Autor Téma: Páteřák  (Přečteno 7745 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Páteřák
« kdy: Pondělí, 31/03/2008, 18:24 »
Zdravim po dnešní zkušenosti kdy jsem si na kulaťáku za Tomajerkou vychutnal vylitou naftu - neodolal jsem a musel jsem si k ní čuchnout - a přitom si trochu hnul se zádama a narazil palec tak se tady ptám jakej máte názor na páteřák jestli s nim někdo jezdíte jak je to s pohodlím a tak nějaké vaše konkrétní zkušenosti nebo z doslechu
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline taxik

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 154
Re: Páteřák
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 31/03/2008, 19:50 »
Tak to je neprijemne, snad to nepude mit trvalejsi nasledky.

Letos koupi pateraku planuju. Procetl jsem si docela dlouhou diskusi na www.suzuki-bandit.cz. Nikdo si tam nestezoval.

Namatkou jsem si v bikerscrownu jeden zkousel a docela pohoda. Sedel pekne a nijak nemackal. Musis to ale vyzkouset, jestli se ti pod bundu vejde.
Suzuki Bandit 600S -> Suzuki SV1000 -> KTM 690 SM -> Husaberg FS 570 -> Yamaha FZ6 Fazer

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Páteřák
« Odpověď #2 kdy: Pondělí, 31/03/2008, 20:28 »
no ja mam jeden itegrovanej v kombineze , ale nema v mich oci dostatecny rozsah ani kavlitu tak taky planuju koupi jednoho extra..... a musim asi souhlasit s taxikem¨. zkousel sem si ho a clovek to ani moc nepouzna ze to na zadech ma. a mluvit o tom jesli se jakejkoliv chranic vyplati se mi zda zbytecne.
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

Offline Boris

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 535
Re: Páteřák
« Odpověď #3 kdy: Pondělí, 31/03/2008, 21:16 »
Kolega bez páteřáku nevyjede a chválí si ho.
Koupil si tuším Alpine Stars. Já mám cosi integrovaného v bundě, ale rozhodně to není nic moc...

BMW F650 CS '04

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Páteřák
« Odpověď #4 kdy: Pondělí, 31/03/2008, 22:50 »
Myslím, že ten integrovanej v bundě je dobrej leda tak proti otlačení zad z lavičky na terase před hospodou. V podstatě je to podobné páteřáku který se používá na lyže. Takže jde o to vyzkoušet délku a samozřejmě brát v ůvahu z kolika dílců se skládá. (podle toho je ohebný a lépe se přizpůsobí tvrau zad a nepůsobí jako tvrdý krunýř). Čím víc dílců, tím dražší ale pohodlnější. Třeba UVEX je dělá všité do vesty a to je teda už luxus za cca 2500 - 3000 Kč.
Přiznám se ale, že já to nepotřebuju, neb jezdím opatrně, plynule a pomalu...  ;D  ;D
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Páteřák
« Odpověď #5 kdy: Pondělí, 31/03/2008, 23:31 »
nejlíp jezdím já...hele já si ho asi koupim...to bys čéče nevěřil, jak nepříjemný je se opírat ve vlaku či autobusu o opěradlo...fakt masakr...

jinak na motorku je to dobrý, ale mezi náma, čím víc na sobě toho máš, tím si připadáš neohroženější a ve finále, když si urveš hlavu o značku, či ti ji přejede auto, ti páteřák nepomůže...ale jako klidně si ho kup viď... ;)
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Páteřák
« Odpověď #6 kdy: Úterý, 01/04/2008, 00:11 »
Já sem jel taky pomomalu teprv si na motoru zvykám a navíc sem jel se ženou tý se naštěstí nic nestalo kromě modřiny,ale já když to tak tady čtu tak nejlepší bude sádrovej odlitek celýho těla aby to vydrželo i tu značku,ale ted vážně o nějakym silně uvažuju ty záda jsou hodně citlivý
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Páteřák
« Odpověď #7 kdy: Úterý, 01/04/2008, 00:17 »
Ale alespon vim že ty integrovaný v bundě nic moc tahle varianta mě napadla jako první
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Páteřák
« Odpověď #8 kdy: Úterý, 01/04/2008, 07:43 »
hele jak řikám...ale zase hele, ze svojí zkušenosti...když máš páteřák, tak se pod tím docela spotíš, potom si svlíkneš bundu, ofoukne tě vítr, a máš hexenšus jen to pískne...taxi vyber...
Nevim, je to asi wo houně...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Páteřák
« Odpověď #9 kdy: Úterý, 01/04/2008, 11:51 »
to pocení se nechá lehce řešit termoprádlem který ti tělo udržuje suchý spíš mě zajímalo jestli to při pádu pomůže a jestli to nepřekáží
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline Lukasrd169

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 502
  • Pohlaví: Mužské
Re: Páteřák
« Odpověď #10 kdy: Úterý, 01/04/2008, 13:08 »
tak samozdrejme ze kazdej chranic je dobrej vid. sice si muzes urazit hlavu ale zase kdby si nkde blbe padl mel si si treba zomit par obratlu tak se to taky ne moc dobre hoji nebavim se ted vubec o mise.... a nevim jak godzi ale ja pokud je vic jak 15-20 stupnu tak se potim v kombineze stejnak....
RIVER 500,Ducati MONSTER 900 S ... Nejvíce na živu se cítím tváří tvář smrti.

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Páteřák
« Odpověď #11 kdy: Úterý, 01/04/2008, 15:57 »
Souhlasim s Lukasrd169 bavit se o tom jestli má význam se nějak chránit nemá cenu,ale třeba hokejovej brankář když dostane pukem do mřížky u helmi tak jí okamžitě mění protože se může stát že ten drát praskne a prorazí mu hlavu tak třeba jestli něco podobnýho nehrozí u těch páteřáků aby místo pomoci ti víc neublížil
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Páteřák
« Odpověď #12 kdy: Úterý, 01/04/2008, 19:56 »
hm...tak s tou hokejovou maskou bych zdaleka nesouhlasil...ale to nechme bejt...
JInak snad je každýmu jasný, že každej ochranej prvek na motorce je k dobru, to se odepřít nedá...Jestli máš volnější oblečení, tak by ti překážet neměl. Na trhu se vyskytují více či méně renomovaní výrobci, takže je na tobě, který si zvolíš. Tuším že se ceny pohybují od dvou do deseti tisíc...co bych ale doporučoval je asi to - pokud máš v úmyslu si koupit nějaký větší počet doplňků, oblečení či čehokoli jiného, tak bych volil návštěvu nějakého zahraničního obchodu s potřebama na motorky, jelikož se na tom dá dost ušetřit. Ale to záleží na tobě... Nemá cenu jet 500 km pro něco, co je jenom o litr lacinější  ;)
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Páteřák
« Odpověď #13 kdy: Úterý, 01/04/2008, 20:01 »
godzi a máš nějakej typ třeba bych to spojil s částí dovolený a udělal si vejlet
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Páteřák
« Odpověď #14 kdy: Úterý, 01/04/2008, 22:15 »
http://www.polo-motorrad.de/ - Cena na úkor kvality

http://www.hein-gericke.com/ - 1. Kvalita na úkor ceny

http://www.louis.de/?domain=louis.at - Cena na úkor kvality
Hayabusa 1,3 MPi