Autor Téma: Střihnutý klínek na klikovce  (Přečteno 3211 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Marianos

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 66
Střihnutý klínek na klikovce
« kdy: Sobota, 30/03/2013, 23:25 »
Ahoj díky všem za jejich příspěvky a rady. Canyon zase stávkoval a nechtěl nastartovat, takže kontrola a čištění karburátoru, svíčky a pořád nic jen to občas střelilo do výfuku, potom jsem našel článek, kde popisujete tento problém ovšem moc se mi do toho nechtělo.
Podíval jsem se přes okýnko a naproti písmenu "A" je horní úvrať a já měl píst dole, tím to bylo jasné a po demotáži se to jen potvrdilo.
Mám dotaz jaký má ten klínek označení, popř, kde se dá koupit a ještě jeden dotaz, jak přetěsnujete kryt motoru, já tam dávám silikon, který lehce dotáhnu až trochu leze ven a druhý den to dotáhnu ???
Díky ...
Canyon 500 r.99 18.000 km

Offline tunel6

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Mužské
Re:Střihnutý klínek na klikovce
« Odpověď #1 kdy: Úterý, 02/04/2013, 08:05 »
Klinek si nech vyrobit u soustružnika taky se mě to stalo když sem měnil ložisko volnoběžky a při zpětné montaži malo dotahl rotor a klinek se střihnul. Vem ten puvodni ma tvar pulkruhu a podle něho nech vyrobit. Pokud nemam "papirové" těsnění taky dávam silikon ale papir je papir.....

Offline Mahdi

  • Sponzor CC 2013
  • Pokročilý
  • *****
  • Příspěvků: 56
  • Pohlaví: Mužské
Re:Střihnutý klínek na klikovce
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 02/04/2013, 18:56 »
A na klínek bacha! Chce to nějaký pevnostní kov. Obyčejná ocel nestačí, jak potvrdí někteří z nás....  ;)

Offline Marianos

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 66
Re:Střihnutý klínek na klikovce
« Odpověď #3 kdy: Pátek, 05/04/2013, 00:15 »
Klínek jsem dal raději originál, 40,-kč není žádná hrůza a za výrobu bych asi dal i víc.
Hlavně je důležité magneto na kliku opravdu lepit pevnostním lepidlem, které by mělo zabránit přetočení a dotáhnout momentem 140Nm.
Nechal jsem si vyrobit přípravek na podržení magneta při dotahování nebo povolování.
Canyon 500 r.99 18.000 km

Offline tunel6

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Mužské
Re:Střihnutý klínek na klikovce
« Odpověď #4 kdy: Pátek, 05/04/2013, 09:34 »
Anebo dotahovat pneumatickou pistolí co mají třeba v pneuservise......

Offline hurikán54

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
Re:Střihnutý klínek na klikovce
« Odpověď #5 kdy: Pátek, 05/04/2013, 23:20 »
Klínek jsem dal raději originál, 40,-kč není žádná hrůza a za výrobu bych asi dal i víc.
Hlavně je důležité magneto na kliku opravdu lepit pevnostním lepidlem, které by mělo zabránit přetočení a dotáhnout momentem 140Nm.
Nechal jsem si vyrobit přípravek na podržení magneta při dotahování nebo povolování.


A kde se dá koupit,popřípadě jaké má číslo atd..

Offline hurikán54

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
Re:Střihnutý klínek na klikovce
« Odpověď #6 kdy: Úterý, 21/05/2013, 08:20 »
Dá se ten klínek koupit někde v Praze,zkoušel jsem ho pilovat,ale není to tak přesné...

Offline miroslav

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:Střihnutý klínek na klikovce
« Odpověď #7 kdy: Úterý, 18/08/2015, 10:05 »
Klínek jsem dal raději originál, 40,-kč není žádná hrůza a za výrobu bych asi dal i víc.
Hlavně je důležité magneto na kliku opravdu lepit pevnostním lepidlem, které by mělo zabránit přetočení a dotáhnout momentem 140Nm.
Nechal jsem si vyrobit přípravek na podržení magneta při dotahování nebo povolování.
zdravim panové prosím o pomoc ustřihnul jse mi klinek při vyměně volnoběžky nevim kde koupit origo ale sehnal jsem větši klinek a vybrousil ale ten mi to štřihlo znovu nevite prosimvas to lepidlo jaky tam mam dat nejakej připrave kterym bych podrzel to magneto diky moc

Offline rada.net

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:Střihnutý klínek na klikovce
« Odpověď #8 kdy: Úterý, 03/04/2018, 18:09 »
Já použil klídek z alternátor z feldy stejný rozměry a už dva roky drží krásně. Dnes jsem moto rozebral a klínek je po dvou letech nedotčen.