Autor Téma: Nabíječka z Lídlu  (Přečteno 6612 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Marianos

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 66
Nabíječka z Lídlu
« kdy: Neděle, 16/03/2008, 14:05 »
Ahoj všichni, asi každý už ví, že od zítřka jsou v Lídlu nějaké ty věcičky kolem motorek. Co si myslíte o té nabíječce, má to cenu to risknout nebo se na to raději vykašlat ? Jinak loni jsem si tam koupil zámek na kotouč. Dobře vypadá i ta kukla ale zatím mám dobrou.  ???
 
http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c.o.20080317.p.Automaticka_nabijecka_baterii
Canyon 500 r.99 18.000 km

Offline Darkness

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 536
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nabíječka z Lídlu
« Odpověď #1 kdy: Neděle, 16/03/2008, 14:39 »
Zkušenost nemám, ale píšou, že je pro olovnaté baterie, tudíž asi nebude vhodná pro gelovky. Bacha na to.
Suzuki DL 650 V-STROM (Týna :) )
bejvalky: Kawasaki ZZR 600, Cagiva Canyon 500, Jawa 350-634, Jawa 350-639, Simson S51 enduro, Gilera skutr

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Nabíječka z Lídlu
« Odpověď #2 kdy: Neděle, 16/03/2008, 21:48 »
Souhlasím s Darknessem, v motorce je baterka gelová a na tu je extra nabíječka. Klasickou nabíječkou tu gelovku s velkou pravděpodobností zničíš. Nešel bych do toho.
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nabíječka z Lídlu
« Odpověď #3 kdy: Neděle, 16/03/2008, 23:27 »
TEDA NEVIM JAK VY PANOVE ..... ALE JA BYCH REKL ZE TAM MAM KLASICKOU BATERKU...... dobijim to dobijeckou nekdy z roku raz dva a nestidim se startovat pres kabeli a funguje a funguje a funguje .........
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

Offline Darkness

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 536
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nabíječka z Lídlu
« Odpověď #4 kdy: Pondělí, 17/03/2008, 08:32 »
No vidíš to a já tam mám origo gelovku, tak proto to píšu :)
Suzuki DL 650 V-STROM (Týna :) )
bejvalky: Kawasaki ZZR 600, Cagiva Canyon 500, Jawa 350-634, Jawa 350-639, Simson S51 enduro, Gilera skutr

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Nabíječka z Lídlu
« Odpověď #5 kdy: Pondělí, 17/03/2008, 16:24 »
Ono,ti Italové v tom mají tak trochu brajgl.Klekla mi baterka v Elefantu.Ta co tam byla,je bezúdržbovka(něco mezi klasikou a gelem-kyselina "nasátá" v deskách),ale dle osazovací tabulky to byla baterie dávaná do Gran Canyonu.Pro Elefanta byly v tabulkách dva typy klasické baterie,ale ani jeden nešlo do kastlíku dostat kvůli větším rozměrům.Jelikož jsem nechtěl bezúdržbovou kvůli větší choulostovosti,musel jsem vybrat úplně jiný typ klasické baterie než byl předepsán.Řídil jsem se rozměry a kapacitou.Takže nespoléhat se na to co se píše nebo co tam je...
Jinak samozřejmě platí:Jak Gelové tak i Bezúdržbové vyžadují speciální nabíječku-ta detekuje dostatečné nabití a po něm přechází na udržovací proud.V tom je ten rozdíl.Těmto potvora vadí to co klasiku nerozhází-přebíjení.Nebo nabíjet zdrojem s regulací proudu a hlídat si čas nabíjení.Na té staré bezúdžbovce byla tabulka s nabíjecím proudem a dobou nabíjení

Offline changes

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
Re: Nabíječka z Lídlu
« Odpověď #6 kdy: Pondělí, 17/03/2008, 20:43 »
Ani mě neřikejte že není na gelovky. Dnes jsem ji koupil. Kamoš ji má už rok a v návodu bylo psáno že je na gelovky. Dnes jsem tu novou rozbalil, je úplně stejná, o gelovkách ani slovo.  ??? Tak teď nevím jesli to mám riskovat.

Offline Marianos

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 66
Re: Nabíječka z Lídlu
« Odpověď #7 kdy: Pondělí, 17/03/2008, 21:56 »
Tak jsem študoval ten návod a ta nabíječka by teoreticky měla poznat plné nabití a potom sníží nabíjecí proud až se úplně vypne nebo se přepne do tzv. "udržovacího cyklu" !!! Takže si myslím, že by gelovce neměla nějak ublížit.  ::)
Canyon 500 r.99 18.000 km

Offline pigeon

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 248
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nabíječka z Lídlu
« Odpověď #8 kdy: Pondělí, 17/03/2008, 22:18 »
Já si myslím, že to je zas jen trik výrobců, že je potřeba speciální nabíječka. Snížit proud s postupem dobíjení by měla umět každá nabíječka. Copak motorka nějak jinak dobíjí gelovku a jinak obyč? Prdlajz, furt stejně. Tu z Lídlu bych klidně koupil, akorát to není žádná síla, třeba takový to rychlonabití za hoďku se občas hodí. Tohle nabije baterku tak za 30 hodin.

Offline Marianos

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 66
Re: Nabíječka z Lídlu
« Odpověď #9 kdy: Úterý, 18/03/2008, 22:38 »
Já si myslím, že to je zas jen trik výrobců, že je potřeba speciální nabíječka. Snížit proud s postupem dobíjení by měla umět každá nabíječka. Copak motorka nějak jinak dobíjí gelovku a jinak obyč? Prdlajz, furt stejně. Tu z Lídlu bych klidně koupil, akorát to není žádná síla, třeba takový to rychlonabití za hoďku se občas hodí. Tohle nabije baterku tak za 30 hodin.

Jo máš pravdu  ::) si myslím, risknul jsem to, koupil a jde s ní gelovka nabíjet, akorát to dlouho trvá. Zase na druhé straně, co si dneska koupím za 200,-kaček ?
Před nabitím jsem měl baterku celkem v poho cca. 12,55V a po 12,9V za zhruba 6 hodin a potom ubírá proud a zatím drží, takže to funguje !!!
Canyon 500 r.99 18.000 km

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Nabíječka z Lídlu
« Odpověď #10 kdy: Úterý, 18/03/2008, 23:16 »
ahoj nevim jaká bude ta nabíječka já si pořídil tuhle http://www.battery.cz/nabijecky-tecmate-optimate-iii-sp-v1500 jsem spokojenej ( nejsem škrt tak klidně i pučim ) ale co chci napsat je že jste možná někdo podchytil na foru moje starosti s volnoběžkou a hodně jste i pomohli,tak v souladu s tim jsem koupil i novou baterii protože jsem si myslel že to nestartuje kvůli tomu. Takže mi ted jedna zbyla a to tahle http://www.battery.cz/motobaterie-yuasa-ytx12-bs-v1368 a nechám ji za 1000 tak jestli někdo máte zájem tak se ozvěte
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Nabíječka z Lídlu
« Odpověď #11 kdy: Sobota, 22/03/2008, 22:14 »
Čím déle nabíječka nabíjí,tím víc se to líbí baterii.A nabíječky na klasické baterie sice taky snižují nabíjecí proud,ale jen díky vnitřnímu odporu baterie,a rozhodně ne na udržovací hodnoty.Nebál bych se toho.Někdy dokáže posloužit i levný přístroj...