednu na čtyři, zůstane to tam. Plyn se přitom vrací bezchybně. Klapka se určitě zavírá. Svíčka má barvu pěknou, jak přímo na kontaktech je to malinko doběla. Jehlu mám na nejvyšší drážce. Kde ji máte vy?

doomik

  • Host
Re: nepadají otáčky
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 18/05/2009, 07:15 »
To co popisujes svedci podle mne o tom, ze se ti klapka nevraci. Rukojet se muze vratit, ale klapa ne.

Offline pavel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 45
  • Pohlaví: Mužské
Re: nepadají otáčky
« Odpověď #2 kdy: Pátek, 22/05/2009, 14:31 »
Ale já, když hýbu plynem, tak se dívám dolů na ten mechanismus. Ten se vrací bezvadně, a je přímo spojený s osou  klapky. Ten motor se celkově chová divně při zavřené, nebo pootevřené klapce. Dneska mi to chcípalo na semaforech, a střílelo do výfuku. V záběru to jede skvěle, tzn. na víc jak čtvrt plynu, ale jak to přivřu, tak to chvilu pořád táhne, pak to začne normálně brzdit, a pak to cuká, a na neutrál chcípá. Cuká to i ve vyšších otáčkách, když mám málo plynu.

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: nepadají otáčky
« Odpověď #3 kdy: Pátek, 22/05/2009, 14:46 »
A u Canyona je rovnotlakej karbec že? taky by to mohlo dělat šoupě, se "zadrhává", nebo by to mohlo přisávat falešnej vzduch. Nic jinýho mě teď nenapadá
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline pavel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 45
  • Pohlaví: Mužské
Re: nepadají otáčky
« Odpověď #4 kdy: Pátek, 22/05/2009, 17:46 »
Šoupě chodí hladce, membrána je vpořádku, a navíc si myslím, že problém se šoupátkem by se projevoval při více otevřené klapce. Tohle je problém jiného okruhu. Zítra zkontroluju hladinu v plovákové komoře. Myslím, že by mohla být vysoká, protože jsem musel dát závlačku na první drážku jehly, aby nebyla černá svíčka.

Offline pavel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 45
  • Pohlaví: Mužské
Re: nepadají otáčky
« Odpověď #5 kdy: Sobota, 23/05/2009, 19:43 »
Tak jsem nastavil tu hladinu v plovákové komoře, vyvařil karbec, a chová se to trochu jinak.
Jak se zahřeje motor, stačí malinko přidat plyn, a otáčky hned vyletí z normálních volnoběžných na čtyři tisíce, a drží. Díval jsem se zrcátkem skrz sání na šoupě, a normálně se vrací. Je zavřená klapka, šoupě dole, a přesto se to točí jak zběsilé. Štětcem jsem nanášel benzín na gumu mezi karbcem a motorem, a žádná reakce, že by to sálo falešný vzduch.

riveros

  • Host
Re: nepadají otáčky
« Odpověď #6 kdy: Neděle, 24/05/2009, 12:52 »
cus,,,podle me to nekde musi sat falesnej vzduch protoze jinak by ti ty otacky při zavrenym šoupěti nikdy nevzvrostli..jestli ta guma mezi tim karbcem je v pohode tak si myslim ze to bude neco v motoru,,asi naky tesneni bud mezi karterama nebo hlavou,,,nekde to nejspíš dejchá no.ale jenom si to myslim,hodne štestí

Offline pavel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 45
  • Pohlaví: Mužské
Re: nepadají otáčky
« Odpověď #7 kdy: Neděle, 24/05/2009, 13:23 »
Takže problém asi je, když se mezi sebou perou dva okruhy. Když po zahřátí motoru stáhnu volnoběžný šroub, tak je všechno naprosto vpořádku. Ty otáčky lítaly prostě proto, že jsem měl moc otevřenou klapku, a místo volnoběžného okruhu to sálo přes vedlejší trysku. Než se ale motor pořádně zahřeje, tak potřebuju držet plyn, jinak to chcípne. Ten volnoběžný okruh to neudrží, dokud to není dost horké, a to je až po pár minutách jízdy.
Trochu mě zarazilo, že jsem se na karbeci dočetl "Mikuni 40 260 M921" místo "SE BST 40-239" jak uvádí manuál.
Taky vedlejší tryska je v manuálu 50 a v mém karbci je 55. Přivezl jsem to z Německa přiškrcené. Vyndal jsem ten plíšek, a trysky nechal. Ta hlavní je původní, jen ta vedlejší je větší než má být.
Zkusím sehnat správnou trysku, a pak ještě jednou pročistit volnoběžný okruh. Zatím budu muset za studena vždycky držet plyn.

doomik

  • Host
Re: nepadají otáčky
« Odpověď #8 kdy: Pondělí, 25/05/2009, 07:24 »
river 600-vzdusnik volnobehu 1,2 a volnobezna tryska 55, hlavni 162,5.
JEste mozna muzes testnout jestli se ti nehoupe hladina benalu v plovakovce. Misto spodni odtokove hadicky
z prepadu plovakovky dej pruhlednou, ohni nahoru ke karbci, povol vypustny sroubek a koukej jestli hladina drzi.