Autor Téma: Kawasaki Versys  (Přečteno 16218 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #15 kdy: Neděle, 15/06/2008, 20:49 »
Jako hele...wono je to těžký viď... Pokaždý když něco chceš, tak to prostě nemaj. To máš jako s hadrama, se ti něco líbí a když se optáš, tak nemaj velikost...hmmm...mě se to stává skoro furt  ;D   ;D
Ne hele... Kawasaki je takovej prostě já nevim jak to nazvat....no v Japanu je to šrot no...
Tam toje Honda, Suzuki, Yamha...pak dlouho nic...Kawasaki nějakej taloš amík atd..
A woni týýýý kucíííí šikmovoký o tom asi něco věděj...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #16 kdy: Neděle, 15/06/2008, 21:23 »
Hele Mico, nechval toho Stroma tolik, nebo s Godzim nebude  k vydržení. Já taky kupoval Kánoj jako lásku na první pohled. A další motorka už bude takový sňatek z rozumu. V-Strom je pohodový stroj na dlouhé cesty a s Godziho postavou i na ježdění po městě a vlastně kamkoliv... Ale u mě (a ty jsi asi tak stejně velkej jako já) když má Strom kufry a sedí za tebou další člověk, tak je to docela chvílema honička. Ta motorka je dleší než Versys a proto když se mi Godzi v zádu zavrtí, tak s tím mám plné ruce práce, protože ta páka je větší než u kratší motorky. přiznám se že asi 2x jsem měl docela namále. Versys má horší ochranu proti větru, hmotnostně je rozdíl zanedbatelnej a podvozek má taky prý velmi slušný. Zvaž hlavně, kde a s jak naloženou mašinou budeš nejvíc jezdit. jestli to máš na trajdání po městě a okolí a občas nějaký ten delší výlet, tak ten Versys nebude špatnej, ale jestli chceš s přítelkyní pojezdit půlku Evropy, tak je Strom asi jasná volba. Jel jsem na ní s vyklopenou helmou v rychosti 80 - 100Km/hod a skoro mi nefoukalo do obličeje, to ti asi Versys s tím nepoměrně menším štítkem nenabídne. A teď babo raď... ??? ???
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline Mica

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
  • Honda CBF 600 S
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #17 kdy: Neděle, 15/06/2008, 21:59 »
Já ho zase tolik nechválím, jenom píšu co slyším okolo. Kdybych byl přesvědčenej, že je to pro mě ideální volba, tak by bylo rozhodnuto. Napsal jsi přesně "sňatek z rozumu" a v tom případě asi vede V strom, ale nejsem si úplně jistej, jestli mám v případě motorky uvažovat až tak pragmaticky. Kdybych vybíral auto, tak není co řešit, ale u motorky, která je přeci jen o něčem jiném, je rozhodování o dost složitější. No nic, projedu si předváděčku V stroma a mám domluveno, že až přijede někdo na garančku s Versysem a majitel bude souhlasit, tak mi dají ze servisu vědět a projedu si i jeho. Potom snad budu moudřejší.
Jezdíval jsem na Cagiva Canyon 500

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #18 kdy: Neděle, 15/06/2008, 22:59 »
Hele, nevim, zas to tak nedramatizuj Drtka jo... Jako když máš půlku váhy co já, taxe nediv joooo a wůůůbec....já mám normální postavu, to ty seš zralej na reklamu na Dachau  ;D  ;D  ;D
Dybys jezdil víc na grillování u nás, tak vážíš víc :)
Jinak k tý motorce... Mašina tě musí bavit... Jako trochu racionálna by mělo bejt, ale na motorce by ses měl malinko taky odreagovat a ne přemejšlet, jestli ti žere o deci víc nebo mín, jestli musíš olej vyměnit po šesti nebo po deseti ... no prostě já nevim dyť to znáš ne...
Ale jestli chceš mít motorku trochu na dýl, tak bych kawasaki moc nekupoval no...  ;D
Hele a nebo zkus taky Multisrandu, na tý je to taky docela gut poježdění...a spolujezdce rozhodně bolet prdel nebude páč když to je pohodlný pro mě, tak asi pro každýho. Jako ve srovnání s Fazerem, CBFkem, Banditem a já nevim čemu ještě je se na tom sedí stokrát líp. Tamty fšechny plečky maj tupý sedlo a stupačky ohnutý na pykaču...Multisranda je na todle fakt zuppa...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Mica

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
  • Honda CBF 600 S
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #19 kdy: Neděle, 15/06/2008, 23:04 »
No jo, ale Multisrandu prodávaj už jenom 1100 a to je pro mě už někde jinde. :-[ :-[
Jezdíval jsem na Cagiva Canyon 500

