Autor Téma: Canyon 600 - starter motor problem  (Přečteno 3297 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline icatenej

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
Canyon 600 - starter motor problem
« kdy: Čtvrtek, 03/01/2013, 21:02 »
Hi, my name is Igor and I'm from Belgrade, Serbia. Recently I bought Canyon 600 in very good condition except problem with starter motor. Previous owner had problem with starter clutch (famous 4 screws on freewheel), and not solving this problem in time, hi finally burned out starter motor itself.

Now, I find another starter clutch and brand new freewheel, and it is fine now. Also, I bought used starter motor from River 600, but it simply can't crank my Canyon. When it's not under load it spins good, and in two services specialized for starter motors they said it's good. Now the funny part - when I put it on 24V it cranks engine like it should, and engine starts in second no matter cold or hot. The engine itself is running very well, no strange sounds, no ticking and clicking etc.

So, my question is - is there any final solution for starter motor? The new OEM part is very expensive. Did any of you try starter motor from some other motorcycle? Please help with any information.

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Re:Canyon 600 - starter motor problem
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 28/01/2013, 19:39 »
Tak pánové kdopak mu poradíte?:-)
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re:Canyon 600 - starter motor problem
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 29/01/2013, 12:59 »
já bych mu poradil, kdybych věděl co s tím...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Pavlusha

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=76847
Re:Canyon 600 - starter motor problem
« Odpověď #3 kdy: Čtvrtek, 31/01/2013, 18:37 »
Překaladač řekl -

 Ahoj, mé jméno je Igor a já jsem z Bělehradu, Srbska. Nedávno já jsem koupil Canyon 600 velmi v dobrém stavu kromě problému s elektrickým spouštěčem. Předchozí majitel měl problém se zasouvací spojkou spouštěče (slavné 4 revma na chodu naprázdně), a ne řeší tento problém včas, ahoj nakonec vyhořený elektrický spouštěč sám.

Teď, já nalézám další zasouvací spojku spouštěče a zbrusu nový chod naprázdno, a to je v pořádku právě teď. Také, já jsem koupil užívaného elektrického spouštěče z River 600, ale jednoduše to nemůže zalomí mou Canyon. Kdy to není pod nákladem to vymýšlí si dobrými, a ve dvou službách specializovaných pro elektrické spouštěče oni řekli to je dobrý. Teď zábavná část - kdy já dám to na 24V to natočí stroj jako to by měl, a motor začíná v sekundě bez ohledu chladná či horké. Motor sám běží velmi dobře, žádné cizí zvuky, žádná cíchovina a kliknutí a tak dále

Tak, má otázka je - je tam nějaký /každý /žádný konečný řešení pro elektrického spouštěče? Nová OEM část je velmi drahá. Dělal každý z vás zkusíte elektrického spouštěče z nějakého jiného motocyklu? Prosím pomozte s nějakou /každou /žádnou informací.