Autor Téma: Přilba Schubert Concept  (Přečteno 5222 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Boris

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 535
Přilba Schubert Concept
« kdy: Sobota, 24/03/2007, 15:17 »
Nazdárek,
chtěl jsem si udělat radost a koupit novej blembák. Chtěl bych odklápěčku a po probírání všeho možnýho to stále víc ukazuje na Schuberta. Měl jsem radost, že chlapci z Geneze.cz je začnou prodávat v ČR. Pak jsem kouknul na weba k Lujzovi a Concepta slevili na 229éček! To je tak 6,5kKč!!!!!!

Asi pojedu do Vídně nakupovat. Bohužel jsem Concepta ještě neměl na kebuli a teď se bojím, že mi nebude sedět...

Máte nějaký zkušenosti? Doporučení? Hledám odklápěčku, s vnitřní sluneční clonou a něco málo hlučnýho. Můj Airoh hučí dost....
BMW F650 CS '04

Offline Pastell

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 494
  • Pohlaví: Mužské
  • Ducati S2R 1000
Re: Přilba Schubert Concept
« Odpověď #1 kdy: Neděle, 25/03/2007, 09:07 »
Slyšel jsem,že nejlepši odklapěčky dělá NOLAN tak se na ně mrkni.
ho visto,ho preso,comperare ... per amore ...Ducati

Offline Boris

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 535
Re: Přilba Schubert Concept
« Odpověď #2 kdy: Neděle, 25/03/2007, 22:44 »
Sorry, ale Nolan jsem obhlížel na výstavě a venkovní sluneční clona  ??? to tedy nemusím.

Navíc jsem na Motorkářích našel zkušenost klučiny co po 100km jízdy měl od této venkovní clony odřené plexi....

BMW F650 CS '04

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Re: Přilba Schubert Concept
« Odpověď #3 kdy: Pondělí, 26/03/2007, 07:02 »
Mám na Airohu vnitřní clonu a je to paráda - vnější bych nechtěl ani náhodou.
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L

Offline Paolo

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 406
  • Pohlaví: Mužské
Re: Přilba Schubert Concept
« Odpověď #4 kdy: Pondělí, 26/03/2007, 22:37 »
Nechci se tu dohadovat, která z těch odklápěček je lepší, jen vám sdělím, co jsem o odklápěčkách slyšel od svého známého. je to povoláním lékař a to patolog. Doktor to asi bude dobrej, protože mi říkal, že si na něho z jeho pacientů nikdo nikdy nestěžoval :). Prý měl u sebe v ordinaci několik lidí, kteří dopadli špatně jen proto, že měli v osudnou chvíli na hlavě odklápěčku místo klasické integrálky - nevydržely to ty zámečky a praskly. Tak až budu kupovat helmu, bude to integrálka pevná i když jsem měl tu vyklápěčku také už vyhlédnutou.
Suzuki DL 650 V-Strom, dříve Cagiva Canyon 500
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože může přijít blb, který neví, že to nejde a udělá to.

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Re: Přilba Schubert Concept
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 27/03/2007, 06:53 »
Paolo má určitě pravdu a bezpečnost by pro nás měla být nejdůležitější. Mám jako druhou přilbu taky plnou integrálku, akorát mi ještě nikdo nevysvětlil, jak se do ní dostat s brýlemi, to prostě nejde. A cpát si je tam skrz průzor dodatečně taky njlépe nejde, takže, bohužel, to je hlavní důvod té mojí odklápěčky. Trochu doufám, že když stála 3x tolik, tak snad něco vydrží - ale nerad bych to zkoušel.
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L

Offline Boris

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 535
Re: Přilba Schubert Concept
« Odpověď #6 kdy: Úterý, 27/03/2007, 07:46 »
Paolo, je to pravda, ale když už budu v takovým průseru, že mi upadnou zámky na odklápěčce, budu raději mít všechno za sebou, než být zbytek života na vozíku. Jsem asi posera, ale prostě to tak vidím.
 :D
BMW F650 CS '04

Offline Paolo

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 406
  • Pohlaví: Mužské
Re: Přilba Schubert Concept
« Odpověď #7 kdy: Úterý, 27/03/2007, 21:40 »
Můj známý samozřejmě trochu přehání, ale něco na tom je. S těmi brýlemi je to trochu problém, já mám také klasickou integrálku a sluneční brýle tam cpu průzorem dodatečně a jde to blbě.
Suzuki DL 650 V-Strom, dříve Cagiva Canyon 500
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože může přijít blb, který neví, že to nejde a udělá to.

Offline Mikusak

  • Honda CBF 1000s
  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 982
  • Pohlaví: Mužské
Re: Přilba Schubert Concept
« Odpověď #8 kdy: Středa, 28/03/2007, 09:56 »
Jenomže sluneční brýle si koupíš u větnamce za setodvaset , jenže ty dioptrický tě vyjdou min. 10-20x dráž. Takže pokud je zohýbáš, tak máš vyděláno!
A všechno je jinak... Mik.

Offline Bergr

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 229
Re: Přilba Schubert Concept
« Odpověď #9 kdy: Středa, 28/03/2007, 11:30 »
Jsou vyklápěčky celkem slušné s kovovýma zámkama, nebo levnější s plastem, ten ovšem nevydrží. Takže jakou asi měli pacienti přilbu? Mimochodem s tím plastovým zámkem je jich asi většina, chce to porovnávat. Integrálka má vyšší pevnost, to určitě, ale kvalitní vyklápěčka na tom není až tak moc hůře.
Suzuki V Strom DL 1000

Offline Mikusak

  • Honda CBF 1000s
  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 982
  • Pohlaví: Mužské
Re: Přilba Schubert Concept
« Odpověď #10 kdy: Středa, 28/03/2007, 12:15 »
Prostě pevná je bezpečnější a taky lehčí, ale pro mrzáky (v brýlích) je vyklápěčka nutnost! Howg!
A všechno je jinak... Mik.

Offline Paolo

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 406
  • Pohlaví: Mužské
Re: Přilba Schubert Concept
« Odpověď #11 kdy: Středa, 28/03/2007, 23:14 »
to Mikusak: já právě žádný sluneční od stánku do tý helmy taky nenacpal a jdou mi tam nacpat pouze sluneční za nekřesťanské prachy.
to Bergr: ti pacienti měli asi helmy s plastovými zámečky, ale nevím to jistě. On dotyčný patolog je tak trochu srandista, tak ho neberu až tak vážně i když určitý kus pravdy má. Nejleší jsou ta jeho vyprávění co zajímavého zažil v práci třeba při jídle, vídat se s ním častěji a poslouchat ho, tak bych možná i zhubnul a to by mi zase vůbec nevadilo. :)
Suzuki DL 650 V-Strom, dříve Cagiva Canyon 500
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože může přijít blb, který neví, že to nejde a udělá to.