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #20 kdy: Neděle, 15/06/2008, 23:11 »
Jo, ale wojetá se dá pořídit docela levně...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #21 kdy: Pondělí, 16/06/2008, 06:45 »
Musím nesouhlasit s Drťkou - samozřejmě, že mít při jeho tělesných proporcích za sebou Godziho postavu dá zabrat, ale na jiné mašině by z toho asi spadli. Tohle byl totiž extrémní nepoměr. Navíc Mica (aniž bych ho chtěl urazit) se postavou určitě neblíží Drťkovi, troufám si říct, že spíš mě. A jeho partnerka byla rozhodně štíhlejší než naše Zuzka. A my jsme jeli na sraz se všema kuframa (celkem 125 litrů) a zpátky ještě navíc v TopCase to štěně piva - lehce jsem párkrát protočil kolečko a přitvrdil zadek a o Zuzce ani nákladu jsem ani nevěděl. A to cestu tam jsme jeli přes Poličku, samé serpentýny, rozbitá silnice a ani v zatáčkách mi nepřipadalo, že bych toho vezl víc.
A spolujezdec má neskutečné pohodlí, mám jich několik, co to mohou potvrdit.
Jo a i s takhle naloženou mašinou nám to na celý ten víkend dalo 4,7/100 a to v NE ráno domů už jsme to švihali po hlavních mezi 120-140.
Když jsem tu mašinu kdysi vybíral, tak jsem se nejvíc bál té velikosti a mohutnosti, pak jsem se prvně se strachem svezl na Godziho a div mne nevyděsilo, jak krásně ovladatelná a pohodová je. Jak se bez problémů kroutí na malé rychlosti zatáčkami bez nějaké křeče a jak je díky rozvoru podélně stabilní při vysokých rychlostech.
O ochraně proti větru nemluvě a tímpádem i hlučnosti v helmě.
Každopádně Mico, chce se to svézt. Kdyby se ti to nepovedlo někde u prodejce a měls někdy cestu někam sem poblíž, jsem klidně k dispozici.
Není to žádný motard na blbnutí, ale na proplétání městem cestou do práce a zároveň dlouhé pohodové cesty po dálnicích Evropy, ale i na horské silničky s rozbitým povrchem to je velmi vhodná mašina.
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #22 kdy: Pondělí, 16/06/2008, 07:45 »
No kdyz uz prisla rec i na Multisrandu.... Ja bych ji nejak extra nedoporucoval. Pripadne me, ze je to uplnej opak V-Topola. Je to podvozkova takova silnicni motorka s dlouhejma nohama. Rizeni je stabilni a presne tak nejak do 150km/h, pak uz se to zacne tak zvlastne kroutit, ale celkem predvidatelne :-). Jak s bagazi, tak i bez. Kazdopadne se tomu libej pekny silnice, jak jsou trosku nerovnosti, tak je z toho clovek krapet vyklepanej. No je to nezaraditelny do zadny kategorie. Kdyz by uz nekoho nejakej duvod vedl koupit si MTS, tak ale urcite 1000 nebo 1100. Motorove je ta 620 takova "nijaka" a slabsi nez V-Topol. Sice kdyz tomu da clovek couda, tak to obcas i jede v rami mezi. Reakce na plyn je na muj vkus az moc citliva, chce to mit klidnou ruku, jinak je to pockukanice. Jinak s tim mojim jednim kotoucem to taky nejak extra nebrzdi, ale ja jsem se naucil jezdit i s tim, ze me to nebrzdi :-) (jak uz jsem tenkrat prohlasil v Rakousku na Canyonovi). Proste nebrzdim. Vystacim si s motorem :-).
Ale zase jak rika Godzi, je to dost pohodlny i pro spolujezdce. Tenkrat jsme na tom jeli 1250km z Chorvatska na jeden zatach, asi 14hodin cisty jizdy. Mel jsem z toho teda puchejr na hyzdi, ale jinak jsem nebyl vubec zkrutlej :-).

Kdybych mel vybirat ted motorku, tak bych si zrejme vubec nevybral. Proste idealni motorku nedelaj, chce jich to mit vic. Jedna je malo  ;D Ale zamlouva se me novej Tiger 1050, ale to uz jsme zase nekde jinde.
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #23 kdy: Pondělí, 16/06/2008, 08:00 »
Hezký...
Hele ale jako vono je to dobrý. Já bych ji i docela bral, dyby to bylo krapet větší. Ale prdel na tom je čéče... Na to jak to vypadá male, tak je docela dobrý čochtadlo...
Jináč jak řiká Sejr...je lepší mít víc strojů... Jelikož jeden je na prd a stejně nebude umět uplně fšechno... Je to jako se ženskou... Jedna je gut, ale jako víc je líp, páč třeba jedna peče dobrý buchty, druhá umí dobrej guláš, třetí je dobrá v ...hm....no vite jak ne... Ale zas je to krapet dražší...takže ve finále je lepší mít nic...jezdit na kole....  ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Mica

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
  • Honda CBF 600 S
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #24 kdy: Pondělí, 16/06/2008, 10:15 »
No kdyz uz prisla rec i na Multisrandu.... Ja bych ji nejak extra nedoporucoval. Pripadne me, ze je to uplnej opak V-Topola. Je to podvozkova takova silnicni motorka s dlouhejma nohama. Rizeni je stabilni a presne tak nejak do 150km/h, pak uz se to zacne tak zvlastne kroutit, ale celkem predvidatelne :-). Jak s bagazi, tak i bez. Kazdopadne se tomu libej pekny silnice, jak jsou trosku nerovnosti, tak je z toho clovek krapet vyklepanej. No je to nezaraditelny do zadny kategorie. Kdyz by uz nekoho nejakej duvod vedl koupit si MTS, tak ale urcite 1000 nebo 1100. Motorove je ta 620 takova "nijaka" a slabsi nez V-Topol. Sice kdyz tomu da clovek couda, tak to obcas i jede v rami mezi. Reakce na plyn je na muj vkus az moc citliva, chce to mit klidnou ruku, jinak je to pockukanice. Jinak s tim mojim jednim kotoucem to taky nejak extra nebrzdi, ale ja jsem se naucil jezdit i s tim, ze me to nebrzdi :-) (jak uz jsem tenkrat prohlasil v Rakousku na Canyonovi). Proste nebrzdim. Vystacim si s motorem :-).
Ale zase jak rika Godzi, je to dost pohodlny i pro spolujezdce. Tenkrat jsme na tom jeli 1250km z Chorvatska na jeden zatach, asi 14hodin cisty jizdy. Mel jsem z toho teda puchejr na hyzdi, ale jinak jsem nebyl vubec zkrutlej :-).

Kdybych mel vybirat ted motorku, tak bych si zrejme vubec nevybral. Proste idealni motorku nedelaj, chce jich to mit vic. Jedna je malo  ;D Ale zamlouva se me novej Tiger 1050, ale to uz jsme zase nekde jinde.

Víš, když já tě pořád vidím na fotce v Alpách na vozejku.  :D :D. Ne, vážně, taky mě Multistrada napadla, ale spíš bych chtěl motku novou a ta 1100 je nad mé možnosti. V každém případě díky za vyčerpávající informace.
Jezdíval jsem na Cagiva Canyon 500

Offline Mica

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
  • Honda CBF 600 S
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #25 kdy: Pondělí, 16/06/2008, 10:36 »
"OLDIN". Máš pravdu, že moje postava se od Drťky přeci jenom liší. Mám domluvenou zkušební jízdu, půjčujou motorku na 1 hodinu, tak to snad poznám, jak bude se mnou cvičit.
Jezdíval jsem na Cagiva Canyon 500

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #26 kdy: Pondělí, 16/06/2008, 10:49 »
Citace
Víš, když já tě pořád vidím na fotce v Alpách na vozejku.  :D :D. Ne, vážně, taky mě Multistrada napadla, ale spíš bych chtěl motku novou a ta 1100 je nad mé možnosti. V každém případě díky za vyčerpávající informace.

No tak kazdopadne informace jsem vycerpavajici nepodal. Zatajil jsem, ze potrebujes mit jako doprovod bud dodavku, nebo nejaky osobni auto s vlekem  ;D Ale psssssttt  ;D
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #27 kdy: Pondělí, 16/06/2008, 17:59 »
Nebo stačí mít jako spolujezdce jednu velkou "GODZILLU", která tě v případě selhání starteru vždy roztlačila...Vem si příklad z Drťky... ;D ;D ;D
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #28 kdy: Úterý, 17/06/2008, 16:44 »
Hoši,je to na zvyku.Můj bývalý Elefant by měl dle údajů patřit mezi nejlehčí  dvouválce,přesto jsem si do poslední chvíle nezvykl úplně na manipulaci s ním.A V-Strom?Odradil mě při prvním setkání na živo.Na 650 to vypadalo jako autobus.Každodenní ježdění do práce?Ani náhodou.A proč?Protože jsem začínal na 160Kg "těžkém" jednoválci.A když mi pak někdo napíše něco o lehkosti a ovladatelnosti u 213Kg těžkého stroje,pomalu se mi roztahují koutky...
To už mi Versys připadá jako lepší alternativa.Ruku na srdce,kdo z vás jezdí každý rok nějaké dálky?Já byl schopen dělat cca 400Km denně na jednoválci s bagáží a fortelnou přítelkyní... 

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Kawasaki Versys
« Odpověď #29 kdy: Úterý, 17/06/2008, 22:17 »
ehm...nevim,ale já mám v techničáku napsanou suchou hmotnos 188kg...takže si se asi koukal na nějakej jinej stroj...
a k tý lehkosti elefanta...sedumpade má suchou 213kg, takže devítka bude asi ještě malinko těžší...ne?
Nevim...kecáš blbosti...
« Poslední změna: Úterý, 17/06/2008, 22:18 od godzi »
Hayabusa 1,3 MPi